Sony Walkman NWZ-A17

'Haberler' forumunda coolblue tarafından 3 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. SLauGHTeRz

SLauGHTeRz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    daha önce Türkiye'den aldığım a15 i ses seviyesi yetersiz geldiği için sattım,daha sonra hong kong dan ses limiti olmayan a15 aldım ses seviyesinde yükselme oldu hatta bass lar bile arttı.

2. Stumaster

Stumaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Sanırım daha pahalı olsa da Asya veya Amerika menşeili cihaz almak daha iyi.

3. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    hepsiburada'dan aldıktan kısa bir süre sonra sattım bu cihazı. satma nedenim son ses seviyesinin inanılmaz düşük olmasıydı. iphone ile karşılaştırdım en basitinden ve abartmıyorum iphone'un ses çıkışı ikiye katlıyordu. bu yüzden sattım ve yerine fiio x3II aldım.

SLauGHTeRz'in değindiği durum göz önüne alınırsa alabiliyorsanız avrupa dışındaki ülkelerden alın derim aksi takdirde son sesi sizi tatmin etmez.

hoşuma giden yanlarına gelirsek:

• kasası çok güzel. tasarımı olsun malzeme kalitesi olsun inceliği olsun hafifliği olsun elinizde zarif bir alet taşıdığınız hissini veriyor.

• şarj süresi boyutlarına göre gayet yeterli.

• bluetooth özelliği olması güzel. böylece akıllı saatinizden yönetebiliyorsunuz ya da bluetooth kulaklıkla kullanabiliyorsunuz.

• içinde sesi güzelleştirdiğini iddia eden bir kaç menü var ancak ben bir fark göremedim açıkçası. mp3 formatında müzik attığım için olabilir tabi muhtemelen flac kayıtlarda meydana çıkıyor bu özellikler.

• kendi hafızası 16 gb. bakıldığında fazla değil ve hafıza kartına ihtiyaç duyuyorsunuz ama hiç yoktan iyidir. fiio'nun da dahili hafızayla gelmesini beklerdim mesela.

• radyosu var.

ses kalitesi olarak fiio x3 ile karşılaştıracak kadar kullanmadım ancak fiio daha iyi ya da sony daha iyi diyemem. ikisi de iyiydi bana göre.

son ses seviyesinin düşüklüğünü sorun etmeyeceklere öneririm. hepsiburada'da neredeyse yurt dışı fiyatına satılıyor olması da güzel.

4. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,004
    Cihazın son sesi her kulaklıkta farklı olup, se535'i (36ohm) epey yüksek seste sürebiliyor.
    DSEE HX açık bir şekilde sesi iyileştiriyor. Derinlik artıyor ve tizler daha rafine daha tane tane oluyor. Onun aksine dynamic normalizer ve EQ sesi kötüleştiriyor.
    Sarj süresi hiç durmadan flac çalacak şekilde 30 saati buluyor. Fiio x3ii'yi 11-12 saat kullanabilmiştim max.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  5. cngnstr

cngnstr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    90
    @Halitkin 'e kesinlikle katılmıyorum. Cihazı ben de denedim.
    Zaten Sony bayilerinde var. İsteyenler deneyebilir.

6. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    436
    Ses seviyesi gerçekten Z3 kadar ise vasat diyebiliriz.

Güç isteyen kulaklıklar da kullanmak imkansız gibi. Z3'e PFE232 taktığımda ses çıkmıyor desem doğru olur. :D

7. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    kullandığım kulaklık da (sony mdr xb90 ex) sürülmesi zor bir kulaklık değil üstelik, ona rağmen son sesi yetersizdi.

8. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,004
    Se535, SE215, Altone 150, RE400 gibi kulaklıklarla sorun yaşamadım. PFE232 güç verdikçe toparlayan bir kulaklık, sm64 gibi. Bu tür kulaklıkları örnek vermek ne kadar doğru bilemem. SM64'ün kafaüstünden farkı yok (100 ohm)

xb90ex e gelecek olursak ya siz çok yüksek dinliyorsunuz yada kulaklık çok güç istiyor.

Collapse Signature Expand Signature
  9. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    763
    Arkadaşlar A15/16/17 kullanan arkadaşlardan rica etsem X3 1.nesil veye muadili bir cihazla karşılaştırma yapablirler mi bas ve mid açısıdan özellikle.İbasoo it03 ile kullanacağım.
    Teşekkürler.