Sony NW-ZX100 ve NW-A20

'Haberler' forumunda Raistlin tarafından 3 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. Raistlin

Raistlin
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Sony IFA 2015 fuarında iki yeni Walkman modeli tanıttı. Modeller Ekim ayından itibaren satışa sunulacak fakat henüz fiyat belli değil.

Sony NW-ZX100:
    Sony bu üründe Android yerine kendi işletim sistemini kullanacak ve dokunmatik ekran,wifi bulunmayacak. Noise cancelling özellikli MDR-NW750NE veya MDR-NW750N kulaklıklar ile beraber satılacak. Sanırım ZX2'nin yerini alabilecek bir ürün değil ve ZX2 ile A10-A20 serileri arasında bir yere konumlandırılacak.
    Hafıza : 128GB+microSD desteği
    Ekran: 3.0 inch、TFT colour LCD、QVGA(400×240)
    Desteklenen Formatlar:FLAC/ALAC/MP3/AAC/HE-AAC/WMA/Linear PCM(WAV)/AIFF/DSD
    Pil Süresi:128kbps MP3 parçalarla 70 saat,192kHz/24 Bit parçalarla 45 saat
    Ağırlık:145 g
    Boyut:53.8 x 119.5 x 14.8 mm

İlgili linkler:
    http://www.head-fi.org/t/779340/new-sony-nw-zx100-dap
    http://www.sony.co.uk/electronics/w...EST4SPAN_NWZX100_0274#product_details_default

Sony NW-A20:
    A10 serisinin güncellenmiş hali olarak gelen A20 dış görünüş olarak A10 ile aynı fakat mavi,sarı,kırmızı,pembe ve siyah olmak üzere daha fazla renk seçeneği var. Gene ZX100 gibi noice cancelling özellikli kulaklıklarla gelecek. Açıkçası ben A10 serisinden pek bir farkını göremedim. Renk değiştirip kutu içeriğine kulaklık eklemişler galiba.
    İlgili Linkler:
    http://www.head-fi.org/t/768512/new-sony-nw-a20-series
    http://www.sony.co.uk/electronics/w...pint=HOMEPAGE_THELATEST4SPAN_NWA20SERIES_3997

Hepsi birlikte foto:

11 kişi bunu beğendi.
  2. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Tasarım zaten her zamanki gibi harika. Diğerleri çok pahalı bir de a10 a bakayım dedim o da çok pahalı.. Diğer düşük modellerinin de hafızası yetmiyor, gel gelelim ki Sony'nin sıcak sesinden clear bassından da vazgeçemiyorum. Ne yapacaz bu gidişle bilemedim.

Collapse Signature Expand Signature
  3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Seste organiklik ararız ya hep görüntüde de aramak gerek aslında.Bu konuda baskı yapmak gerek.Gidişat pek te yukarıya değil bana kalırsa.

Mesela nereden
    2116 eklentisini görüntüle

Nereye
    2117 eklentisini görüntüle

!!!Değişim hayli trajik değil mi?Görüntüdeki organiklik.Üstünde düşünülmeli :))

2 kişi bunu beğendi.
  4. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    Sony tasarım konusunda her zaman üst seviye ve renkli ürünler sunuyor.Kendine ait bir çizgisi var.Eski sony ericsson telefonlarıda cıvıl cıvıl renklere ve iddaalı tasarımlara sahipti.Bu üründe çok satar yeterki reklamı iyi yapılsın.İpod touch falan yerine insanlar kaliteli ses için bu cihazlara reklam sayesinde yönlendirilebilir.

3 kişi bunu beğendi.
  5. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Zx 1-2-100 diye gitmeleri biraz sakat olmuş. Seneye kalmadan 3000 5000 diye devam edebilirler.

6. Raistlin

Raistlin
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    ZX2'nin devamı niteliğinde bir ürün değil bence. Daha çok orta seviyeye yönelik bir ürün sanırım ama ZX şeklinde başlamaları yanıltıcı olmuş. Yine de DSD desteği ve 45 saat pil ömrü ile iddialı. Makul bir fiyatla çıkarsa Fiio X5ii,Cayin N5 veya Lotoo Paw 5000 yerine tercih edilebilir.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Elimde bir Z2 var. Telefon olan. Sony'nin yaptığı PS+ ve Spiderman fimleri hariç her şeye hayranım. Benim Z2 bozulana kadar bir Telefon+DAP çıkarsınlar ya. Kalınlığı, ağırlığı önemli değil. Çıksın telefon diye onu alayım. Telefonlar zaten olmuş 2000-3000TL. ZX2 2500TL oluyorsa onu 2700 yapsınlar anlaşalım. Umarım böyle bir güzellik düşünürler 1-2 yıla.

8. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Walkman serisi yeni bir cihaz çıkarsalar çok güzel olur gerçekten. Bu vesileyle pek sevdiğim w995 i anmış olayım.

4 kişi bunu beğendi.
  9. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Sony sempatisi başka bir şey hakikaten. :) Ve bu fikir de geleceğe dönüş olur hem eski Sony'cileri kazanırlar hem de nostalji yaptırırlar. :)

2 kişi bunu beğendi.
  10. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Zx100 güzel görünüyor. Acaba amfi ve dac devreleri benzer mi? Zx2 çok başarılı bir iç dizayna sahip ve cidden çok yüksek kalite malzemeler kullanılmıştı. Muhtemelen ZX100 biraz daha kısılmışı olur ama şimdiden merak ettim açıkçası.

11. Raistlin

Raistlin
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Head Fi'de sesinin ZX1'den iyi ZX2'den kötü olduğu ve native dsd desteği olmadığı yazıyor. Fiyat olaraksa 699 USD deniliyor.

4 kişi bunu beğendi.
  12. Juhziz

Juhziz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    264
    bu "touchpad" veya o alta tuşların gelmesi çok güzel olmuş
    bana göre dokunmatikten daha iyi
    fiyatıda 500usd olsa tadından yenmez

13. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Tasarımları mükemmel ama bir yönden de @DefinitioN nickli arkadaşa katılmıyor değilim. Kastettiği organiklik tam olarak bu mu emin değilim ama yeni ürünler eskiden üretilenler gibi sağlam olmuyor. Yeni nesil cihazların ömrü bir kere yere düşene kadar oluyor genelde. Bu kadar ücret ödeyerek aldığımız ürünleri elimize alınca biraz da olsa güven vermeli bana göre. Bu arada Walkman denilince benim de aklıma efsane telefon W810i geldi. Radyo gibi yüksek bir sesi vardı gerçekten :)

14. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Aslında fonksiyon tuşlarının görselliğe kattığı retro zenginliğe vurgu yapmıştım.Neredeyse her işlev için ayrı tuş koyulan eski müzikçalarlar,günümüz dokunmatik kolaycılığına kaçan ürünlerden daha samimi geliyor bana.

Gerçi ben biraz eski kafa kaldım sanırım.Bir zamanlar(90'lı yılların ortaları) bi arkadaşımda Sony Walkman vardı ve piyasada bulunmuyordu o model.Almanya'dan getirmişti.İleri-geri tuşlarına basıp şarkıyı sarınca şarkı başlarında dururdu.İnanılmaz bir özellikti o zamanlar benim için.Şimdi 300-500 şarkılık dijital arşivleri rahatça yanımızda taşıyoruz fakat çok yetersiz geliyor.
    Nasıl isimlendirmeli bilmem.Görsel organiklik deyiverdim.

15. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Sene 2001 , hey gidi günler...

Sirkeci Doğubank karşısında yer alan Altın Han'dan almış olduğum Sony MZ-R30'u görünce acaip duygulandım.

Kasetli Walkman'lerden sonra kendime aldığım ilk DAP'tır. Mega Bass'ı açınca nasıl da gümbür gümbür çalıyordu :) O günden beri Minidisc oynatıcılara karşı bir merakım vardır.

Kardeşim jakını bozmasaydı, ben de tamir etmek için içini açıp iyice bozmasaydım :) hala arada bir kullanıyor olacaktım. Bir tane bulsam tekrar sırf nostalji olsun diye alırım :)

3 kişi bunu beğendi.
  16. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    Sony amfi katlarını biraz daha güçlü yapsa harika olacak. Yeni çıkacak seriler iyi fiyatlandırılır ise piyasada iyi bir paya ortak olur gibi.

17. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Aslında Sony hiç amfi katı yapmayıp fiyatı, ağırlığı ve boyutu düşürürse çok güzel olabilir. İnsanlar istediği amfileri alır ve boşuna yük yüklenmemiş olur. ZX2'yi Line-Out çıkışından dinlemiştim. Ses normal çıkışa oranla daha az geliyordu, bu demek oluyor ki büyük ihtimalle amfi baypass yapılıyor o çıkıştan. Sesi kesinlikle öyle daha güzeldi.
    Veya Amfi kartı olayına girsin. Hifiman ve FiiO'ya güzel rakip olur.