SONY MDR-XB90EX Hakkında Bilgi

'Kulaklık Genel' forumunda cagdase tarafından 12 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Valla 4 gözle bekliyoruz incelemeyi pioneer cx9 uda eklesek çok iyi olur onuda hepsiburada dan alıp inceleme yaptıktan sonra geri iade edebiliyorsunuz ben cx8 kullanıp iade etmiştim xb90ex aldım

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  2. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,771
    Memnuniyetle elimden geldiği kadar inceleme yapıp değerlendiririm.tabi bu tür bas ağırlıklı kulaklıklar için techno türü deadmau5 injustice depeche mode gibi grupların müzikleri başta olmak üzere hakkını verecek tarzda dinlemeler yapıp izlenim aktarabilirim.

3. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25

valla hocam frekans aralıkları ve yapılan puanlamalarda cx8 cx9 dan bir adım önde olarak degerlendırılıyor forumlarda.bu sebeple bass acısından direk serının üstün kulaklıgı rahatlıkla referans olabılır bizim içn cx9 a hıc gerek yok bence bırde alıp geri iade edilememe sansıda var hıc masrafa gırmeye gerek yok.

benım birde merakım fx3x de bulabılsek cok guzel olur nedenı ıse bır sıtede fxz200 den daha buyuk bassları oldugundan bahsedılmıs merak uyandırmadı degıl...

4. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Bence Cx-8in daha titreşimli ve bi tık güçlü bassları daha koyu bir sesi var XB90EX ten ve tizleri pek duyurmuyor.XB90EX daha açık net ses ve tizleri ve midleri daha iyi veriyor tizleri hiç sivrilmiyor Cx-8te ise tizler bi miktar yükseliyor yer yer.Bence XB90EX le müzik dinlemek daha keyifli ve konforlu Cx-8ten SONY XB90EX vazgeçilmezim oldu oldukça güzel bi kulaklık.

5. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    cx8 de benı en cok dusunduren fit olayı agır ve buyuk bir yapısı var.ancak söylenenler cok kuvvetlı oldugunu anlatıyor.Bakalım cok az kaldı gorecegız :D

6. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Evet kesinlikle çok güçlü bir kulaklık, kafaüstü kulaklık gibi :) ama dinlediğiniz kaynak çok önemli, uzun kullanımda benim kulağımı acıtmıştı biraz ağır ve kaba ama bass çok iyi gerçekten titreşim vs

7. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    kaynak olarakda ıncelemeye xduoo x2 yollayabılırım ısteyen olursa birde amfi alacagım cok yakın bır zamanda bakalım artık gercek tesısat var gıbı hıssedecekmıyım

2 kişi bunu beğendi.
  8. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    pioneer cx8 elıme gectı yanında nx2 amfi ve player olarakda xduoo x2 var .bir cümleyle özetleyecek olursam çok farklı bir kulaklık her yonden cok farklı bugune kadar kullandıklarım sırasıyla

-sennheiser cx200
    -sennheıser cx300
    -cks 90
    -monster turbine
    -sennheiser ie80
    -monster ncredible ntune

tüm saydıgım kulaklıklardan bass yonunden cok daha kuvvetlı .konudan sapmayıp xb90ex gelıncede ıkısnı kıyaslama yapacagım.

not:amfi kulaklıgın ses şiddetini ve kalıtesını oldukca degıstırıyor.

2 kişi bunu beğendi.
  9. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    CX-8 ten sonra XB90EX ide oldukça beğeniceksin çok çok iyi.

2 kişi bunu beğendi.
  10. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    xb90ex im sonunda elıme ulastı.Begenmedım acıkcası almak ısteyen varsa ıletısıme gecebılır aldıgım gıbı satarım.

11. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Hadiya neden beğenmediniz, inceleme yapar mısınız

12. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    hocam tabıkı Mustafa Alkan hocaya mesaj attım zaten bır tarıh verırse bana yollayacagım urunlerı toptan karsılastırmalı bır ınceleme yaparsa cok mutlu eder bızlerı :D.

kulaklık guzel kesınlıkle kotu degıl her duzeyde bassa tepkı verebılıyor hıc bır sorun yok.ancak benım hayal kırıklıgım cx8 e gore oldu cx8 de tıtresımınde vermıs oldugu etkı sanırım daha da efektıf oluyor kulakta.

cx8 de uzayan gercek subwoofer hıssı veren tepkıler var.xb90ex de ıse cx8 kadar subwoofer etkısını hıssedemedım.

mıd ve tızde kesınlıkle xb90ex onde bozunma cok cok az ust frekanslarda

not:kulaklıgı 1 defa yaklasık 30 dk suresınce kullandım :D .sanırm burn ınden sonra bıraz daha ıyı olur.ama favorım cx8

13. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Hocam kesinlikle burn in yaptıktan sonra yorum yapmalısın :)

14. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    planım şu sekılde hocam tüm kulaklıklarımı ılana koyacagım hepsı satılabılır sorun olmaz benım ıcın.tabıkı bu surecte dedıgınız gıbı burn ın olmasını bekelyecegım.planım bırde cx9 almak.eger cx9 mıd ve tız olayını cozmusse tek kulaklıkgım olur

15. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Cx9 u bende merak ediyorum :)

16. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    bakalım elımdekılerı cıkardıgımda alacagım cx9 ozaman onuda ıncelerız.

dilersenız cx8 ı yollayabılırım sıze burn ın olmus bır xb ıle karsılastabılrız

17. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Cx8 i hepsiburadadan alıp 3 gün kullanıp geri verdim ama ozaman xb90ex almamıştım bu yüzden ikisini aynı anda karşılartıramadım ama cx8 bencede bass konusunda daha iyi ama mid ve tizlerde sony daha iyi gibi hepsiburadadan cx9 alıp denemek lazım aslında nede olsa geri iade edebiliyorsun. Cx8 i neden geri verdin dersen sol kulağıma tam oturmuyordu bir süre sonra çok acıtıyordı kablolar kalın ve mikrofon tuşu ses çıkartıyordu, kulak içi kulaklığa göre ağır ve kaba kafaüstü kulaklık gibi :)

18. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    kesınlıkle yazdıgınız herseye 1e1 katılıyorum hocam kulakıcı kulaklık gıbı degıl kablosu kalın acayıp bırsey ama bass da daha ıyısı yoktur bence muzıgı hıssedıyorsunuz cx8 de.valla ben cx9 u cok cok arastırdım cx8 le karsıalstrıldıgında 1dB alcak ve cx8 4hz-27khz frekansına sahıpken cx9 5hz-25khz dıye hatırlıyorum yanı ufak bır frekans farkı var .tabıkı bunlar kagıt uzerındekı farklar.yorumlarda cx9 un mıd ve tızde duzeltmeler oldugu yazılmıs konu saptı bıraz ama bassda cx xb yı dover bence :D

19. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Cx-8 te evet daha çok bass var XB90EX te bass daha derine iniyo ve diğer frekanslar 90EXTE özellikle ses çözünürlüğü orta frekanslar çok daha üstün yine konfor olarakta XB90EX daha iyi buluşmada 90EX te incelediğimizde güçlü kaynakta oldukça iyi bass sesi elde ettik.CX-9 da aynen merak konusu eğer o boğuk sesi daha çok tizleri midleri ortaya çikarcak şekilde düzeltmişlerse iş yapar.

2 kişi bunu beğendi.
  20. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    aynen cx9 buyuk merak konusu gercekten ama bence cx8 den bır adım onded genel olarak keza bassda mukemmel olan bır cıhazı daha nekadar mukemmel yapabilirsiniz?ancak tiz ve midleri duzelterek...

2 kişi bunu beğendi.