Sony NWZ-W273S İncelemesi

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda ta2mtf tarafından 17 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

1. ta2mtf

ta2mtf
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    15
    Merhaba,
    Sıradan bir sony'i incelemeye ne gerek vardı? aa bu eleman yeni herhalde incelediği şeye bak ! bir sonraki incelemesi cx-200 mü olur acaba? diye merak etmeyin beni bilenler vardır muhakkak burada.

Neden bu cihaz?
    Bu bir mp3 çalar kulaklık kombosu dap diyemeyeceğim flac çalmayan audiophile olmayan bir cihaza sadece mp3 çalar deyip geçeyim fakat,kulaklığın üzerinde inanılmaz hafif ve rahat bir mp3 çalar fikri birçok durumda harika fikir, microphonic yapan, sağa sola dolaşan, kulaklığı aşağı çeken kablolar yok, harika değil mi?

Ne işe yarar?
    Temelde sadece spor yaparken dinlemeye yarıyor, çünkü kablo yok, fit sorunu yok, kulaktan düşme yok, terden 350 USD lik kulaklığım bozulur mu derdi yok, 750 USD lik Dap' ımı koşarken nereye koyacağım derdi yok. Ayrıca sadece ter değil suyun 2 metre altında dahi su geçirmiyor yani yağmur dahi sorun değil.
    Neye benzer , fit olayı, kullanım kolaylığı olayı nasıl?
    İşte şöyle birşey;
    İnanılmaz hafif, tuş konumları kullanılışlı, fit sorunu asla yok, izolasyon mükemmel(adam sonuçta yüzerken kullanıyor),birçok fonksiyonu sesli olarak bildiriyor(kadının sesi çok şuh bu arada), next ve prev tuşları basılı tutulduğunda folder değiştiriyor, pili teoride 7 saat gidiyor,koşarken asla düşmüyor. Konuşan kadının fotosu;

Sesi filan iyi mi? Malzeme kalitesi nasıl?
    Malzeme kalitesi sony kalitesi gerçekten inanın bana, şarj ve aktarım için bir cradle'ı var sırf onun için alınır, o kadar çok tip çıkıyor ki içinden inanamazsınız,hem yüzme için hem normal hybrid tipler.
    Sesi de güzel yani güzel çalıyor, flac çalmıyor waw atmayı denemedim ama basslar gümbür gümbür tizler şıkır şıkır sahne böyle hamamdaymışsınız gibi şaka şaka; çok hafif sibilans ile dandik midler hoş sayılır sıkı basslar,tizlerden ben pek anlamam ama sahnesi gerçekten geniş 500 Tl lik SM3 leriniz ile bir tutmayın ama 175 TL ye hem mp3 çalar hem kulaklık alıp bu kadar fasiliteyi de göz önünde bulundurunca ses kalitesi çok ama çok iyi sonuçta LCD3 ile koşamazsınız.

Gece saat 12 de acele ile tarihi bir netbook ile yazdığım için unuttuklarım oldu sonra söz düzeltirim, sesini merak eden olursa bizim çocuklar haftaiçi dinler onlar bana yardım olarak yazarlar,ama benim gibi 35 inden sonra koşmaya filan merak saran emekli bir odyofil iseniz bence alın ,her bir kuruşuna değer.

Peki kulakta nasıl duruyor? ablalardan anlamadık, bir de gerçekten spor yapıyor musun?
    İşte ispatı ve kulakta nasıl durduğu;
    Herkese selamlar.

Not: Eğer bir iki talep olursa alemin en kazık bluetooh kulaklıklarından biri olan Plantronics Discovery 975 incelemesi de yazacağım. (Ne işi var buletooth kulaklığın bizim sitede demeyin kulaklıkta dahili 20 kanal EQ var ve daha neler neler)

10 kişi bunu beğendi.
  2. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Teşekkürler. Forum için alışıldık birşey olmaması da yararlı. Her arayıştan insan olabilir burada :)

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  3. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Eline sağlık Umut.
    Bence burada ses veren herşeyin incelemesi olmalı :))

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Eline saglik abi. Ozellikle fotograflari cok begendim :)

5. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    Açıklayıcı ve esprili inceleme için teşekkürler hocam. :)

6. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,759
    Oo abi hoşgeldin, siteye girdin demek sonunda.

Yukardaki ablalar Tayland'lı abilere benziyor sanki biraz. Hiç bu kadar çirkin Japon görmemiştim.

Bir de adam spor yapıyor, hem de inceleme yapıyor diye düşünüyorsunuz ama benim toplam hacmim kadar göbeği var. 35'inden sonra erimez o göbek..

7. cagricigman

cagricigman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    böyle bir şeyin incelemesini gerçekten merak ediyordum... eline sağlık :)

bu arada talep arz meselesi tabiki de incelemenin bu kadar kısa oluşu aslında "yazsam mı yazmasam mı" havasında olmuş. :D tabi ki odyofillerle dolu biryerde ve de "emekli" :))) bir odyofili bir kişinin spor için üretilmiş basit bir yapıdaki pmp'yi inceleyip de yorumunu sunması zor bir olasılıktı ama bu da sonunda olmuş oldu :) çok da iyi oldu, iyi güzel oldu :idiot2::laugh::gulme

8. ta2mtf

ta2mtf
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    15
    dostlar yazsam mı yazmasam mı dan ziyade,yazı yazmaya vakit bulamamaktan ve bilgisayar ın ister inanın ister inanmayın yavaş yazmasından dolayı kısa kestim, odyofilliği özlüyorum ama artık bana çok uzak bir hobi :(

9. general666

general666
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ürün açıklamasında deniz suyunda kullanamayın diyor ama acaba deneyen var mı denizde de dinlenebiliyor mu bozulmadan ?