Sony S ve A Serisi - Soru ve Görüş Topici

'Sony' forumunda Be Creative tarafından 2 Ocak 2008 tarihinde açılan konu

1. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Arkadaşlar Sony topicimiz olsun istedim bir de. Artık bir Sony sahibi olarak biraz da fazla pragmatik oldu ama neyse :)

A818 aldım dün akşam. İnceleme için yaklaşık 2-3 hafta veya 1 ay kadar gerekli testleri yaptıktan sonra güzel bir test yapabilirim sanırım. Ama tek bir kusur bile buldum diyemem şu ana kadar, Sony [bildiğimiz Sony ise ::)] nasıl böyle bir şeyi başarmış hayret ediyorum. Compatibility [bana hayatımda en çok çektiren şey], arayüz, ses, pil ömrü vs... her konuda şu ana kadar kullandığım müzik çalarlar arasında gerçekten çok ayrı bir yeri olacak kendisinin sanırım.

http://www.amazon.com/Sony-NWZA818B...1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1199289957&sr=8-1

Zaten gördüğüm 5yıldız alabilmiş tek cihaz olması da gerçekten S ve A serisinin muhteşem olduğunu, belki de herkesin bir kez denemesi gerektiğini gösteriyor.

Neyse, çok fazla ayrıntıya da girmek istemiyorum şu anda. Burası soru ve görüş topicimiz olsun, foruma en kalburüstü modellerin incelemelerinin yanına A818'in de bir incelemesini yapmak çok güzel olacak benim için. KontG ve Serkan ile de Vibez - Zen Vision:M ve Sony A818 testi yapmak da farz oldu tabii...

Merak ettikleriniz varsa yanıtlamaya çalışırım, her ne kadar ben de henüz %100 bilmesem de.

2. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Güle güle kullan Metin, uzun süredir bu serilerin verdiği kaliteli sesten bahsediyorduk sonunda birinin alması ve memnun kalması(şimdilik) bizi sevindirdi güzel günlerde kullanırsın umarım. Bu arada DAP kategorisinin altına Sony başlığı eklemeyi düşünüyorum akşama hoca ile bakarız bu konuya.

3. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Sağolasın noxious :wink
    Sizin övgünüzün de etkisi büyük zaten tercih etmemde. Umarım Vibez gibi durup dururken bunun da komik bir sorunuyla karşılaşmam da sonunda Türkiye garantili olup minimum 2yıl rahatça kullanabileceğim bir şeyler olur elimde.

4. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Vallahi bizim ajanstaki belli gruba 4gb lik modelden hediye edildi sony tarafından, alanların sadece bir kaçı problem yaşadı onlarda ürünü nasıl kullandı bilmiyorum. Kronik bir sorunu varmış gibi gelmedi ama tabiki bunu en iyi sen tecrübe edeceksin ve umarım yaşamassın.

5. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Zaten onlar A800 serisinden hoca, onlar da SS kullanan versiyonlar. Sanmıyorum ki Metin'in alette sorun çıksın.

6. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Evet onlar muhtemelen ilk parti çünkü onlara o ürünler verildikten sonra üniversitelerde ürünlerin tanıtımı yapılmaya başlanmıştı.

7. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Elinize sağlık açmışsınız bölümü hemen :)

8. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Finaller kapıda çıkaralım aradan sonra kaynamasın o telaş arasında :) Hayırlı olsun.

9. deaddy

deaddy
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Bu aralar tetiği çektin sanırım @Be Creative. Headsix hemen ardından yeni player.
    Dün aklımdan geçiyordu bugün player alacak olsam ne alırım diye Sony A ve S serisi geçmişti aklımdan hatta fiyat araştırması bile yapmıştım ufaktan, sen ne kadara aldın?

Hadi hayırlı olsun güle güle kullan

10. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Aslında ben HEADSIX'i alalı yaklaşık 2.5ay kadar oldu. İncelemeler konusunda biraz daha yavaş davranıyorum artık ondan böyle oldu :)

Sony center'dan aldık biz, taksitle 409ytlye geldi. Aslında kendimden çok kardeşime aldık da neyse, bu ara tabii ki bırakmam elimden Zen Vision:M yokken. :)

Bu arada cihazın arayüzüyle ilgili güzel düşüncelerimde açıkçası hasar alma var. :) Zen Vision:M'in arayüzünden sonra pek bir kel olmuş, hatta Vibez'ın arayüzünü bile arıyorum. Çünkü bugünkü denemelerime bakılırsa cihaz içinden playlist hazırlanmıyor [en sevdiğim olay buydu], resimlere zoom yapılamıyor, cihaz içinden dosya silinemiyor. Daha neler var kimbilir, zaman gösterecek kullandıkça. Ama arayüz konusunda rahatlıkla yarım puan kaybeder benim için 5 üzerinden. 1 de olabilir duruma göre.

11. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Versiyonu güncelmi bir bak istersen Metin belki güncel versiyon ile bazı eksiklikler giderilebilir.

12. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Hayırlı olsun Metin :) Yeni bir sound ile karşı karşıyayız anlaşılan. Denemek farz oldu ;D

13. j@c@l

j@c@l
    Expand Collapse
    Guest

bende a818 kullanıyorum valla şu zamana kadar bi sorun yaşamadım alalı 15 gün falan oldu şuan için memnunum özellikle pil konusunda baya iiii gidiyo pil. metin hocam bi de sana bişi sorcam bu aletlerin ses ayarları yükseltilebiliyo mu vibezdeki gibi vibez de fransa da yaşıyomusun dio hayır diyince ses yükselio bunda da öle bişi varmı acaba

14. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Valla bunda "Common Settings" kısmında ses limiti olsun mu diye açıkça soruyor cihaz, tercihine göre açıp kapatabiliyorsun. Biliyorsundur zaten muhtemelen, ben ekstra bir şey bilmiyorum. Zaten dışarıda V-Moda Vibe ile yaklaşık 17/30 çok yeterli.

Nasıl, ses kalitesinden memnun musun cihazın? :wink

15. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Bu arada bunu şimdi gördüm. Valla ek fw var mı bilmiyorum ya, hatta Sony'de o işler nasıl hiç bilmiyorum :)

16. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    İstersen bir araştır eğer var ise buraya yazarsın bilgi sahibi oluruz.

17. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Bakıyorum ama pek bir şey yok sitesinde. Yalnızca Media Manager ve ATRAC converter var. SONY bilgisayarla çok haşır neşir olacağımızı düşünüyor olmalı ki müzik silmeden tutun da şarj etmeye kadar [gerçi bu hepsinde öyle artık] bilgisayara gereksinim var.

18. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    usb adaptörler 5 - 10 lira ya. dert etmeyin bilgisayardan şarj etmeyi. zaten bilgisayarsız bir ortam da kalmadı. neredeyse priz sayısı kadar bilgisayar var =)

19. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Aslında USB adaptör var bende, ama Sony de Apple gibi kendini kuru fasülye[!] gibi nimetten saydığı için cihazın USB girişi farklı. :)

Tabii ki insan Cowon ya da Creative gibi böyle işi cacık etmeyen firmalara biraz daha fazla saygı duyuyor bu durumu görünce. :)

20. j@c@l

j@c@l
    Expand Collapse
    Guest

hocam ses kalitesi idare eder tabi şimdi bi vibez kadar yüksek ses vermiyo ama şu var hocam iii bi kulaklıkla baya iiii performans alınabilir. zaten bana göre yeterli ses aşırı sese de gerek yok yani şimdilik idare eder