SONY MDR-XB90EX Hakkında Bilgi

'Kulaklık Genel' forumunda cagdase tarafından 12 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    @BeatMaster Hocam öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Siz kulaklığı nereden ve nasıl temin etmiştiniz tr de yok sanırım, yurt dışından daha önce hiç alışveriş yapmadım bilgim yok..
    Bu kulaklığı alırsam yanında player da alacağım bu konuda da forumdaki arkadaşların desteğini rica edeceğim..
    Son olarak Bose Soundtrue kulak içi kulaklık hakkında bilginiz var mıdır?

Teşekkürler.

2. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192
    @Whisper ben amazon.com dan temin ettim ancak turkiye ye gonderimi yoktu, o esnada amerikada dil okulunda olan kuzenime alip yolladim oda gelirken getirdi. Ya ebay den guvenilir, satis yapmis iyi yorum almis bir saticidan yada cdjapan sitesinden alabilirsiniz endiselenmeyin herseyin bir ilki vardir :) iphone unuz var ise su etapta player olayina girmeyin bence. Bose hakkinda benim hic fikrim yok denemedim ne yazik ki. Ancak sahip oldugum Sms Audio street by 50 on ear kulakligi kesinlikle tavsiye edebilirim.

3. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    @BeatMaster Hocam tekrar teşekkür ederim..
    Sms Audio street by 50 on ear kulaklığı önermişsiniz ama kafaüstü kulaklık düşünmüyorum hocam.

2 kişi bunu beğendi.
  4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Ben yazmaktan yoruldum ama tekrar yazayım.Amazon.com'da satıcılara bakın.Bazıları ülkemize yolluyor.

5. Avic

Avic
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    16 Kasım'da cdjapan'dan sipariş vermiştim. Dün geldi. Modeli belirlememe ve sipariş sürecinde yardımcı olan, başta @DefinitioN 'a ve diğer üyelere teşekkür ederim. Yeterli bakiyem olduğu halde spotify paketimi yenilemeyen vodafone 'a da küfürler olsun.

#25 Avic, 1 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Aralık 2015
    7 kişi bunu beğendi.
  6. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192
    @Avic iyi gunlerde kullan, ancak bir iki onemli hatirlatma soylemek istiyorum.

Iki kulakligi cantasinda muhafaza ederken oylece sokma sony yazan parlak yuzeyler diger kulakligin boyasina degdiginde zarar veriyor boyasini kaldiriyor. Bu yuzden cantasindaki fileli kisimlara 1 kapaga kulakligi, diger kapaga diger kulakligi koy benim fikrim tabi yoksa cepte bile zarar veriyor boyasina.

7. Avic

Avic
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    @BeatMaster öneriniz için teşekkür ederim kesinlikle dikkate alacağım. Başka deneyimleriniz varsa yine buradan paylaşırsanız çok sevinirim. Bu arada kulaklığın birleşim noktasının üstündeki toplayıcı parçaya giren kablolar kıvrık şekilde. Bir problem çıkarmaz umarım.

8. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192
    Ayrica sungerli olan uclar bi harika @Avic degerlerini iyi bil ancak bur sure sonra sungerleri kopuyor ve ben bulamadim benzerini. Fazladan uclar alsamda kanalimda problem olabilir sanirim pek rahat edemiyorum ve seside etkiliyorlar.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Aralık 2015, İlk mesaj zamanı 4 Aralık 2015 ---
    Bu arada sanki mikrofonda koysalar olurlermis.

2 kişi bunu beğendi.
  9. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Arkadaşlar bende 05.12.2015 tarihinde cdjapan'dan sipariş verdim beklemedeyim :)
    Sipariş verirken bana yardım olan @BeatMaster ve @Avic kardeşime çok teşekkür ederim..

8 kişi bunu beğendi.
  10. trexable82

trexable82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Merhaba arkadaşlar. 1,5 yıla yakın süredir xb90ex kullanıyorum. Kulaklığımdan çok memnunum. Bas olayı gerçekten çok iyi. Sony daha iyisini yapana kadar başka bir kulaklığa geçmeyi de düşünmüyorum. Belki de yapmıştır ama benim haberim olmayabilir. Bilgisi olan arkadaşımız olur da paylaşırsa ayrıca seviniriz. Bu süreçte JVC-fx850 denedim ama xb90ex'e değişmeme neden olacak performansı alamadım. Taşınabilir olarak Bose soundlink mini bluetooth hoparlör kullanıyorum. Bu hoparlörün de basına gerçekten hayranım. Bu boyutlarda aynı ya da daha iyisini vereni görmedim. Buna rağmen xb90ex'de adını şu an hatırlayamadığım bir parçada duyduğum bası bose'da duyamadım. Yine de taşınabilir hoparlörümde bası çok iyi versin derseniz kesinlikle tavsiye ederim. Tabi şu an bunun 2 si çıktı. Alınancaksa 2 si alınmalı.

2 kişi bunu beğendi.
  11. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Siparişini verdim bugun bende xb90ex n umarım bı an once ulasır.

4 kişi bunu beğendi.
  12. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Bana 10 gün içinde ulaşmıştı, şimdiden hayırlı olsun :eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  13. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Alan tüm arkadaşlara hayırlı olsun.Bu kulaklığı alan kişinin önceliği bastır.Ya da daha doğru tabirle bas önemlidir onun için.Makul fiyata çok iş.Doğru adrestesiniz arkadaşlar. :eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  14. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Elimde şuan için

xduoo x2

sennheiser ie80
    monster turbine
    jvc fx101(bir iki gune elımde olacak)
    sony xb90ex(oda sanırım hafta basında elımde olur.hızlı kargoyla aldım)

var forumda inceleme yapmak isteyen yetkili üye arkadaslar olursa urunler elıme ulastıkdan sonra memnunıyetle yollarım.bırde amfi almayı dusunuyorum özellıkle sarjı cok gıden onuda alırsam baska ınsanlara faydalı olması acısından yollayabılırım.

2 kişi bunu beğendi.
  15. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    pioneer cx8 vs xb90ex karşılaştırması yapacagım cok yakında bakalım hangısı daha baskın cıkacak .

16. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Merakla bekliyoruz.. Aslında cx9 ile karşılaştırsak çok daha iyi olurdu

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    elinde fxz200 ve hippo vb olan arkdas varsa aslında bu ıkı kulaklıklada karsılastıralabılır xb90ex

18. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,774
    Satılık denk gelmedi. Elinde olan tutuyo galiba. Yani denemek için göndermek isteyen olursa seviniriz :)

19. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Kardeşi var hocam xb30 eheh :D

Collapse Signature Expand Signature
  20. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Hocam çok yakında gelecek ürün salı gunude pioneer cx8 elımde olur sanırım ben urunler elıme ulastıkdan sonra memnunıyetle ınceleme ıcın yollarım hatta dılersenız

-ie80
    -xb90ex
    -cx8
    -fx101

incelemesı yapabılırsınız ben hepsını yollarım sıze hem boylece BASS SEVEN arkdaslar ıcın cok guzel bır rehber olur.elimde turbınede var ama çok degerlı bır abıme satacagım yakın zamanda dilerse oda turbini yollar sıze 5 ini birden inceleme yapabılırsınız.hatta benım onerım elınde fxz200 fx3x fx850 ve hippo vb olan arkdaslar varsa bu kulaklıkların hepsını objektıf sekılde test edıp ınceleme yaparsak çok çok faydalı bır konu olur.

bassheadclub sitesinde top 10 dakı kulaklıkların çogu elımızde mevcutken bu kıyası yapmak cok faydalı ve popüler bir konu olabılır.Tüm arkdaslar özverili olursa iyi bir iş çıkabılır ortaya.