Sony NWZ-A15 kullanaların yorumlarını alabilir miyim?

'Sony' forumunda insanatomystic tarafından 13 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. monster34

monster34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Bende son guncelleme yani v 1.21 ile geldigini okumustum o yuzden sordum. Tam anlayamadim zaten.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    457
    Merhabalar,

Uzun zamandir okur olarak izledigim bu guzide forumdaki ilk mesajimi da atmis olayim :)

Hep kulakliga onem vermis birisiydim mobilken muzik kalitesini arttirmak adina ve mevcut iphone 6'm disinda pek de bir arayisa girmedim muzik calar olarak.

Ta ki flac isine girip o hepimizdeki "acaba daha kaliteli sesi yakalayabilir miyim" seytani durtene kadar :). DAP dunyasinda a10 ya da a20 serisi ile deneme yapmak istiyorum. Oncelikle hangisi onerilir sizlerce? Zx100 cok seksi acikcasi ama simdilik o kadar parayi verecek kadar gozum donmedi, ama her an olabilir :)

Icinizde A15 ya da A25'i AudioTechnica M40X ile denemis olanlar var mi? Bu desibel kisitlamasi can sikici zira... Bir iphone ile kiyaslandiginda ath-m40x kullanilirken max ses yuksekligi esdeger seviyede diyebilir misiniz mesela?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

#42 returnity, 13 Haziran 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Haziran 2016
  3. Mert Alan

Mert Alan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar nwz a 15 ime dac bağlamak istiyorum nasılbir bağlantı ve ne tür markalar önerirsiniz

4. exelance_123

exelance_123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    62
    merhaba 1 aydir a15 kullanmaktayim.daha onceleri iphone 5s ipod touch da muzik dinliyordum.sonra geceleri yarim saat muzik dinlemenin beni rahatlattigini stresimi aldigini fark ettim ve dedim ki dinliyorsam iyi ses almaliyim.arastirmaya basladim hem butce hemde baslangic olarak hangi cihazi kullanmaliyim diye.ipod touch i satip gorunmunu cok begendigim a15 satin aldim.satin almadan once bu kadar para verecegim degecek mi acaba istedigim sesi alabilecekmiyim.ses kisikligindan cok bahseden vardi. Rha ma 750 i kulaklik kullaniyorum acaba kulakligimla uym saglayacak mi diye com dusundum bu arada kulakligimdan cok memnunum degistirmeyecegim tek sey kulakligimdir onunla ilgili baska bir konuda ayrintili bilgi veririrm.neyse a15 e gelince yillardir muziklerimi itnes ten satin alir arsiv yaparim cunku beli bir ses kalite standardi var apple calarlarla dinlerken tatmin ediyordu ve muzik calarimda album kapagi olmazsa kesinlikle dinlemem boylede pimpiikliyim.velhasil muziklerimi a15 yykledim gece oldugunda kulakligimi taktigimda sunu siyleyeyim resmen sarhis oldum.cunku muzikler iyle bir caliyorki ses artik sarhos ediyir insani o sterio o akustik o enstrumanlardaki gerceklik derinlik beni mest etti .yani keman caldiginizda kemanin butun gercekligi titresim herseyi gercekten yaninizda caliyor gibi.ben ses felistirici efektlerin hic birini kullanmiyorum dogal haliyle seviyorum sesi.equalizer ilayini sevmedim yalniz cunku clear basi acinca ses seviyesi dusuyot bana dogal gelmedi.ses yuksekligine gelince keisnkikle bitaz daha acmaliyim sesi ihtiyaci duymadim feknelde 30 da dinliyirum yeterli geliyor.batarya olayina gelince haftafa 1 kere sarj ediyorum bu yndende sikinti yok.kulakligimla da tam olarak uyum sagladi.cihazi cebinizde unutuyirsunu,z keisnlikle hissedilmiyor simdilik aklima gelenler bunlar sorusu olan varsa cevaplayabilirim

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  5. cngnstr

cngnstr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    90
    Hepimizin beklediği malum ses limitini kaldıran yama (daha doğrusu bölge kodunu değiştiren program) internete düştü. Bunu cihazıma uygulayalı yaklaşık 1 ay oldu. İzlenimlerim şöyle:

- Daha önce ses çıkışında %10 gibi bir artış hissetmiştim. Bir aylık izlenimimde bu artış aslında %10'dan fazla.
    - Basslar daha güçlendi. Öyleki Mdr-1A'da bass sesler öne geldi.
    - Pil ömründe düşüş var. Ben de @exelance_123 gibi cihazı haftada 1 kere şarj ediyordum (bazen daha uzun sürelerde) ama bu süre 3 güne kadar düştü. Günde en az 2 saat kullanıyorum ve dinlediğim şarkılar genelde itunes müzik ve 24 bit flac. Bence pil ömrü hala iyi gidiyor ama kısaldı.

2 kişi bunu beğendi.
  6. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Oyle bir program varsa, linkini paylassaydiniz diger kullanicilara kolaylik olurdu.

2 kişi bunu beğendi.
  7. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    763
    2 kişi bunu beğendi.
  8. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Hıı, onu biliyorum teşekkürler. Ben program internete düşmüş falan denilince o linkteki ms-dos komutlarını girme işini bir arayüzle daha kolay uygulanabilir hale getirdiler sanmıştım :)

9. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    A845 gibi ses kalitesini bulmak biraz zor olsa gerek..Sony her zaman ki gibi ses kalitesini ve yazılımsal müdehalelerini kavuşturmuş.. A15 İle Fiio x1 sesi birbirine yakın ama aradaki farklar EQ değişimleri ve kullanıcı arayüzündeki çeşitli farklılıklar sesi değiştirebilirken boyutları arasındaki farklılıklar cihaza bağlılığımızı etkileyebiliyor..

10. Mert Alan

Mert Alan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    arkadaşlarsony a 15 in hold tuşu takılı kaldı düzelmiyor tuşlar işlevsiz seçim yapamıyorum böyle bi arızayla karşılaşan oldumu

11. Raistlin

Raistlin
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Fiziksel olarak sıkıştıysa arkadaki vidaları gevşetip cihazı hafif aralasanız oturtursunuz yerine bence ama elimde kalır toplayamam sonra derseniz bulaşmayın.

12. mavi

mavi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,445
    Kendi başınıza bir müdahalede bulunmanızı tavsiye etmem. Basit bir şeye benziyor. Sony servisine vermenin pek pahalıya patlayacağını sanmam. Bunun için birkaç farklı Sony servisini arayıp durumu izah ederek tamir ücretlerini öğrenirseniz sizin için makul olabilir.

2 kişi bunu beğendi.
  13. Mert Alan

Mert Alan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar sıvı temas etmiş yapılcak bişey yok diyor servisi..Temas gibi bir olay hatırlamama rağmen

14. Çağan

Çağan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Ses limitini kaldırırsanız ki bununla ilgili konu mevcut burada daha keyifli bir müzik dinleme tecrübesine sahip olursunuz.

2 kişi bunu beğendi.