Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785
    Üstad değilim de bildiğimi söyleyeyim. Evet calanilirsiniz. Dacınızı bağlamaniza gerek yok. Bu amfinin üzerinde dac var zaten. Eger amacınız bluetoothtan sesi gönderip calmaksa dapa da gerek yok. Telefondan gönderip çalabilirsiniz.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Haziran 2020 ---
    Önceden Amazon.de kullanılmış ürün gönderiyordu. Sonra kapattı. Göndermeyi açtı mı bilmiyorum. Onkyo 626 almıştım good diye. Amfi kendini kapatıyordu . Geri gönderdim. Yanılmıyorsam kargoyu ben ödedim.

2. shadow3804

shadow3804
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Çok teşekkür ederim cevabınız için, bir çılgınlık yapıp yamaha as 710 aldım :) btr3'ü bağlayıp bluetooth üzerinden android telefondan tidal üzerinden şarkı göndermeyi düşünüyorum.
    Kalitede Herhangi bir kayıp yaşamam herhalde.

3. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Aracı firma kullanarak sipariş verdim bakalım. Sonucu buraya ürün elime ulaştığında tekrardan yazarım:)

4. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785
    as701 herhalde.Hayırlı olsun. Bluetooth bağlantıda az çok kayıp kaçınılmaz diyorlar da sorun olacağını zannetmiyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Haziran 2020 ---
    Merakla bekliyorum.

5. shadow3804

shadow3804
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Düşünün yani ne kadar uzağım :) ismini bile düzgün yazamadım.

İleriki zamanlarda network player alabilirsem kayıpsız bir şekilde dinlerim sanırım.

6. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785
    Beğenmezseniz tabi ki. Ama denemeden o kadar para vermeyin network playerlara. Cromecast audio (wifi ile bağlanır) , raspperyy pi gibi alternatifler daha ekonomik olabilir .

7. shadow3804

shadow3804
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    tekrardan çok teşekkür ederim. Önerilerinizi dikkate alacağım.

8. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
    Vallahi bu PTT kargo adam olmaz. Pişkin pişkin haftaya gelir kargonuz diyor iki gündür bekletiliyor kulaklığım dün almaya gittiğimde "Mesai bitti veremeyiz yarın dağıtılır kargonuz." Bugün de "Pandemiden dolayı kargonuzu şubeden veremeyiz" diyorlar. İzmirde ki PTT saçmalıkları saymakla bitmiyor neyse ki... Repertuarı her gün geliştiriyorlar. Mükemmel...

fortress34 ve Chaturanga bunu beğendi.
  9. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
    Siteye ne oldu neredeyse iki gündür erişilemiyordu.
    Teknik bir sıkıntı herhalde.

zxc, Chaturanga ve AdReNaLiN bunu beğendi.
  10. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,773
    Paspas atıyorduk içeri, yerler yaş kaymayin

mc_technosoft, Xexec, Pax ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  11. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,280
    Tekrar ...ıp batırabiliriz o halde :)

Engin ve refuserQ bunu beğendi.
  12. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Hep merak etmişimdir İlhan İrem sevgilinin sesini neden "Sazlıklardan havalanan bir ördek gibi sesin" sözüyle anlatmıştır ki?

Benim bildiğim ördek inanılmaz çirkin bir ses çıkarır. Birine Sazlıklardan havalanan ördek gibi sesin desek muhtmelen kafamıza en yakındaki cismi yeriz:D

zxc ve refuserQ bunu beğendi.
  13. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    iyi oldu birkaç gün patates'le başlayan kulaklık başlıklarını görmemiş olduk,kulaklığım bozuldu,kablosu koptu başlığını bile atamıyoruz,eskiden forum böyle değildi..

mc_technosoft, puskuruk ve Onur668700 bunu beğendi.
  14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,113
    Bir yandan da çaktırmadan "hafif kilolu" demek istiyor olabilir mi ki? :D

15. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,280
    Sevgilisinin ürkek, şaşkın ve kararsız hâlini betimlemek için tercih etmiş. Tıpkı aniden sazlıkların arasından havalanan bir ördeğin, şaşkın, ne yöne gideceğini bilmeden kararsız ve ürkek hâliyle özdeşlik kurmuş. Böyle bir psikolojiden, güzel bir ses çıkması zaten beklenemez. Bir terk edilmişliğin şiiri bu. Öyle ki; seni terk eden o an sana ne söylese çirkin geliyor. Hele ki terk edişin sebebi anlamsızsa ya da sen anlamlandıramıyorsan, karşındaki ağzında lafı geveliyorsa, daha da çirkin bir hâl alır o ses. Onca yaşanmışlığın, birbirine söylenen onca güzel sözün, bir anda çirkin bir sese dönüşmesi gibi...

16. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    İlhan İrem çok severek dinlediğim biri. Kaç kere dinlemişimdir belki ancak hiç böyle düşünmemiştim:)

zodiac_tauruss bunu beğendi.
  17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,113
    Bir arkadaşın ermeni soykırımı hakkındaki sorusunun başlığı silinmiş. Tabii ki kulaklık forumu bunun yeri değil. Ancak bu konunun içeriği değil, bu tür konulara verdigimiz tepkilere dair önemli olduğunu düşündüğüm bir fikri paylaşmak istiyorum:

Yıllar önce Kıbrıs Rum kesiminden biri, Kıbrıs barış harekatı öncesi Rumların Türklere yaptığı eziyeti konu alan bir belgesel hazırlıyor. Tabii ki Rum kesimi adamı şeytanlaştırıyor, bizim siyasetçiler davet edip peh pehliyor vs... Adamın çabaları güme gidiyor. Keşke o esnada, Türk biri de, Kıbrıs barış harekatının negatif yönde etkilediği Rumları konu alan bir belgesel yayınlasaydı...

Çünkü bu işler hiç bir zaman tek yönlü değil. Ve çekilen acılar gerçek, öyle böyle az da değil. İşin kötü tarafı, benzerleri dünya çapında halen de yaşanmaya devam ediyor. Tabii ki hiç birimiz istemeyiz böyle şeylerin başımıza gelmesini de, başkalarının başına gelmesini de... Geçmiş olan olmuş bir kere. Ancak bugün yapabileceğimiz, olmuş olan bu acı olayları enine boyuna, objektif bir şekilde öğrenmeye ve anlamaya çalışıp, ders çıkarabilmemiz... Bu noktada alabileceğimiz en kötü tavır, kendimizi ve geçmişimizi temize çıkarma kaygısı içerisinde üç maymunu oynamak. Çünkü bu tavır şunu diyor: "Konu hakkında hiç bir şey duymak istemiyorum. Çünkü atalarımın yapmış olabileceği hatalara işaret ediyor. Konu hakkında objektif bilgi sahibi olmamama rağmen yapmamış olduklarını düşünerek mutlu olmaya çalışıyorum. Onun için yapılan hatalar, çekilen acılar umrumda değil." İşte bu noktada insanlığımızdan kaybediyoruz arkadaşlar. Bakın geçmişten değil, bugünden kaybediyoruz.

Geçmişte kimin neyi neden yaptığını tam olarak bilmiyoruz bile, çünkü konu hakkında objektif bilgi bulmak gerçekten zor. Ancak sergilenen bu tür bir tavır, bugün bizim yaptığımız, ortada, gerçek, net bir ayıp olmuş oluyor. Politikacilar ve siyasetciler gerçekle ya da insanların çektikleri acılarla ilgilenmezler. Ermeni siyasetçiler bu olayi kullanmanın sağladığı politik çıkara, bizimkiler de olası yaptırımların sonuçlarına odaklanır. Ancak bireyler olarak bu çıkarcı hesapların içerisinde yer almak zorunda değiliz, bilakis almamaliyiz da bence.

Amacım "kulaklık forumunda Ermeni soykırımı tartışılmalı" diye tutturmak değil... Tabii ki bir kulaklık forumu bunun yeri olmayabilir. Ancak günlük hayatımızda, sanal ya da gerçek mecralarda bu tür konularla karşılaştığımızda, hassas olmakta fayda var. Çünkü tepkimiz, atalarımız hakkında değil, bizim bugün nasıl insanlar olduğumuz hakkında bilgi veriyor, hem kendimize, hem etrafımıza, hem de dünyaya...

#8277 zxc, 24 Haziran 2020
    Son düzenleme: 24 Haziran 2020
    sserkogss, Cyril ve Nazım bunu beğendi.
  18. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,114
    Rahmetli zamanında ne güzel konuşmuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ bunu beğendi.
  19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,113
    @Serhat, paylaşım için teşekkürler. Hrant Dink, yukarıdaki Rum belgeselci örneğinde olduğu gibi, kendi milletinden alacağı tepkilere aldırmadan "Ermeniler Türkleri katletmiştir" demiş. Kolay değil.

Burada Hrant Dink'in ne yaptığını çok iyi anlamamız lazım. Kendisi, milletler arasındaki bu kırgınlığı ve gerginliği bitirmek adına, karşılık beklemeden el uzatmış...

Bu noktada, bizden olmayan birinin, bize nazik davranışı hakkında "ne kadar nazik bir insan" şeklinde düşünmek yerine, "demek ki ben nazik davranılması gereken bir insanım" hatasına düşmemek önemli.

Eğer yaklaşımımız "bakın işte kendi söylüyor, biz haklıyız, asıl onlar bizi katletti" olursa, malesef yine Rum belgeselci örneğinde olduğu gibi, Hrant Dink'in cesaretle ve açık yüreklilikle sunduğu bu davet, sağır kulaklardan ve kör gözlerden yansıyıp havada kalmis olacak...

Ama eğer, onun kendi ataları hakkında söylediği sözleri, eğer gerçekler onu işaret ediyorsa, korkmadan kendimizin de söyleyebileceği cesaretiyle, geçmişi tüm açıklığıyla konuşup, araştırıp, anlarsak, Hrant Dink'in uzattığı ele, hem onun hakkettiği, hem de bize yakışan şekilde, aynıyla karşılık vermiş olacağız.

20. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,370
    Vefatına sebep olarak gösterilen yazıda da aslında bir cümle alınmış, o yazı bütünlük içinde okunsaydı ne ermeni milletini ne de türk milletini öven objektif bir bakış açısıyla yazılmış çok haklı bir yazı olduğu görülecekti. Üzücü bir kayıp.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 25 Haziran 2020 ---

Gece aktı gitti bu konudan sonra, Türkiye ve Ermenistan halklarını, birbirlerine bakış açılarını temel alan bir proje oluşturmaya karar verdim. Bir sene içerisinde bir şeyler çıkarmayı planlıyorum. Bu konuda fikir sunabilecek, akıl verebilecek ya da bağlantı sağlayabilecek varsa bir mesaj uzağındayım.

Collapse Signature Expand Signature
    #8280 Nazım, 24 Haziran 2020
    Son düzenleme: 25 Haziran 2020