Sorunlu Alışveriş hakkında

'Genel Tartışma' forumunda trexmilennium tarafından 6 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    301
    Ve size bir sey soyleyeyim mi? Her sey BAHIRTAHA vitaminsizinin olayiyla basladi galiba. Adam nasil beddua ettiyse forumun burnu .oktan kurtulamadi aylardir. Bence geri gelsin ahahah.

sanırım banın sebebi bu cümlede geçen mevzu..hedef göstererek alaycı dil kullanma..adam banlanmış gitmiş tekrar tekrar ısıtıp ısıtıp espiri malzemesi yapmaya lüzum yok..yersiz ve gayri ciddi oluyor. diğer şakalaşmalarda ban gerektirecek bir hiciv, sataşma vs göremedim ben

2. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    458
    Zaten bahsetmek istedigim ve oldukca celiskili ve adaletsiz buldugum mevcut durumu @VirtuFortuna da dile getirmis, nitekim herhangi bir aciklama yapilma zahmetine dahi girilmemis.

Soylenecek cok sey olsa dahi zaman kaybi olacagini bildigimden ve polemige girip kendimi zaten ölmekte olan bir forum icin yipratmak istemedigimden su ana dek yazmis oldugum tum icerikle beraber kullanici hesabimin kapatilmasini talep ediyorum.

3. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,112

Haklı-Haksız , Doğru-Yanlış, cezalar veriliyor veya verilmiyor.

Bu duruma eleştiri getirmenizde gayet doğru bir davranış bence.

Ama,
    “gemileri yakmanız”
    bence çok orantısız bir karşılık olmuş.

Benim bu olayda özellikle dikkatimi çeken ve sizi forumdan ayrılmaya karar verdiren bu sürece ; bir şekilde “bahirtaha “ nın vesile olmuş olması.

Adam sizden sonra duvarına bir çentik daha atacak anlaşılan.

Bu adamı!
    Bu forumda!
    En son sevindirecek kişilerden biri!
    Belkide sizdiniz!

Haksızmıyım?

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
    #203 Serhat, 7 Ocak 2020
    Son düzenleme: 7 Ocak 2020
  4. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    gitme abi

returnity ve Serhat bunu beğendi.
  5. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    458
    Mevzu bahirtaha ile ilgili degil zaten, o kendine vazife cikaran bir arkadasin cikarimi.

Yoksa bilen biliyor, bahirtaha forumda sorun yasarken ona sahip cikmaya calisan az sayida insandan biriydim. Uzaklastirilip farkli mecralarda hakkimda atip tutmaya baslayinca cevabini aldi zaten.

Ne ironik ki, eksi sozlukte bt forumu kotulerken canla basla forumu savunacak entryler girmis olan iki kisiden biriyim, digeri de @VirtuFortuna zaten.

Beni uzen mevzu uzaklastirilmis olmam degil, bunun yapilis sekli ve sonrasinda bir aciklama getirilmemis olmasi. Ve bu gibi ali kiran bas kesen yaklasimlarinin oldugu mecralarda ne desem bosuna olacak, o yuzden herkese mutluluklar diliyorum.

6. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,112

Karara eleştiri getirmeniz dediğim gibi gayet normal belki gönül koymanızda velakin yukarıda kendi gerekçelerini açık açık yazmışlar.

Hayırlısı olsun...

#206 Serhat, 7 Ocak 2020
  7. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    458
    Neyse ki bu aciklamayi anlayabilecek zeka seviyesine sahibim, sorun o baslikta turlu moderator ve administrator sifatli kisiler dahil bircok kullanici makara yaparken neden sadece benim ceza almis olmamin aciklanmamasi.

"Ben yaptim oldu" denilecekse, adil davranilmayacaksa buranin ulkenin minik bir kopyasi haline gelecegini gorebilirsiniz umarim.

8. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,112
    Kaliteli espri, zeka göstergesidir.
    Sizin esprilerinizide beğeniyorum zaten birde karşılıklı Snickers yedik mi , tamamdır.

Sorularınızın cevabı bundan sonra yönetimde saklı.

İnşallah karşılıklı gönül birliğine varırsınız.

Bu arada haberiniz olsun belki gözünüzden kaçmıştır.

Sizin buraya taşıdığınız bilgi üzerine şahıs yeni bir açıklama yapmış.

#208 Serhat, 7 Ocak 2020
    returnity bunu beğendi.
  9. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Forumdaki ceza ve uzaklaştırma sistemine bazı ufak rötuşlar yapılabilir. Benim 2 farklı önerim olacak:

1. Yönetim tarafından kusurlu bulunan üyenin, cezasını kendisinin belirlemesi.

2. Yönetim tarafından kusurlu bulunan üyenin cezasının bir anket ve oylama sonucu forum üyeleri tarafından belirlenmesi. Bu noktada da cezanın uygulanması için seçeneklerden bir tanesinin belli bir eşik değeri aşması (misal %50) düşünülebilir.

Bu şekilde işleyen bir sistem, pek çok tartışmaya da nokta koyacaktır kanımca...

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,929
    İyi niyetli, sorunları çözmek amaçlı olsa da, pratikte sorunu çözmek bir yana, bilakis daha çok sorun çıkarma potansiyeline sahip öneriler bence.

Özellikle ikincisi klikleşmenin önünü açıp çok ciddi problemler çıkarabilir.

Sonuçta birileri karar verecek... Bu kararı verecek olanların da bu siteyi oluşturup, devamını sağlayanlar olması en doğal ve gerçekçi seçenek...

Haklı veya haksız, buradan memnun olmayanlar alternatif bir site açabilir ve orada daha farklı bir oluşuma gidebilir. Hele hele günümüzde forum açmaktan kolay şey yok. Yaşanmış örnekleri de mevcut. Zaten burasi problemli bir yer olursa da insanlar alternatif ararlar.

Kendimi çok statükocu gördüm ama öyle... :)

#210 zxc, 7 Ocak 2020
    Son düzenleme: 16 Nisan 2020
    Nazım, delgren ve sserkogss bunu beğendi.
  11. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Baştan sona sinirim bozularak okudum. Kapanmış gitmiş olayı gündeme getirmeyeyim diyordum ama kendimi tutamadım.

Tartışmada taraflaşmalar olmuş, bazı kişiler satıcıyı bazıları alıcıyı haklı bulmuş. Direkt satıcıyı savunan bir kitle bile var Oysa ki satıcının kesin olarak haksız olduğu bir durum söz konusu. Bu kadar uzun tartışılması gerçekten çok ilginç.

Satıcı net bir şekilde hasarlı ürün göndermiş. Kutusu paramparça olmuş ve aksesuarlarının neredeyse tamamı eksik ürün tartışmasız kusurludur. Bu kusurlar alıcıyla paylaşılıp alıcı bunu kabul ederek almadığı taktirde (ki böyle olmamış) eline kusurlu ürün geçen alıcı sorgusuz sualsiz iade hakkına sahiptir.

Satıcı iade almayı reddedip türlü türlü oyunlara başvurmuş. Konunun hiç uzamadan "satıcı derhal iade almalıdır" denip kapanması gerekirdi. Ama satıcı arkadaş nasıl bir laf cambazlığı yeteneğine sahipse %100 haksız olmasına rağmen bu kadar taraftar toplamayı başarmış.

Alıcı kişi çok bile sabretmiş, yapması gereken kulaklığı alıcı ödemeli kargoyla geri gönderip parasını derhal iade almadığı taktirde nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunmaktı. Bu tipler ancak bundan anlar ;)

#211 thng, 16 Nisan 2020
    Son düzenleme: 17 Nisan 2020
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.