Sony Xperia z3 ün Ses çıkışı,Kalitesi Nasıldır?

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda melihgezer tarafından 1 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. melihgezer

melihgezer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    arkadaşlar güzel bir kulaklıkla iyi bir ses alır mıyım bu cihazla?Teknomarketlerde denediğim kadarıyla ses çok temiz geldi mm30i kulaklığımla birlikte

Collapse Signature Expand Signature
  2. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Temiz bir ses almışsın zaten güzel bir kulaklıkla daha da iyi olur tabii .

3. weccer123

weccer123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Diğer telefonlara nazaran daha iyi bi ses kalitesioldugunu dusunuyorum temiz bir ses alırsın bence ama , walkman appine gün asırı guncelleme geliyo ve surekli takılmalar olabiliyo

4. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    9 ve 12ohm 111-121 dB şiddetindeki kulaklıklarla daha iyi ses veriyor,bende de var sony z ailesinden.Ya da yazılımla avrupa Birliği ses seviye kilidini kırabilirseniz,asıl sonuç o zaman alınır.

2 kişi bunu beğendi.
  5. melihgezer

melihgezer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    valla z3 düşünüyordum onda ısınma sorunu ve çerçevelerinde açılma meydana geliyormuş sanırım onuda eledim gibi bişey bu arada :(

6. java

java
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    253
    Z3 tavsiye etmem, ses kalitesi anlamında da, kamera açısından da, dayanıklılık açısından da... Konu öncelikli ses kalitesiyse idare eder ama çok daha iyileri var telefon olarak...

7. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    Z3 de geliştirici ayarlarından işaretli olan deneysel nu playeri devre dışı bırakırsanız,ısınma ortadan kalkar.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. melihgezer

melihgezer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    mesele hangileri?htc haricinde ses kalitesi olarak önerebileceğiniz telefon var mı? Z3le htc yarışır heralde seste ama htc tasarımı hoşuma gitmiyor

9. java

java
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    253
    Üstteki mesajın bana sorulduğunu varsayarak;

Mesela en güncel anlamda Note 5 olabilir... Bunun haricinde iPhone 5S, Galaxy Alpha, iPhone 6 gibi cihazlardan bahsedilebilir... Tabi bunlar benim görüşüm bazen farklar olabiliyor kişi zevklerine göre... Ama Z3 mid performansı, sahne ve güç anlamında diğerlerinden zayıf...

10. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Kaliteli bir ses sunuyor fakat bu kaliteyi size güzelce yaşatamıyor neden derseniz de ses çıkış seviyesinin düşük oluşu. Özellikle Lollipop ile birlikte ses iyice düşük kaldı. Eğer alacağınız telefonda ses en ön sıradaysa Htc tek adres.

11. melihgezer

melihgezer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Peki bunları minik amfiler ile kullansak bir şey farkeder mi ? Teşekkür ediyorum arkadaşlar dikkat edeceğim bunlara,telefon olmazsa ilerde ibasso tarzı birşeyler düşünürüm artık bakalım :)

12. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Hocam zaten müzik dinlemek bi tutku halindeyse telefonlar kesmez, amfiler cihazları ne kadar besler bilgim yok ama dediğim gibi dap şart ben M8 kullandım ses oldukça iyiydi yükseti de sonra z3e geçmek durumunda kaldım şarjı için ama o da ses konusunda M8 i arattı şu an hiç bir telefon kesmiyor beni yakın zamanda bi dap alacağım inşallah. :)

13. melihgezer

melihgezer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Bende çok kararsızdım dap mı alsam yoksa kulaklık mı ama momentum alıcam sanırım bu hafta içinde :) birde inceleme yaparım.Türkiye de momentum incelemesi hiç yok alıp kullananda yok :D

14. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Hocam bence sennheiser'ler haddinden fazla büyütülüyorlar. O kulaklığın da o parayı hak edeceğini sanmıyorum. O kadar paraya çok daha iyilerini getirtebilirsiniz yurt dışından. Tabi bu benim fikrim ama söz konusu böyle yüksek meblalar ise önceliği asıl kaynak olan dapa verin. :) Yanına da güzel bir kulaklık alın mis gibi müzik dinleyin bun işin ilacı telefonlar değil çünkü ne yazık ki. :)

15. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Z3 bende de var ve ses çıkışı gerçekten çok düşük, bu yüzden tatmin edeceğini düşünmüyorum ciddi dinleyicileri.

2 kişi bunu beğendi.
  16. melihgezer

melihgezer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Evet biraz abartılıyor fakat,işimi şansa bırakmakta istemiyorum aslında pek malum k.içini denemeden anlayamıyoruz,geçen aldım k375 akg sesi vasat geldi bana mm30i ye göre.çünkü garantisi vs çok seviyorum sennheiser ın o yönü de hoşuma gidiyor.zaten fiyatı baya düştü 319 tl yapmış metan umarım bitmezse alıcam bu hafta sonu,yabancı forumlarda da basslarını derinliğini vs çok övmüşler pek kötü yorum görmedim aslında
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Eylül 2015, İlk mesaj zamanı 2 Eylül 2015 ---
    Şimdi razer hummerhead sparişi vericem akabinde birkaç model daha vermeyi düşünüyorum,yurtdısından getirip satış yapma planım var bakalım :) hemde kulaklıkları görmüş olurum tecrübe olur benim için

17. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Melih, ben kulaklık yerine QA350 alıyorum kısmetse, belirteyim dedim. Elimde zaten emektar kafa üstüm var. Dışarıda da çok pahalı bir şey kullanmak istemiyorum açıkçası.

Bu arada Z3+, Z3'den belirgin bir biçimde daha iyi "bence". Ona da bakabilirsin. Ses seviyesi yetmiyorsa bir odyoloğa başvurmakta fayda var, hele ki Momentum IN EAR ile birlikte.

Sevgilerle. Girmeyeceğim demiştim ama dayanamadım.

18. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    451
    Z3'ün ses seviyesi düşük. Kolay beslenen kulaklık kullanmak şart.

Z3'le uğraşmak yerine ikinci el FiiO X3 alır keyfime bakarım... :)

19. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Hocam 150 lira civarı 2.eller de içinde olabilir bu listenin em iyi dap hangisidir sizce? sanırım xduoo x2 den başka cihaz yok bu fiyata? :)

20. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    451
    X2 almak mantıklı. 250TL civarına 1. nesil X3 ikinci el alınabilir.