Sony MDR 1A Fikirleriniz

'Kulaklık Genel' forumunda muhasturk tarafından 14 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    806
    Amfiyle pek işim olmaz :) 1A zorlıyacak bi kulaklık değil , hemen dibinde Z7 'de vardı onuda denedim ama dikkat etmedim öyle laf olsun diye kulağıma götürdüm , zx2 yide görmüş oldum

1A konfor olarak çok güzele benziyor zira standın üzerindeki güvenlik kablosu yüzünden tam dik şekilde duramadım ...

Collapse Signature Expand Signature
  2. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    985
    @DefinitioN hocam söylediğiniz hangi cihazla beslendiğine bağlı. Sony nwz-a15 ile beslemeyle cayin c5 amfi bağlayıp besleme arasında çok fark var. Amfi ile ses kendine geliyor.

3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    1 serisinin amfiden etkilendiğini de öğrenmiş olduk. :eek:k Bana Clip+ ile gayet besli görünüyor aslında.

4. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Sürmesi rahat ama mesel bwp5le karsilastırdım Akustik Müzikle bana kapalı geldi, elektronik Müzikle iyi oldugunu düşünmeye başladım Kruder and dorfmeister dinledim gercekten iyi oldu, baslarıda derli toplu ve düzgün

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Çağrı.

Çağrı.
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Selamlar yaklasik bir haftadir bu kulakligi kullaniyorum elimde amfi olmadigi icin amfiyle deneme firsatim olmadi ancak telefon(lg g4) ve laptop(hp elitebook 840) ile yaptigim denemelerde telefonda %40 civarinda daha az ses aldim.

6. alixs05

alixs05
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Dt770 80 ohm ile mdr1a arasında kaldım.Kulakliklari kullanmış olanlar ufak bi karşılaştırma yaparsa çok mutlu olurum.Ekipman olarak fiio x5 + e12a var.

7. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,249
    Metal dinliyorsanız direk dt770 derim ben. Benim zevkim forumdaki ortalamadan birazcik daha farkli ama onu belirteyim, ben daha şeffaf detaylı, tizleri belirgin seviyorum o yüzden mdr-1a bana gitmedi. Beyerdynamic candır :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  8. alixs05

alixs05
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Metal müzik de dinliyorum ama ağırlıklı olarak elektronik ve old school hıp hop dinliyorum.Evde kullanacağım için dt770 i düşünüyorum.Masaüstü sistem kurmak istiyorum.Oyun için de kullanacağım.Ama mdr1a nın tr fiyatı yurtdışı fiyatına göre uygun.İkiside tr 650-700 tl tr de.Arada kaldım ben de.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 18 Ocak 2016, İlk mesaj zamanı 18 Ocak 2016 ---
    Metal müzik de dinliyorum ama ağırlıklı olarak elektronik ve old school hıp hop dinliyorum.Evde kullanacağım için dt770 i düşünüyorum.Masaüstü sistem kurmak istiyorum.Oyun için de kullanacağım.Ama mdr1a nın tr fiyatı yurtdışı fiyatına göre uygun.İkiside tr 650-700 tl tr de.Arada kaldım ben de.

9. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
  10. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    elektronik hip hop mdr1a denim...... fiyatında 650den daha iyidir bence... hem disarda hem icerde hem

11. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    186
    Bilmiyorum sebebi nedendir ama bende bir ara lg g2 kullanmak zorunda kaldigimda cikisinin az oldugunu farketmistim. Lg nin %100 u, iphone un %60-70 ine denk geliyordu.

12. Çağrı.

Çağrı.
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Mesajimi tekrar okudugumda sanki telefon yetersizmis gibi anlam cikiyor ancak durum oyle degil sadece laptopa gore az anlaminda yazmistim. Telefon yeterli duzeyde besliyor bu konuda ikilem yok hatta dap alip almama konusunda kararsizim. Haklisiniz, onceki telefonum g2 ydi ses seviyesi g4 gore az ve kalite rezaletti. Asiri derecede dip ses ustune surf yaparken ekrana dokundugumda cikan cizirti da cabasiydi. Lg g4 de dip sesi yok denecek kadar az cikis gucu bu kulaklik icin yeterli. 24bit 96khz flac parcalari sorunsuz oynatabiliyor ama yine de en kotu dap in yerini tutmaz

2 kişi bunu beğendi.
  13. alixs05

alixs05
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Oyun performansi icin hangisi tercih edilir ?

14. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
  15. eates59

eates59
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    MDR 1ABT deneme şansı olan oldu mu arkadaşlar?

Sent from my iPad using Tapatalk

16. SLauGHTeRz

SLauGHTeRz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    selamlar,
    mdr 1a için amfi olarak ne tavsiye edersiniz?

17. sallanansandalye

sallanansandalye
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    184
    Denon da300usb ile kullanıyorum, uyumlu cihazlar. ibasso dx90 ve meridian explorer ile kullandım. Da300 daha iyi sonuç verdi. Bu kulaklıkta hoşuma gitmeyen tek şey tizleri. Tizlerin çözünürlüğü kötü. da300 tizleri toparladı, sahneyi genişletti. Tavsiye ederim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 7 Şubat 2016, İlk mesaj zamanı 7 Şubat 2016 ---

#37 sallanansandalye, 7 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Şubat 2016
  18. kortin

kortin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    Sony mdr1 a kablo değiştirip deneyen oldu mu?
    3 mt normal 3 metrede focusrite 2i4 balanced çıkışları için kablo bakınıyorum

19. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    Bakır kablonun çok olumlu etkilerinin olacağını düşünüyorum.(Not : Denemedim)

20. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,662
    Bence bakir kablo zaten karanlık stilde ve baslar vurgulu olan bu kulakliga gitmez. Gümüş daha iyi olabilir
    Veya gümüş bakir karisim