Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. mfya

mfya
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,568
    Eskiden öğün vakti gelmiş ama pek aç değil ya da yemek yemeyi istemezsem 1,5lt Çamlıca ile 200gr kajuyu beraber bitirirdim. Sonra kaju pahalı gelmeye başlayınca yerine laptop dedikleri çikolata kaplı leblebilerden almaya başladım. Herhalde o da zamanla pahalı geldi ki normal yemeğe döndüm :D

Collapse Signature Expand Signature
    xxyx, refuserQ ve furkan kocyigit bunu beğendi.
  2. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Forum tümden kötü beslenme uzmanı ama 150 kilo olan benim. Yine de Allah'a inanıyorum :)

Picasso16, refuserQ, xxyx ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  3. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    170
    Önemli olan miktar tabii. Fazla alınan her şey vücutta zehir etkisi yapıyor. Ama bu cips kola ve türevleri içinde çok fazla kimyasal ve benzeri madde olduğu için uzun süreli kullanımlarda vücuda ciddi zararları oluyor. Kolesterol ,Reflü, Tansiyon, Böbrek taşı, kanser gibi etmenler biraz da genetikle alakalı. Tabi çevresel faktörlerle ibreyi değiştirmek de kişinin elinde.

Mide kapakçığı ile sıkıntı yaşayan abimizin durumu ise sıkıntılı gibi duruyor. Mide genel olarak sinir sistemi ve uyarılara bağlı olarak çalışır. Bundan ötürü o kısımdaki fonksiyonların işlevinin yitirmiş ise kapakçık besin girişini algılayamama gibi bir sorunla karşı karşıya kalabilir. Bu da mideden salgılanan hormonların aktiflesme durumunu ve sindirimi baştan sona etkiler. Allah acil şifalar versin. Doktorların bu duruma bir çözüm bulabileceğine inanıyorum.

4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,826
    Muhtemelen fiyatı yüksek olan antep fıstığı ile kaju'nun kâr marjı, patates veya mısır bazlı cipslerden çok daha azdır... Biri kavrulmuş pahalı ürün, diğeri kat kat daha ucuz ürünün işlenmiş hali.

refuserQ ve furkan kocyigit bunu beğendi.
  5. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Kaju ne muhteşem bir şeydir ya. Kilo kaygım olmasa ve fiyatları bu kadar yüksek olmasa her gün 200 300 gr rahat yiyebilirim.

furkan kocyigit bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,826
    "Kaju çok yağlı, aman dikkat" diyecektim ki öyle olmadığını öğrendim:

https://www.thespruceeats.com/nut-nutritional-comparison-chart-1328752

Badem ve Antep fıstığı ile aynı kalorideymiş! Ama bayağı karbonhidrat içeriyor, ve fiber azmış. Buna karşın sağlam çinko ve demir içeriyor.

Yaw bu fındık fıstık takımı resmen multivitamin hapı gibi yahu. Üçer beşer tüketsen neredeyse günlük mineral, vitamin ve "faydalı yağ" olayını halletmiş oluyorsun gibi bir şey...

Şu az daha detaylı:

#7126 zxc, 10 Ocak 2019
    Son düzenleme: 10 Ocak 2019
  7. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,714
    Çok kaliteli yağlar var kuruyemişte kesinlikle tüketmek lazım cılkını çıkarmadan, kalorileri genelde yüksek malum bunlar tohum olduğu için içinden çıkacak bitkinin ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun olarak üretiliyor zaten bitki tarafından, kaliteli üretilmiş zeytinyağı, kuruyemiş, bitki çayları, has ekmek bunlar nimet gerçekten yaşamında olması lazım bir şekilde herkesin.

florence bunu beğendi.
  8. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Eğer vücudunuzu alıştırabilirseniz, tahıl tüketimini sıfırlayıp, karbonhidrat ihtiyacını çiğ fındık/badem/ceviz üçlüsüyle giderebilirseniz, hem fizyolojik hem de psiokolojik olarak 180 derece olumlu bir değişim yaşarsınız. Bunu bizzat deneyimlemiş ama sürdürememiş biri olarak söylüyor ve tavsiye ediyorum. Özellikle gazlı içecek ve sağlıksız atıştırmalıklarla ilgili alışkanlıklarınızı çok üzülerek okuyorum. Allah rızası için kendinize bile isteye zarar vermeyin.

Y-Ziya ve refuserQ bunu beğendi.
  9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,826
    Amerika'da 2010 öncesi çıkan ve hâlâ devam etmekte olan salata furyasından nasiplenen kalburüstü mekanlar salatanın içine badem katıyorlar, ekmeğin işini görmek için.

Fiber (lif) bayağı onemli bişeymiş. Tahıl bu açıdan da önemli aslında. Meyve de.

Atkins ve Karatay türevi dengesiz diyetler sağlıklı değil aslında.

10. rsxy

rsxy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Abur cubur yemenin biraz alışkanlıklar da alakalı olduğunu düşünüyorum. Bana internet kafenin kattığı iyi şeylerden biridir abur cubura alışmamak. Şöyle ki ben 11-12 yaşlarındayken annem 2-3 lira verirdi.. bendeki düşünceye bakın..şimdi bu parayla gidip İnternet kafeye gidip 3 saat oyun oynamak varken neden 10 dakikada bitecek şeylere vereyim. Bu mantıkla abur cuburdan uzak tutmuştur. Hala aklıma geldikçe gülüyorum kendi halime.

mc_technosoft bunu beğendi.
  11. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    Yeni nesili çikolataya bağımlı hala getirdiler. Hiç bir faydası yokken hem para ve sağlıklarıyla oynuyorlar. Mutluluk hormonu salgılıyor gibi detaylara inmicem. Bunada inanmıyorum doğrusu. Çikolata daha fazla satmak için pazarlanan oyunlar olduğunu düşünüyorum ilerde zararlı olduğu çıkar bilemem.

12. rsxy

rsxy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Mutluluk hormonu konusu tamamıyla boş zaten sağlıksız ve obez olunca mutlu olacaksam,kalsın. Ve ayrıca daha fazla satmak için böyle birşey uydurduklarını bende düşünüyorum.çikolata ile mutlu olduğunu düşünen bir birey demek her gün çikolata yiyen bir birey demek.Tabi bide insanların kendini avutmaları içinde var olduğunu düşünüyorum.

13. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,452
    Al işte yine bile yerden ortaya çıktı hd650. Yani nasıl bir kulaklık bu. İyi mi yoksa kötü mü anlamak zor. incelemelere bakınca hep eksiklerinden bahsedilir, sesi perdeli denir falan. Ama hep konularda adı geçer. Ben de kullanıp sattım hd650yi, hd600 ü de. Ama gerçekten ilginç bir kulaklık...

14. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    636

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

refuserQ, rsxy ve DrWhite bunu beğendi.
  15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,826
    Hic anlamadim yahu. Biri anlatabilir mi su resmin anlamini bana?

16. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,516
    fall of man.

17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,826
    Yasak elma olayini tahmin ettiydim ama anlatilan hikaye konteksinde hic bir yere oturtamadim yahu. Daha dogrusu oturtmaya calistigimda acaip abzurt ve yakisiksiz sonuclar cikti... Acikcasi "sesi kulaga as etme" olayini da hala anlamis degilim. Sorun bende muhtemelen. :)

synweap bunu beğendi.
  18. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    87
    Hoş bir cümle bence. Alt yapısında “müzik ruhun gıdasıdır” mottosunun yattığını düşünüyorum. Nasıl ki normal gıdaları ağzımızla yiyorsak, ruhun gıdasınıda bir nevi kulaklarımızla yiyoruz. Hal böyle olunca sesler kulağa aş yani besin(yemek) oluyor. Cümlenin sonundaki selamlama olaya bambaşka bir boyut kazandırıyor. Onuda açmak isterdim ama dilim bugünlük bu kadar döndü. Umarım yanlış bir yorumda bulunmamışımdır))

Hocamın izniyle sesi kulağa aş edenlere selam olsun.

refuserQ, Serhat ve zxc bunu beğendi.
  19. mfya

mfya
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,568
    Şair burada güzel bir dille "iyi forumlar" demiş galiba :)

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Ocak 2019 07:58 ---
    Trendeyim, küçük bir grup ile sessiz bir vagonda gidiyorum. Etrafıma baktım herkes birbiriyle el kol hareketi yaparak konuşuyor. Bir kısmı hem sağır hem dilsiz, bir kısmında işitme cihazı takılı.

Ve ben tizleri nasıl daha iyi duyarım hesabı yapıyorum...

refuserQ, xxyx ve Serhat bunu beğendi.
  20. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,714

Son dönemde çadır hayatının aslında hiç de fena olmadığını deneyimlediğimden, meraklısı için videoları bırakıyorum...

Ardından bu filmi de izleyip hattrick yapabilirsiniz...

https://www.imdb.com/title/tt3553976/

#7140 DrWhite, 13 Ocak 2019 08:54
    Son düzenleme: 13 Ocak 2019 09:01
    barocka, refuserQ, xxyx ve 1 kişi daha bunu beğendi.