Sony WF-1000XM4 ANC performansı o kadar iyi mi?

'Kulaklık Genel' forumunda theodyofil tarafından 13 Eylül 2021 tarihinde açılan konu

1. theodyofil

theodyofil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    241
    Selamlar arkadaşlar, bu videoda size sony nin en yeni tws kulaklığının ANC performansını simule ettim. İyi seyirler

onurdogan4, zxc, sserkogss ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,648
    Bugün uyandım, içimde bir sıkıntı, sebebi belli değil. Meğerse forumda Sony övülmüş. Terapi niyetine Sony yermek için yazıyorum :)

Hocam sizin ses baritone ya da bass sanırım, çünkü bizim ufaklığın sesi bu kulaklığın ANC'sini delip geçiyor. Sesinin şiddeti biraz azalıyor ama net duyuluyor. Sesinizin ANC ile bu kadar kısıldığına hayret ettim. Aynı testi bir kadın ya da küçük bir çocukla yapsanız muhtemelen bu kadar etkili olmayacaktır diye tahmin ediyorum.

Onun dışında elinize sağlık, ciddi emek harcamışsınız ve tespitleriniz gayet yerinde.

Şahsen kulaklığı son zamanlarda Sony'nin silikon uçları ile kullanıyorum, çünkü kulağa takıp çıkarması daha pratik. Ve ANC eskisi kadar olmasa da etkili. Ama seyehat esnasında orijinal uçlarına geçeceğim. İki farklı tür Comply ile de denedim, kendi orijinal ucu ANC performansı ve rahatlık açısından Comply'dan daha iyi geldi bana.

Orijinal ucun dayanıklılığı olayına gelince: Zaman gösterecek tabii ki. Ama yapısı Comply gibi tipik hafızalı sünger değil. Biraz daha plastikimsi ve tok bir yapısı var. Sanki Comply gibi çabuk bozulacakmış gibi durmuyor. Ama bir silikon uç kadar dayanıklı olabileceğini de hiç zannetmiyorum tabii ki. Acep fiyatı nedir?

Genel olarak ANC performansı harbi harbi iyi.

"Yüksek mikrofon performansı için kemik üzerinden ses aktarım teknolojisi kullandık" tarzı grafikler eşliğinde laf kalabalığı yapıp, bu reklamı yapmayan Apple ve Samsung'tan bariz daha kötü mikrofon performansı sunması ise tipik bir Sony pazarlama klasiği. ...deyip bu gol ile bitireyim. :)

#2 zxc, 13 Eylül 2021
    Son düzenleme: 14 Eylül 2021
    pyken123 bunu beğendi.
  3. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    ANC bu kadar önemli mi acaba bence hiçbir önemi yok çokta gerekli değil açıkcası kulaklık çıkıyor anc si ilk önce ölçülüyor sanırım en elle tutulur ölçüm yapabilcekleri şey bu olduğundan ama reklam amaçlıda ilk önce bu özellik öne atılıyor bende çok anc li kulaklık elimden geçti ama hiçbirinde anc açık kullanmadım beni etkilemedi bu özellik kimi zaman başağrısı bile yaptı bende şuan elimde kalan anc li kulaklıklar samsung buds plus ve sony 100xm3 birde sony xb900n hiçbirnde açık kullanmıyorum ses kalitesi olarak sonyler bence bu fiyatlara yeterli değil (ergonomi olarak inanılmaz rahatlar o ayrı) geçe sennheiser hd250bt kulaklık aldım inanın hepsinden daha keyifle müzik dinletiyor bana ki sennheiser ın hiç bir ürünü sevmezdim sesleri hep kısık gelir kusura bakma theodyofil arkadaş biraz senin paylaşım içinde içimi döktüm youtube videolarına baktım buarada daha önceden emeğine sağlık.

4. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    Hocam anc önemli olmaz mı. Ev ortamında etkisi yok. Fakat otobüste, açık alanlarda, trafik sesleri olan yerlerde gerçekten etkili. Ben bir ara xiaomi anc kulaklığını kullanmıştım. Öyle üst düzey bir model olmasa da anc özelliği beni baya etkilemişti. Şimdiki kulakığımda anc yok. Bu durum sesli ortamlarda müzik zevkini ciddi anlamda etkiliyor. Özellikle müzikteki düşük frekansları duyamıyorum dış sesten dolayı. Detay kaybı yaşanıyor. Sesi yükseltmek zorunda kaldığım için daha kısa sürede yoruyor vs.

Belki sizin deneyimlediğiniz modellerin anc özelliği yeterli değildir. Ya da anc gerektirecek ortamlarda bulunmadığınız için önemsiz gelmiş olabilir.

5. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    elimdeki kulaklıkları yazdım 4. versiyondan önce ki en iyi anc özelikli olduğu varsayılan 3.versiyonu var sony nin trenle ve otobüs yolluğu yaptım gerek duymadım hiçbirinde he ben yüksek sesli müzik dinlemeyi severim o ayrı ama yinede benim için kulaklık seçmemde öncelikli olması mümkün değil hatta en son baktığım özellik anc olması ve sesin kalitesine etki ettiğini zayıflattığını bile düşünüyorum. benim takıldığım okta anc yi bu kadar önemsemeleri pazarlama için yaptıkları birşey başka bir önemi yok

6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,648
    Siz öyle düşünüyorsunuz, ama ben dahil bir çok insan öyle düşünmüyor. Uçak seyehati esnasında, özellikle de uzunsa, ciddi rahatlık sağlıyor. Malesef arabam aşırı gürültülü. Uzun yolda yine çok faydalı. Evde yemek hazırlarken dahi takıyorum, tablette bir YouTube videosu açıp. Blender'ın kafa ütüleyen sesi bile etkisizleşiyor, play station üzerinden Apex Legend oynayan çocuğun gürültüsü de. Anında sekine iniyor ortama :)