SONY MH650 vs JVC FX700 "Şok Edici F/P"

'Sony' forumunda expander tarafından 27 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Mid konusunda acınacak halde sözünüze kesinlikle katılmıyorum. Midlerlede oynamak mümkün. Kulaklığın arkasına delik açınca midlerin kaliteside arttı ve airy bir hal aldı.

Hatta İstanbul'da oturanlara Re0, Re400 ve Mh650c'yi dinletebilirim. Biraz iddialı oldu ama modlu hali çoook iyi. :naughty

2. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Hmm evet dart gibi tutması kolay birşeyle delmek lazımmış denek. Soğuk toplu iğne ile olamadı o iş.

Collapse Signature Expand Signature
  3. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Kulaklıkığın dışına delik açacağınız parça çıkabiliyor. L ve R yazan yerin altından tırnağınızla iterseniz sony yazan kısım kapak şeklinde çıkıyor. Mod yapmayı düşünenler bu şekilde yapsınlar. :eek:k

4. nickimsonikimsi

nickimsonikimsi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  5. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Bence hiç uğraşmayıp buradan alın. Forumda satılıyor ve orjinal, ben iki tane almıştım. http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=6110.0

6. nickimsonikimsi

nickimsonikimsi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    mantıklı görünüyor ancak 3 adet alcam kargo vs 80 e gelicek ancak ebaydan 24$ bu biraz kafamı karıştırıyor...

7. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,697
    Bildiğim kadarı ile bu aletlerin sahtesi yoktu ama tam emin değilim.

8. nickimsonikimsi

nickimsonikimsi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Cevabınız için teşekkürler sanırım ebaydan sipariş vereceğim bir süre idare etsin yeterli .

9. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    O fiyata orjinal alabilen arkadaşlar vardı. İncelemde linkleride var. Sorduğunuz satıcı onlardan biri mi bilmiyorum ama sahtesi galiba var.

10. hitmachine16

hitmachine16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
  11. umtbra

umtbra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Bugün pl30 um geldi ve ilk farkettigim şey mh650c'de ki basslarin başımi agrittigi oldu.

12. nickimsonikimsi

nickimsonikimsi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Peki bende bu satıcıdan vereceğim siparişimi ep630 un bir tık üstü olsun tek isteğim o şuan için teşekkürler link için.

13. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    ep630 kadar kötü değil, buna şüphen olmasın. Yalnız bas miktarı olarak ep630 kadar değil bence ama kalite olarak önde. Güçlü bir player ile kullanılmayacaksa, ses seviyesi tatmin etmeyebilir. Amfi ile kullanılacaksa çok daha iyi oluyor. Malzeme kalitesi olarak ben ep630 daha iyi diyorum. Bence alın. Fiyatına göre iyi. Bence birtane alın, isteyen olursa onlarada alırsınız. Sonra sevmezler felan ondan diyorum. Bas hastası biri takınca, bunda hiç bas yok demişti mesela. Çok baslı bir kulaklık kullanıyordu.

14. KiralikCeset

KiralikCeset
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Kulakligi son olarak nereden siparis veriyoruz arkadaslar ? Bende merak ettim. Denemek istiyorum. Mumkunse ikinci el satis ilani gostermeyin. Sifir olarak nereden alabilirim orjinal ?

15. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
    fastfalcon'da veya distribütörde vardı en son. Doğubankta da var deniliyordu sanki

16. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Doğubank içinde dolaştım uzunca, birsürü sahte kulaklık gördüm. Mh650c vardı güvenip alamadık. Orayı tavsiye etmem. Sonra Fastfalcon'dan aldım iki tane. Doğubank satıcılarına güvenmeyin.

Örnek diyalog;
    - usta orjinal mi bu kulaklık?
    - orjinal abi
    -emin misin abi orjinal mi?
    -orjinal abi baksana (bakıyoruz ne sesi, nede görüntüsü orjinal değil)
    -yani orjinal diyorsun?
    -sesi aynı abi
    -ama orjinal değil öyle mi?
    -aynı orjinal gibi
    -bize orjinal lazım, orjinal mi değil mi?
    -değil abi :gulme

Söz konusu kulaklığın ibeats olması lazımdı. Arkadaş arıyordu, iki yıl kullanmış bozulunca aynından istiyor felan. Diğer satıcılarda bu tarz şeyler söyledi ve hiçbiri orjinal değildi. Fiyatıda ucuz değildi. Birde monster turbine gördük orada ben dedim bu daha iyi ama satıcı ortada yoktu. Muhtemelen oda sahteydi. Orada dürüst satıcılarda vardır inşallah. Gelde güven yani. Kulaklık dışında orjinal pek çok şey var mesela telefonlar.

17. KiralikCeset

KiralikCeset
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Fastfalcon arkadasimizdan aldim bende. Sagolsun cok ilgilendi. Konu basligindaki modlamalari okuyup bende birseyler yapicam. Ama fiyatina gore guzel gercektende

18. denondj

denondj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Ben fazladan almıştım ama cks90'ın verdiği tadı alamadım.. Doğallık mı nedir bilemedim ama bir şey eksik geliyor bana bu bahsedilen mid eksikliğinden kaynaklanıyor da olabilir.. Yine de mükemmel f/p kulaklığı.. Fazla aldıklarımı elimden çıkaracağım bende..

19. cmshn

cmshn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar, MH1'imi kulağımda bir türlü tutamıyorum. Özellikle sol kulağımdaki çabuk gevşiyip, 5 dakikada bir tekrar parmağımla ittirmek suretiyle oturtmak durumunda kalıyorum. Kendi uçları ile de Brainwavz'in küçük uçları ile de denedim sonuç aynı. En son kullandığım Beta'da böyle bir sorunum yoktu, onda kullandığım aynı ucu MH1'e taktığımda aynı şekilde durmuyor kulağımda maalesef.

Ne yapabilirim, ne önerirsiniz?

20. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,697
    Mh1 de mh650'de kullanması sinir bozucu kulaklıklar benim açımdan. Kulağa takınca basınç yapıp rahatsız ediyorlar ve bir süre sonra çıkıyorlar kulaktan. Ben takmıyorum artık pek. Hybrid takılı mh1'de oda aynı sorunu yaşatıyor.