Sony MDR-ZX110 Modifikasyonu (DIY) (Hala Devam Ediyor.)

'Kendin Yap (DIY)' forumunda Aedoz tarafından 6 Nisan 2020 tarihinde açılan konu

1. Aedoz

Aedoz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Malum sebepten dolayı evde oturmaktan bıkmış kendime eğlence ararken aklıma gelen şeytan fikirler kümesinin bir parçası. Daha çoook uğraşacağım.

Evde boş boş duran kablosu kırık kulaklığıma bakarken bi anda aklıma earpadleri kopmuş on ear earhooklu Philips kulaklığım (SHS4700/10) geldi ve driver özelliklerine bakayım dedim ne de olsa Philips kulaklığımın kablosunda bir sorun yoktu driverını Sony'ye yerleştirip gene Philips'in kablosuyla kullanmaya devam edebilirdim. Araştırdıkça Philips'in driverları bana altın madeni gibi geldi çünkü o fiyata bi kulaklıktan beklenmicek bir driverı vardı ama tek sorun Sony 30mm driver kullanırken Philips 32mm kullanıyordu.Driverları sökene kadar imanım gevredi iyi yapıştırmışlar zarar vermicem diye baya zorlandım. Bunları sökmeninn kolay bir yolunu bilen varsa lütfen yazabilir mi? Valla çok makbule geçer. En son traşladım ve driverı oturtmaya çalıştım, driver büyük geld,

Ben de traşladım basbaya. Driverı yerine oturtmak için ise önce hafif zımparaladım oturtacağım yeri sonra driverın uç plastik kısmını hafif çizikledim ki yapıştırıcıya daha iyi tutunsun. Yapıştıktan sonra etrafına bolca yapıştırıcı kullandım. Yapıştırırken model yapıştırısı kullandım (Revell Contacta)
    En son ise üstüne ağırlık koyarak 8 saate kadar yakın bekleyip monteledik.
    Sonuç: Beklediğimden çok daha iyi bi sonuç verdi. Hip-Hop şarkılarda ne kadar basa boğsa da Rock/Metal dinlerken baya bi zevk aldım.(Büyük ihtimal Sony'nin lavaş kalınlığındaki sert[ o kadar sert ki kulaklık bass girdiğinde titrer ya earpad da devrenin bir parçası olup titriyor] earpadinin bass kaçırmasına bağlıyorum.

Şu an kulaklığın arka kapağını değiştirerek akustiğini arttırarak earpadleri değiştirip üstüne de female jak kuracağım her kulağa. Bu malzemeleri nereden temin edebileceğim hakkında fikir verirseniz çok memnun olurum :):)

Bunu insan okicak bu ne biçim yazı diyecek arkadaşlar için özet: Kulaklıkların driverlarını değiştirdim

Chaturanga bunu beğendi.