Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Sizde bariz bi 10bin indirim var ama yine de 14bin değil, ki şuan muhtemelen 14bindeki kurdayız.

Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,042
    Ben iFi Zen DAC V2 almayı düşünüyordum, 2600 lerdeydi ürünü internette incelemeye başladığımda, sonra 4000 i geçti.

Türkiye'de satan iki firma var ikisi de yetkili satıcı olarak görünüyor. Dolar bazında fiyat koymuşlardı almaktan vazgeçtim (4000 leri geçmişti) ama az önce baktım 2600 ün altına inmiş. Galiba günlük olarak güncelliyorlar şu anda Dolar 11.5 gibi hesaplanmış olan fiyat görünüyor.

Dolar 10 civarında sabitlenir ve 2300 lere inerse almayı düşünenler için güzel bir cihaz olabilir.

refuserQ, onurdogan4 ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  3. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    808
    Benim naçizane tavsiyem imkanı olan bu ülkeden gitsin.ülke dışında yaşayanlarda kaldığı yerde kalsın.Bu ülke gelir düzeyi orta ve orta altı için yaşanabilir bir yer olmaktan çoktan çıktı.

Devlet dediğimiz olgu bütün halkı kapsayan ve herkesin hakkını ortak bir şekilde koruyan gözeten,eşit imkanlar sunan bir yapı olmalıdır.

Geldiğimiz noktada Devleti yönetenler dolayısıyla Devlet,manüpülasyonun asıl kaynağı ve bu manüpülasyonun sonucu olarak kendi halkını dahada fakirleştiren,bariz bir şekilde kendi halkını sömüren,kazıklayan bir yapı haline geldi.Sadece son 1 haftada yaşananlar bile bu tezin en net ispatıdır.çok uzun bir süreci değerlendirmeye gerek yok.

Genç nüfusun (20-30 yaş grubu)eğer aileden herhangi bir desteği yoksa mevcut koşullarda,iş-aile kurma- araç,ev sahibi olma ihtimali kalmamıştır.herhangi bir akademik kariyerin,itibarı yada ekonomik bir karşılığıda yoktur.

İnsanların haysiyetli özgür yaşama hakkı ellerinden alınmıştır.yaşam kalitesinden taviz vermeden yaşama ihtimali yoktur.devletin imkanlarından eşit koşullarda faydalanma ihtimalide yoktur.özgürce fikirlerini beyan ettiği alanlar sürekli taciz edilmekte yada kısıtlanmaktadır.

İnsani olgulardan her geçen gün uzaklaşan ve yaşamayı sadece temel ihtiyaçlara indirgemiş (ekmek,hava,su) bir topluluğun,keyfi sayılabilecek herhangi bir harcama yapmayı düşünmesi bile imkansızdır artık.

Türk halkı yaşamaktan bezmiş,geleceğe dair umutları elinden alınmış,baskılanmış,ezilmiş ve haysiyetsiz yaşamaya terkedilmiş bir halktır artık.Etrafınıza baktığınızda insani davranışlar sergileyen,gülümseyen,neşeli mutlu insanlar göremiyoruz artık.halk sürekli kaygılı,umutsuz ve mutsuz artık bezmiş ve zombi gibi dolaşıyor ortalıkta.

Başta söylediğim gibi.İmkanı olan gitsin kendini kurtarsın.

Herhangi bir Hobby kulaklık vs. Konuşmak şu ortamda çok absürd geliyor artık bana..

jamesdean0701, Baran, Engin ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  4. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,500
    Aman ne yaptın? Önümüz kış, Silivri soğuk...

Sent from my fridge using Tapatalk

jamesdean0701 bunu beğendi.
  5. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    808
    Ne bu şimdi,esprimi,uyarımı,tehditmi?

6. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,500
    Neden tehdit olsun yaw? Espri tabii...

Sent from my fridge using Tapatalk

7. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,622
    Bilgi icin tesekkürler.Gelecek ay bu fiyatlarda kalırsa veya düserse ben de düsüneceğim bu cihazı sanırım.Gerci dolar kuru için değil 1 ay ,1 saat bile cok farkedıyor ama yapacak bir sey yok.Adaptor lazım olabiliyormus bir de sanırım.Nasıl bir adaptor alınabilir?

8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,042
    235 Dolar'dan sabitlemişler hocam ve günlük belli periyotlarla sayfada fiyat otomatik olarak güncelleniyor anladığım kadarıyla (Dükkanhifi ve Online Timpani de satılıyor her ikisinde de hemen hemen aynı fiyatlar). EFT / Havale ile alırsanız 140-150 TL gibi bir indirim de var. Mesela şu anda 2820 TL (EFT fiyatı 2680)

Ben balanced bir AMP aldığım için, balanced out destekleyen DAC ları araştırıyordum. Sonuçta giriş seviyesi bir fiyata sahip olduğu ve dinleyenler genelde beğendiği için Zen DAC V2 de karar kılmıştım. Ampliye balanced olarak bağlayabilmek için bir de 4.4mm den 2 XLR a dönüştürücü alacaktım ama bu arada balanced olmayan başka bir DAC almaya karar verdiğim için vazgeçtim.

Ama siz alacaksanız ve balanced olarak bir ampliyle kullanmak istiyorsanız yukarıda belirttiğim türde bir kablo almanız gerekiyor. Yurt içinde pek görmedim Aliexpress'ten ya da Shenzhenaudio'nun web sayfasından almayı planlıyordum. (Shenzhenaudio'dan fiyatı da düşük göstermelerini isteyecektim)

refuserQ bunu beğendi.
  9. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,622
    @Chaturanga Sabah daha ucuzdu taksitli fiyatı 2820 lira oldu.

Bu arada adaptor derken güc adaptorun'den bahsetmistim ,yanlıs anlasılma oldu :D Neyse bilgi sahibi olduk balanced cıkış için.Dediğim gibi gelecek ay dolar çıldırmazsa eğer düşüneceğim.

refuserQ ve Chaturanga bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,042
    Pardon ben yanlış anladım :)

Evet harici bir adaptörle daha başarılı bulanlar var ama cihaz normalde USB den de beslenebiliyor.

fosther bunu beğendi.
  11. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    158
    En lineer güç kaynağı pil dir. Bende bi ara topping in usb 5v ile çalışan bir modeli vardı kutusundan da güç kaynağı(trafo,adaptör vs.) Çıkmıyordu. Bu tip cihazları powerbank den beslemek çok mantıklı oluyor. Detay ve arka plan sessizliği üst seviyelere çıkacaktır tavsiye ederim.

refuserQ ve fosther bunu beğendi.
  12. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,622
    Bir de balanced cıkıs böyle olur ya ,o nedir öyle :D Uzun zamandır ekipman muhabbetini özlemisim ,gerci yine yapıyoruz ama dolar vs derken cok nadir.Bugun de adi rme2 dac ve spl phonitor alamadık.

yigitboylu, Berat, coolblue ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  13. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,042
    Adi hocam bu :)

refuserQ ve fosther bunu beğendi.
  14. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,622
    Günaydın.Aranızda göz doktoru veya astigmat var mı?Yazın göz muayenesinde ileri derece astigmat demişti doktor.Gözlük verince dünyam değişti resmen.Son 2 haftadır görmem de problem yok ama yine gözüme ışıklar hücum edıyor ,başım ağrıyor gibi oluyor ,özellikle araba sürerken yine bazen birbirine giriyor ortalık.Yazıları çok rahat okuyorum ama ışık ile beraber yine bir gariplik var.Astigmat ilerlemez demişti doktor.Bilen eden varmıdır?

15. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,422
    Ben de 2,5 derece astigmatım kardeşim. Gözlük kullandığım ilk zamanlar bende de SD'den FHD'ye geçmişim gibi hissettirmişti. Bilimsel bir yorum yapamayacağım, geçici bir durum olduğunu zannediyorum. Uyku harici düzenli kullanıyorsan, numaranda bir ilerleme olması çok düşük bir ihtimal. Eğer çok rahatsız etmeye devam ederse yenide görün doktora. Belki kullandığın cam tipiyle ilgili bir durum da olabilir. Kolormatik cam kullanırsan işe yarayabilir. Dediğim gibi, doktora yeniden görünmende fayda var.

16. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,806
    Yaş kaç @fosther? 25'ten küçük ya da 25'e yakınsa herşey değişebilir, göz gelişmeye devam ettiği için. En iyisi gidip yeniden görünmek. Yaş 25 üzeriyse ve kornea yapısı ve kalınlığı yeterliyse Lasik şiddetle tavsiye ederim.

17. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,622
    @zodiac_tauruss Abi yatarken gözlüğü cıkarıyorum sadece.10 dakika çıkarsam başıma ağrılar giriyor.Görmemeyi geçtim başım çatlıyor resmen.O yuzden inanılmaz düzenli kullanıyorum gözlüğü.Doktor muayene de bu senin asıl numaran değil ,astigmat çok ilerlemiş ,asıl numaranı yazarsam kaldıramazsın o yuzden düşük numara yazacağım demişti.Yine doktor değilim ,en doğrusunu doktor bilir fakat o gunden bugune yine gariplikler başladı diyebilirim.Hatta son 2 haftadır ,daha öncesi gayet iyiydi.En iyisi gidip yeniden görünmek.

@zxc Bu ameliyatı araştırmıstım aslında doktora sordum ,bakmamız lazım gibi bir sey demişti.29. yasım 2022 itibarı ile yeni bitti :D Kısa zamanda tekrar muayene olacağım zaten.Detaylı sorarım.

zodiac_tauruss ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  18. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,806
    Geçmiş olsun, en doğrusu yukarıda da belirtildiği üzere tekrar göz doktoruna gitmek

fosther bunu beğendi.
  19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,806
    Yaşınız uygun. Doktorunuz Lasik yapmıyor olabilir. Tavsiyem bu işi çok ve iyi yapan, bilinen bir merkeze gidip ön muayene olup, korneanızın Lasik için uygun olup olmadığını öğrenin. Bunun için büyük şehirlere gitmeye değer. Zaten günü birlik bir mesele. Tamamen otomatik olmadığı için doktorun deneyimi önemli.

fosther bunu beğendi.
  20. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,422
    Teknik detayları ve tartışmaları sevmesem de faydalı bir içerik olabilir diye paylaşmak istedim.

pyken123, Berat, Serhat ve 1 kişi daha bunu beğendi.