Sony NWZ-A15 kullanaların yorumlarını alabilir miyim?

'Sony' forumunda insanatomystic tarafından 13 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    2 gündür mediamarkt e Sony A15 için gidip geliyorum. Cihazın içinde bulunan şarkılar ile, şuan kullanmakta olduğum ath cks55i model kulaklığımla tatminkar ses seviyesinde çalmıyor. Çok hevesliydim almaya fakat iphone 6 ile aralarında dağlar kadar fark var ses şiddeti konusunda. Oradaki cihazdan mıdır bilmiyorum ama bugün son kez gittim ve tatmin olmadığım için almaktan vazgeçtim. Farklı bir sony kulaklıkla mesela xb70ap veya ex650 ile ses şiddetinde değişim olur mu? Kullanan bizzat tecrübe edinmiş olan varsa lütfen yazabilir mi?

2. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,254
    Daha sessiz bir ortamda ve daha düşük bir volume ile dinlemeye çalışın. Kulaklığınız 17ohm ve hassasiyeti 105db. Cihaz oldukça güçsüz olsa da önemli olan sesin kalitesidir, kulaklığınızın teknik değerlerine bakınca da sürmesi zor gözükmüyor.

Bu arada ek olarak, cihazın ayarlar kısmında AVLS diye bir ayar vardır. O ayar açıksa ses yarıdan biraz aşağıya düşer ve yukarı çıkmaz.

Collapse Signature Expand Signature
  3. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Ses kısık gelince ilk baktığın ayar oydu. AVLS hemen kapatıp tekrar denedim fakat çok değişen bişey olmadı. Bugün son kez kendi flac albümlerimi içine atmalarını rica edip son kararımı öyle vericem. Buraya da yazıcam görüşlerimi. Çok garip geldi. İçinde amfi var bu ses seviyesi çok ilginç...

4. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,254
    @lazquest5334 AVLS kapatınca çok değişen bir şey olmadı diyorsanız buna açıkçası inanmam. AVLS ile ses 13 ya da 14 olarak limitlenirken cihazın AVLS kapatınca çıktığı maksimum volume 30. 2 kattan fazla fark varken nasıl değişen bir şey olmamış olabilir?

Dinlediğiniz cihazın arızalı olması dışında bir açıklama getiremedim. Sağlığınız açısından da çok sesli müzik dinlemeyin. Sessiz bir yerde dinlemeye çalışın, sesli ve kalabalık yerlerde otomatik olarak detayları vs. duymak için sesi mümkün olduğunca açma eğilimi olur.

Şu an A15 dinliyorum ses bana fazlasıyla yetiyor. Kulaklık JH Angie.

5. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122

Ya cihaz içindeki parçalardan yada direk cihazdan inanın 15 ile 30 arasındaki fark yok denecek kadar azdı. Bende böyle bişey beklemiyordum. Bugün bakıcam tekrardan. İphone da son sesi sadece müzik coştuğunda açıyorum. 15 dk dan fazla o seste dinleyemem otobüs veya metrobüs gibi gürültülü ortamda bile ama o duyduğum ses cidden azdı. Sanırım parçalardan yada cihaz arızalı açıkta duruyordu çünkü. Bakalım tekrardan dönüş yapıcam. İlginiz için çok teşekür ederim.

6. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Ex-650 de ses seviyesi XB70ten daha fazla tabiki emsal olsun Sony NWZ-A15 Kulaklık ses çıkışı Bi note 4 kadar olmuyo bi tık altında diyebilirim.

7. Ubust

Ubust
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    @lazquest5334 ben de shure se315 ile dinliyorum.öyle bir durum hiç başıma gelmedi.teşhir ürünü olduğu için başına bir şey gelmiş olabilir.

8. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    @Ubust Evet içindeki müziklerden kaynaklanıyormuş sesin az çıkması. Flac kayıtları atıp dinledim. Ses son derece iyi. Hatta telefona göre bariz tizler ve basslar toplanmış halde. Yükseklik konusunda da iphone 6 dan bir tık aşağıda. Mdr ex650 yi de aldım yanında. 1-2 hafta sonra toplu bir karşılaştırmalı yorumlar hatta bir konu açarım. Yardımcı olan herkese teşekkürü borç bilirim. Hayırlı akşamlar...

9. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,254
    A15 piyasada fiyatına göre en iyi ses veren cihazlardan bir tanesi. Sorunun çözülmesine sevindim. Hayırlı olsun.

2 kişi bunu beğendi.
  10. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Teşekkür ederim. Bu arada söylemeden edemeyeceğim. Cks 55 in bass larına o kadar aşina olmuş ki kulağım. O sert sub lara, sony nin yumuşak uzayan bassları çok garip geldi. Detaylı inceleme yazmak için sabırsızlanıyorum

11. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,254
    Cihazı incelemek için belli bir zaman geçmesini beklemenizi tavsiye ederim. Genelde 100 saat referans kabul edilir.

2 kişi bunu beğendi.
  12. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    872
    Geçen bende dinledim velvet ile ses şiddeti beni kesmedi , sansadan farkı yok .... O yüzden almaktan vazgeçtim , 16,24 bit dinlemediğim için hiç gerek yok

13. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Kaliteli kayıtlarda ses şiddeti hallice mp3'ten fazla ama bazen coşmak istendiğinde ses açma tuşuna gidiyor eli insanın ister istemez. Bana yeterli düzeyde geldi fakat epeydir aklımda olan bir şeyi bu cihazla başlangıç olarak denemek için bugün "FIIO A1" siparişi verdim. Micro boyutta bir amp bakalım etkisi nasıl olacak.

14. cngnstr

cngnstr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    90
    Bende Fiio Fujiyama var. Iphone yada başka bir kaynakta kullandığım zaman çok güzel sonuçlar verirken; A15'le o güzelim sesi boğdu, bozdu, iğrenç bir hale getirdi. Bozulma özellikle 24bit şarkılarda çok daha fazla.

Ben A15'i MDR-1A ile kullanıyorum. Son derece mutluyum.

2 kişi bunu beğendi.
  15. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    872
    Elektronik dinlediğimden kısık ses bana gelmez :D

16. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Amfi siparişinin başlıca sebebi elektronik müzik dinlediğimden bolca Bu türde yetmiyor malesef dediğiniz gibi.

17. monster34

monster34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    A15 ile dsd müzikleri dinleyebiliyor muyuz arkadaşlar? Ben uğraştım ama yapamadım da.

18. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,807
    Tecrübelerini bizimle paylaşmayı unutma A1 için.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Mayıs 2016, İlk mesaj zamanı 10 Mayıs 2016 ---
    Ankarada olup a15 17 kullanan varsa mini bir görüşme yapalım bende merak ettim :)

19. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Haftasonu için elimdeki telefon, 2 adet kulaklık ve walkman için karşılaştırmalı bir yazı yazıcam inşallah. Yazmadan olmaz buraya zaten. Hayırlı geceler dilerim.

20. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Benim bildiğim kadarıyla dsd format desteği yoktu. Sitesinden tekrar girip baktım az önce; mp3, wav, aıff, wma, aac, he aac, flac, alac formatları destekleniyor.