Sony NWZ-A15 kullanaların yorumlarını alabilir miyim?

'Sony' forumunda insanatomystic tarafından 13 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    95
    Selamlar. Uzun araştırmalarım sonucunda, DAP, DAC ve AMP lardan, DAP almam gerektiği kanısına vardım.

V az önce bir tavsiye üzerine bu, Sony NWZ-A15 modelini buldum inceledim ettim. Ancak taktir edersiniz ki, teori ile pratikte farklılık gösteriyor bu ve bunu gibi cihazlar.

Kullananlardan yada deneyimlemiş olanlardan ricam;

- deneyimlerini ve kullanım kalitesini,

- ses kalitesini (bas, mid, tiz, sahne vs..)

- batarya süresini

Ve akıllarına gelen detaylar hakkındaki fikir ve tecrübelerini paylaşırlarsa çok mutlu olurum...

Şimdiden teşekkür ederim...

2. CapoNx

CapoNx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    197
    Fiio x1 ile kafa kafaya diye biliyorum . Onu da göz önünde bulundurun derim.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    95
    Anladım...

Az önce Son'nin bataryasının değiştirilemez olduğunu öğrendim zaten :(

Peki bu fiyat aralığında (500-550) önerebileceğiniz ses kalitesi iyi olan, bassları dolgun ve sıcak olan, sahnesi geniş olan bir DAP var mı?

4. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    Ben x3ii'den daha doğal ve müzikal bulmuştum A15'i.

5 kişi bunu beğendi.
  5. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    Sony A15 avrupa versiyonlarının ses çıkış gücü çok düşük. Satın almadan önce her hangi bir Sony mağazasından gidip denemenizi tavsiye ederim.

2 kişi bunu beğendi.
  6. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    95
    Ne yazık ki satın almadan önce herhangi bir yerde nedene imkanım olan bir yerde yaşamıyorum. :)

Peki sizin önerileriniz neler? Bu fiyat aralığında ses çıkış gücü düşük olmayan ve diğer özellikleri de fena olmayan markalar?

7. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Elinizde kulaklık var mı?

8. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    95
    Evet kulaklığım var. Ultrasone HFI-780

9. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    O kulaklık için A15'i unutun. Kesinlikle besleyemez o kulaklığı. Taşınabilir amfi bağlamanız gerekir.

10. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    95
    Tamam unuttum. :)

Ama unuttuğum bu cihaz yerine hangi cihaza yönelmeliyim. Hangisi uygun olur benim için? Telefonum, Nokia Lumia 1520. Sanırım DAC+Amp'lar için uygun olmayan bir telefonmuş (daha doğrusu işletim sistemi. WP8.1)

Ben alacağım DAC+Amp'ı hem telefonumda hem de bilgisayarımda kullanıcam. Ama telefonumda sadece amp olarak kullanabiliyormuşum sanırım. Telefonda sadece Amp olarak kullanmamın ne gibi bir eksikliğini hissederim. Sadece sesi, amplisiz telefonda dinlediğimden daha mı yüksek gelir. Tek artısı bu mu olur.

Eğer durum bu ise, FiiO E18 Kunlun yada E12 almayı tercih etmeli miyim?

11. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    Fiio'nun amfi katı güçlüdür. X3II'yi inceleyebilirsiniz.

12. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    95

X3İİ önerisi için teşekkür ederim. Baya bir inceledim sanırım bu cihazı. Ve X3İİ olmasa da, X3 almaya karar verdim sanırım.

Bu iki nesil arasındaki temel farklar tam olarak nelerdir?

Bu konu hakkında çok detaylı bir yazı bulamadım.

13. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Butun fiiolari birarada inceledigim bir yazim vardi surada.Oraya bakabilirsiniz.
    http://www.techno-fi.net/forum/konu/Çoklu-dap-İncelemelerİ-bÖlÜm-1-fİİolar.9934/

14. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    985
    Bence A15, fiio x3-ii klasmanında hatta @Synthyss 'de söylediği gibi daha doğal çalan bir alet. Zaten pil süreside çok iyi. Ama benimde kullandığım gibi avrupa ses limiti olan bir cihaz alırsanız gücü çoğu kulaklığa yetmeyecektir. Ama iyi bir amfi ile destekleyincede klasman atlayan bir cihaz. Ama dap güçlü olsun amfi ile uğraşmayayım derseniz başka cihazlara yönelmeniz sizin için daha uygun olacaktır. @insanatomystic

15. cngnstr

cngnstr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    90
    Aslında inceleme yazıcam ama iş yoğunluğundan fırsat bulamıyorum. Sony Mdr-1a , Xba-h1, Akg 404, 518 Le, Apple earpod ile kullanıyorum. Diyebileceğim tek şey : WOW!

Besleme konusuna gelince evet yüksek empedanslı kulaklıklar için yetersiz kalıyor ama eninde sonunda birisi o cihazın service menu tuş kodunu çözecek ve o gün başka şeyler konuşacağız.

16. Raistlin

Raistlin
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    NWZ-A17 kullanıyorum. Başka dap tecrübem olmadığı için ses konusunda bir karşılaştırma yapamayacağım fakat kullanım deneyimlerimi yazayım.
    Cihaz akıcı çalışıyor.Yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum kendi hafızası ve 32 gb'lık kartın çoğu dolu,şu ana kadar sadece bir kez takılma-donma yaşadım onda da reset tuşuyla resetledim.
    Bu kısımdan tam emin değilim ama galiba 1 saat kullanmayınca hafif uyku moduna geçiyor,1 gün kullanmayınca da kapanıyor. Uykudayken herhangi bir tuşa dokunmanızla 2-3 saniyede uyanıyor,kapalıysa da yaklaşık 25 saniyede açılıyor.
    Batarya konusunda ise kaç saat gittiğini hiç ölçmedim fakat ben genellikle 2 haftada bir yoğun kullanırsam da haftada bir şarj ediyorum.
    Ses konusunda bir yorum yapamasamda kullanım konusunda umarım yardımcı olabilmişimdir.

17. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    95
    Çok teşekkür ederim bilgi ve yorumlar için.

Bu bilgiler doğrultusunda FiiO X3 aldım. :) Umarım iyi yapmışımdır. Belki bir sonraki sefere iyi bir DAC+AMP ile birlikte Sony yada muadili cihazlar tercih ederim.

Ama dinlediğim müzik türü (heavy metal, hard rock, filarmoni) ile kulaklığımın uyumluluğu konusunda tereddüt yaşamaya başladım şimdi de. (Ultrasone HFI-780)

Acaba, bu kulaklığı satsam da, Beyerdynamic DT990 250 ohm alsam mı acaba?

Açıkçası bu alandaki algı ve terimlere olan yatkınlığım yeni yeni gelişiyor. Mesela sahne genişliğin daha yeni yeni kavrıyorum. Ve sanırım, geniş bir sahne tercih ederim. Ve bass head kadar olmasa da, yine de sağlam,sıcak ve dolgun baslar istiyorum.

FiiO X3, sanırım 250 ohm destekleyen bir DAP. Bu sebeple Beyerdynamic DT990'ı X3 ile birlikte kullanabilirim şimdilik.

Sizce nasıl olur? kulaklığım DT990 ile değiştirirsem daha çok memnun kalır mıyım?

18. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Bence NWZ A-15 SONY XB90EX VE EX-650 Ses şiddetinde tatminkar daha fazlasına gerek birakmiyor ama eğer kafa üstü veya sony den farklı marka İEM takarsanız o zaman ses şiddeti yeterli gelmiyor.

19. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,951
    cihazın ses kalitesi güzel,güç düşük,en büyük eksiği ses'i belli bir sahne şekline sokup o şekilde vermesi,dap'da aradığım en büyük özelliklerden biri sesi doğal sahne biçiminde sunması,yaylılar sağdan ikinci sıradan,ziller soldan beşinci sıradan v.s. bahsetmiyorum sahne geniş olsun olmasın benim için öenmli değil,kaynaktan doğal çalsın!!! bu işi en iyi yapan dap'lardan biri kenwood mg-708 hala üstüne böyle doğal çalan dap göremedim..bazı arkadaşlar der yaa rock müziğine veya metal'i çok iyi giden dap diye 708 ne çalsan doğal çaldığı için hepsine iyi gidiyor ,çok başarılı çalıyor..

2 kişi bunu beğendi.
  20. shuu

shuu
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar merhaba. önceden a845 kullanıcısıydım. o kırılınca a845e benzer bu ürünü incelemeye başladım. bu ürünün yanında kulaklık yok, ardından çıkan a20 serisinde MDR-NC750 kulaklık veriliyor. aralarında 250-300 tl gibi bir fark mevcut. bu kulaklık hakkında bilgi ve görüşleriniz nelerdir? arada ki o fiyat farkını ödemeye değer mi?
    not: a845'i fiio e5 ve brainwavz m5 ile kullanıyordum ve çok memnundum.