Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,197
    Adamlar, bizi “gömmüş”
    13:30 itibariyle.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    Robius ve refuserQ bunu beğendi.
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,806
    fortress34 bunu beğendi.
  3. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,422
    trance.com'un eksikliğini çok hissediyorum. Son yıllarda pek paylaşım ve muhabbet olmasa da her trance dinleyip gaza geldiğimde, duygu patlaması yaşadığımda, bir başlığına yazmayı sevdiğim, eski bir dostla dertleşiyormuşçasına yazdığım, çokça anılarım olan bir forumdu. Bir şekilde eski formunda açılsa, kimse girmese de yazmasa da oralarda olsa... Girip girip eski başlıkları, muhabbetleri okusak, ağlasak, gülsek... Çok özlüyorum, inanamayacağınız kadar...

Mikrobiyolog bunu beğendi.
  4. acelilctl

acelilctl
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    :(

5. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    246
    Göğüs kafesimin tam orta yerinde bir ağrı(batma) var.
    Son 2-3 aydır olan bir şeydi ama kısa sürede geçiyordu.
    Bu seferki 4 saatten fazladır geçmiş değil.
    Kollarımı ve omuzlarımı hareket ettiremiyorum, kupamı kaldırıp ağzıma götürmek bile küçük çaplı bir ızdıraba dönüştü.
    Nefes alınca dahi ağrıyor. Sanki göğüs kafesim bana dar geliyormuş gibi.
    İnş bi şey yoktur sabah işe gideceğiz mecbur:/

6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,806
    Doktora görünseniz? Sağlığın lamı cimi olmaz. Çok acil ya da olmazsa olmaz görünen devasa işler kişisel sağlığın yanında solda sıfır aslında. Lakin bu gerçeğe kör yaşıyoruz çoğu zaman, özellikle genç yaşlarda.

Xexec bunu beğendi.
  7. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,806
    Geçmiş olsun acilen bir EKG çektirmenizi ve troponin baktırmanızı öneririm, bunlar normalse ülser vb mide-barsak rahatsızlığı olabilir. Göğüs ağrısı şakaya gelmez lütfen üzerinde durun, kendi gelip geçiyor fiye ihmal etmeyin.

mfya, Xexec ve zxc bunu beğendi.
  8. lostthought

lostthought
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    Geçmiş olsun, bende bu kış 4 aydır zatüre den çektim çok zor bir durum göğüs rahatsızlığı, kendini belli etmez çoğu zaman grip zannedersin. Bir an önce doktora muayene olmalısınız.

Xexec bunu beğendi.
  9. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    246
    İlginiz için teşekkürler))

Şimdi işten çıktım, acile gidiyorum.
    Halen ağrı geçmedi sadece şiddeti azaldı.

10. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    260
    Ne çıktı hocam?
    Benimde bazen yatakta falan uzanırken nabzim artıyor, mesela o an normal 60bpm ise birden 120'ye çıkıp 2 3 saniye sonra düzeliyor. Bazen aylarca hiç olmuyor bazen ayda 5-10 kere falan, acı sıkıntı falan yapmıyor ama o 2 3 saniye korkutuyor.

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,806
    Aritmi başlangıcı olabilir mi acaba?

mfya bunu beğendi.
  12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,042
    Hocam kalple ilgili şeyler ihmale gelmez. Bu normal bir durum değil bir an önce doktora görün.

13. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    260

Nadiren olduğu için pek önemsemiyorum, genelde çok kafein tükettiğim zamanlarda daha sık oluyor.

14. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    246
    Merhaba geç gördüm.
    Temiz çıktığını söylediler, hatta direk süreci yazayım.

İşten çıktım, servisle devlet hastanesinin aciline gittim.
    Bir tane doktor vardı o da sanırım intörn'dü.

Damar yolu açıp kan aldılar.
    Ekg çekildi. Ekg'yi çeken hemşire arkadaşa ben biraz bozuldum. Vantuzları söktüğü gibi tamam gidebilirsiniz diyip arkasını dönüp çıktı.
    Önündeki kağıt havlulardan vermek yerine. Bu görevi olmayabilir bilmiyorum ama bi yandan kazağım jele bulanmasın diye kazağımı tutarken diğer yandan ayakkabıma ayağımı geçirmeye çalışıp seke seke odanın diğer tarafına gidip kağıt havlu alıp üzerimi silmek sinir bozucuydu.

1 saat sonra sonuçlarım çıktı. Aynı doktor temiz olduğunu iletti ve 9.30'da ikinci kanı vermem için gelmemi söyledi.(saat 8)
    9.30'da ikinci sefer kan verdim.
    O da temiz çıkmış.
    Ona başka bir (yine intörn olduğunu düşündüğüm) kadın doktor baktı.
    O da temiz dedi.
    Ağrımın olduğunu belirttim, serum takarız rahatlarsınız dediler.
    Ufak bir serum taktılar. Rahatlamadım.
    Geri döndüm nasıl olduğumu sordular.
    Bir fark olmadığını belirttim.
    Dilerseniz kardiyolojiye gidebilirsiniz diyip, bi kutu katarin ve gargara yazıp gönderdiler.
    Tüm bu süreç 5 saat kadar sürdü.
    Halen göğsümdeki ağrı devam ediyor.

15. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,469
    Sebep belli :) Günde 2-3 bardak(300ml)'tan sonrası önerilmiyor. Fazlası kalp ritminde bozukluk ve sinirlilik hali yaratabiliyormuş. Ben sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 ile sınırlıyorum kendimi. Pandemide evde farklı yöntemlerle filtre kahve yapmayı da öğrendim :)
    @Xexec umarım ciddi bir şey çıkmaz :(. İmkan varsa, özelde iyi bir doktora hafta içi gidin. İstanbul'daysanız, Memorial Hastanesinde çalışan Prof. Dr. İzzet Celal Erdinler çok iyidir, tavsiye ederim. Tek sorun, hasta talebinin fazla olması sebebiyle, biraz ileri tarihli randevu verebilmesi olur .

refuserQ ve Xexec bunu beğendi.
  16. cobitr

cobitr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    60
    Mutlaka doktora gidip kontrolden geçilmesi lazım sağlık ihmal edilmez, kalpte ritm bozukluğu yada çarpıntı gibi belirtiler mutlaka ciddiye alınmalı, çok geçmiş olsun.

Xexec bunu beğendi.
  17. AeroKnight-sama

AeroKnight-sama
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Merhaba yeni konu açmak istemedim moralim çok bozuk. Koşudan sonra fiio m5 ve tfz t2 galaxy kulaklığımı ceketimde unutmuşum ve çamaşır makinasında yıkanmışlar. Sol kulaklıktan az ses geliyor fiio'da açılmıyor sanırım. Yapabileceğim bir şey var mıdır? çok mutsuzum.

18. HiFidays

HiFidays
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Khadas Tea: Tek kartlı bilgisayar üreticisi iPhone'lar için 300 Ohm'a kadar kulaklığa güç verebilen bir MagSafe DAC'yi piyasaya sürüyor.
    Üreticiye göre Khadas Tea, Native DSD 256 ve PCM'yi destekleyen bir ESS ES9281AC Pro DAC'ye sahiptir. Şirket, DAC'nin Bluetooth üzerinden 24 bit/96 kHz'e kadar sesi desteklediğini ve bunun kablolu bağlantı kullanıldığında 32 bit/384 KHz'e yükseldiğini de ekliyor. Bu arada, Khadas Tea, Qualcomm QCC5125 yongası sayesinde diğerlerinin yanı sıra apt-X HD ve LDAC kodeklerini kullanabilir.

Serhat bunu beğendi.
  19. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,806
    Hocam geçmiş olsun, troponin mutlaka bakmışlardır, EKG de çekilmiş zaten, demek ki kalpte bir sıkıntı yok. Katarin aklıma yatmadı, belki gribal bir enfeksiyon falan düşündüler ya da "ilaç bile vermeden gönderdi" denmesin diye mi verdiler bilemedim. Size de bir faydası olmamış zaten. Bence bir mide ilacı reçete etseler daha iyi olurmuş. Bu mevsim geçiş mevsimi, mide asidi artar, mide şikayetleri azar, oruç da varsa iyice coşabilir. Siz bir kendinizi bir kaç gün deneyin, midenizi biraz dinlendirin: Az yiyin, mideyi gerdirmeyin, taşırmayın, baharattan, hamur işinden, yağlılardan, kızartmadan, kahve, çay, alkolden uzak durun, yemek üzerine yatmayın. Şikayetleriniz hafiflerse reflü, ülser vb bir sıkıntınız olabilir.

Bir de devlet hastanelerinde genel olarak intörn (tüm teorik eğitimini tamamlamış, sınavlarını vermiş, 6.(son) sınıf, stajyer tıp öğrencisi) olmaz, üniversite hastanelerinde olur. Orada da deneyimli hekimlerin gözetimi altında, hastaları danışarak çalışırlar, otonomileri olmaz. Ama sağlıkçı olmak için de, sağlıkçıya gitmek için de çok kötü zamanlar olduğu bir gerçek. Ben uzman doktor olarak kendi hastanemde doktor "arkadaşlarıma" gerçek anlamda muayene olamıyorsam sizler nasıl bir muamele görüyorsunuz bilemiyorum..(ağrıyan uzvuma dokunmadan MR istiyorlar örneğin, karnım ağrıyorsa ultrason vs, öğrenciliğimden beri kimse sırtımı dinlemedi mesela..)

yigitboylu, Xexec ve Chaturanga bunu beğendi.
  20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,806
    Gastroenterolojik sorunlar kalple karıştırılabiliyor bazen. Bizzat yaşadım. Ender görülen bir karaciğer-safra yolu sıkıntım var. Belli durumlarda yağlı yiyecek yiyince acaip kötü bir ağrı tutuyor, öyle böyle değil. Yere yığılıp kan ter içinde can çekişiyorum ağrıdan, nabzım da zayıflıyor. Bir keresinde ambulansla acile kaldırdılar. Kalp rahatsızlığı zannedip kardiyolojide ağırladılar. Bir sürü test oldum 2-3 gün boyunca, hepsi temiz çıktı.

Arada halen morfini bulan insan(lar)ın ruhuna birer fatiha yollarım. Ne süper bir ilaç yahu. :)

yigitboylu bunu beğendi.