Sorunlu Alışveriş hakkında

'Genel Tartışma' forumunda trexmilennium tarafından 6 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. eses

eses
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    303
    Bu kulaklığı denemek için ben alacaktım son anda hesapta olmayan bir harcama kalemi çıktığı için alamadım. Bu yüzden satıcı kardeşimize kusura bakmamasını elimde olmayan bir sebepten dolayı ürünü alamayacağımı söylediğimde abi canın sağolsun müsait olduğunda ödersin demiştir benden yaşça çok ufak olmasına rağmen çok olgun bir kişiliği olan Muhammed kardeşimin art niyetli olduğuna inanmıyorum.

Keşke en baştan tüm detayları konuşup anlaşsaydınız. En kısa zamanda konunun çözümlenmesi dileğiyle...

Collapse Signature Expand Signature
    tazıtahsin bunu beğendi.
  2. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    301
    tazıtahsin'den ben de alışveriş yaptım. it01 aldım,bazı uçları eksikti, muadil uçlar gönderdi arkadaş, sorun etmedim. sonuçta eksikleri telafi etmek için çaba sarfetti, boşvermedi, bu da güvenilir bir arkadaş olduğunun kanıtıdır bence. bu alışverişte'de kendisi eksikleri tamamlayacağını söylemiş zaten,insanlık hali unutulmuş da olabilir,gönüller bir olsun maksat,kalp kırmaya gerek yok :)

sserkogss, tazıtahsin ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  3. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Hocam şimdi arkadaşlar her kutuyu eksik gönderiyor olarak anlamasın :)
    Hocama sattığım it01'i bende forumdan aldım.
    Değişen nozzle versiyonmuş.
    Onuda kendisinden öğrendim.
    Hatta kendisinede şakayla karışık o versiyon olduğunu bilsem o fiyata vermezdim dedim

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Makale_Helvetia bunu beğendi.
  4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    301
    kutu tamdı da uç eksikti :) bunlar problem edilecek şeyler değil. evet ürün farklı bir üyeden alınmıştı onu eklemeyi unuttum. yukarıda bu kadar şey yazılmış zaten artık yanlış anlayan da ne bileyim :D

5. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Evet hocam şimdi mesajlara baktım.
    Ben 2.sahibiyim tam kutu içeriğini bilmiyorum demişim.
    Benim kullandığım tek uç double slikon kalan hepsini yollayayım demişim size.
    Sizde M istemişsiniz sadece it01 in değil diğer elimde olan uçlardanda M leri göndermişim.
    Detaylı konuşup karşılıklı anlaşmışız.
    Sizin gönderdiğiniz paraya dokunmuyorum demişim en ufak bir sorun çıkarsa diye.
    Hocam bana parayı güle güle harcayabilirsiniz diyene kadar paraya dokunulmadı.
    Kendisi şahittir bunlara.

Makale_Helvetia bunu beğendi.
  6. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    301
    evet aynen bu şekilde oldu kelimesi kelimesine :)

tazıtahsin bunu beğendi.
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,929
    Kimileri herşey orijinal olsun ister. Şahsen öyle biri değilim. Ama eğer baştan öyle anlaştıysanız, alıcı bunu beklemekte haklı. Ama zaten orijinalini ne yapıp yapıp bulup yollayacağınızı yazmışsınız. Bu noktada arkadaşın size bu sözünüzü yerine getirebilmeniz için zaman tanıması lazım. "İlle de bugün iade al" ısrarı, niyeti hakkında olumlu düşünmemizi zorlastiriyor.

#27 zxc, 7 Kasım 2019
    Son düzenleme: 7 Kasım 2019
    Nazım ve Serhat bunu beğendi.
  8. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Kendisine bunu teklif ettim zaten.
    Fakat o istediği kırmızı ve mavi uçlar bana gelmedi hiç.İlk sahibi bana göndermeyi unutmuş.
    Nasıl telafi edebilirim bunu ?
    İki tane çok daha kaliteli köpük uç teklif ediyorum , hiç kullanmayacağı iki tane köpük uç için iş yokuşa sürülüyor.
    Yoksa ilk teklif ettiğim şey oydu.
    Benim ödeyeceğim kargoyla saklama kabının içine iki tane foam uç koyup yollamak.
    Yeterli değil mi arkadaşlar ?

VirtuFortuna bunu beğendi.
  9. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#29 Synchronicity, 7 Kasım 2019
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  10. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Hocam biz sorunu kendimiz çözemediğimiz için buraya taşıdık.
    Ben normalde kendisiyle geçen konuşmaları paylaşmayacaktım.
    Fakat kendisine Çaylak hocamla konuşmamı ss attığım (uçların bana gelmediğini belirttiğim) halde benim ona İLK cevabımı yazıp kalanı hakkında bilgi vermemesi beni bunu yapmaya itti.

Gecenin sonunda hakkımı helal etmiyorum diyip buraya konu açarken "Allah var birbirimize kırıcı bir söz kullanmadık" demesi ayrı bir ironi.

Kastettiği kırıcı bir söz duymadım ise evet doğru , tek kelime kırıcı bir söz kullanmadım o kadar zorlanmama rağmen.

Sanırım insanların düşüncelerini belirttiği doğrultuda sonuç az çok belli fakat ben yinede yönetimin kararını bekliyorum.

Herkese görüşleri için teşekkürler.
    Umarım daha fazla forumu meşgul etmeden çözülür.

VirtuFortuna bunu beğendi.
  11. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Merhaba burada siz ve baroçka gibi bazı arkadaşlarda aynı konuyu söylüyorlar.
    Fakat dediğim gibi kutuyu Tonekinge yazacak, toneking kabul edecek, haftalarca bekleyeceğiz de gelecek. Bunun sizin dediğiniz gibi 2 haftada Gelmesi de imkansız. Ben neden bunu kabul edeyim? Önce hasarlı kutuyu göndereyim, yutmazsa idare ederiz.

Kaldı ki benim böyle bir kutu ve eksik içerik olduğunda doğal olarak direk iade etme hakkım olması gerekmez mi?

Ben böyle uçtur, kutudur dert etmezdim ama benim güvenimi kıran olay başka birşey.

Demogoji: Ben denemeden almak istemedim, fakat daha önceki konuşmalarımızda sen kabloyu satabilirsin kalırsa bakarız dediğimden, ay başı geldiğinde Arkadaş dedi ki abi ben kabloyu sattım. Kulaklığı orjinal kablosuyla da sevmiyorum, yeniden kablo almak, burnin olması vs bana zaman kaybettirecek sen söz vermiştim alacağım diye Demogoji yaptı yani Mağdur edebiyatı yaptı bana. Eyvallah dedim ikilemedim. Ödedim parasını aldım.

Güven meselesi: Kargo geldi, içine baktım eksik var. sonra bana demesin mi ki ben 5 aydır IEM kullanmıyorum!!! Başımdan aşağı kaynar sular döküldü... demek ki amaç herşekilde satmakmış. Ben artık nasıl güvenemeyim bu arkadaşa? Hem kutu hasarlı, hem içerik ekdik, hemde böyle bir davranış..

O yüzdendir ki ben bunu arkadaşa iade etmek istiyorum ve en ince detayına kadar hakkımı arıyorum. Benim artık iemi kullanmaya ve hatta durmasına dahi tahammülüm yok.

Bunu neden 1.ci postada yazmadım?
    1- Bu konu tamamen güvenle alakalı Alış-veriş Hukukuna teknik olarak etkisi yok. İlk postada yazdığım şeyler zaten haklı olan teknik olarak iade gerekliliği olan konulardır.
    2- ister inanın ister inanmayın; burada amacım arkadaşın haysiyetini ve forumdaki imajını kırmak değildi. Adminler okuduktan sonrada burayı silmek istiyorum. hatta whatsapp konuşmasını dahi eklemek istemedim ama Admin kutu tam olduğuna dair bir yazışma ekleyin dediği için ekledim. yoksa onu bile etik bulmuyorum.

Sayın Adminler sizden bir yorum bekliyorum, görüdüğünüz gibi arkadaş iadeye yanaşmıyor.

12. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Şimdi arkadaşlar ben 5 aydır kulakiçi kullanmıyorum mu demişim ?
    En son alışverişimi 5 ay önce yaptım demişim.
    7 Ekimde forumdan hd 599 kafaüstü aldım.
    Onun öncesindede 2-3 hafta dinleme yapacak çok fırsatım olmadı.
    Aşağı yukarı 1.5 ay olduğu için aylardır kulakiçi kullanmıyorum yazmışım.
    Hocam şimdi kafanızdan akan kaynar sular soğudu mu ?
    Daha doğrusu o sular nasıl kaynadı ?

Yazdığınız herşeye tek tek cevap yazacağım.

Siz kafanızda kurduğunuz güven problemleri ile her aldığınızı iade etmeye kalkarsanız ne olacak ?

Arkadaşlar bir ürün sattığınızda insanlık hali unuttunuz içine birşeyi koymayı , neyse eksiği gidereceğim diyorsunuz.

Karşıdaki size güvenmiyorsa bu iade hakkı mı doğuruyor ?
    Yoksa bu güven meselesi suistimal mi edilmeye çalışılıyor ?

[​IMG][​IMG]

13. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Demogoji mi ! Söz senettir mi !

Öncesinde kendisi bana dedi.
    Ben almayı düşünüyorum istersen şimdi gönder istersen 1 Kasımda parayı attığım zaman göderirsin.
    Bende güven problemi yaşamam forumdan kimseye fakat son dk bir harcamanız çıkabilir kimse mağdur olmasın dedim.1 Kasımda parayı attıktan sonra göndereceğimi söyledim.
    Ve üstüne basa basa sordum Abi Kesin alacak mısınız ?
    Kesin dediği için bende kabloya alıcı olarak yazanlara baktım.
    Normalde kendisine gönderecektim denemesi için.
    Kablonun alt frekansı toparladığını ve orjinal kablodan çok daha iyi performans sunduğunu söyledim kendisine ve şunu ekledim.
    ORJİNAL KABLOYU HİÇ KULLANMADIM BURN-İN OLMADIYSA KIYASLAMAK DOĞRU OLMAZ.
    Sanırım kulaklık gibi onuda kakalamak istediğimi düşündü bende bu tavrından rahatsız oldum.

Foruma ilk katıldığımda numarasını farklı şekilde kaydedip tanımadığım birisinin yazdığını görünce ona yazdım.
    Ve O akşamına kablo satıldı.
    Ortada mağdur edebiyatı mı var ?

Verdiğiniz sözü tutmanızı dile getirince ben mağdur edebiyatı yapmış oluyorum.
    Siz yapmanız gerekeni yapınca Sözünüzün eri oluyorsunuz.
    Nasıl inandırıyorsunuz bunları kendinize ?

Yani benim aklıma normalde öyle şeyler gelmez ama sizin tavrınızın gördükçe 1 Kasımda parayı yatırayımı denemek için bahane olarak düşünmeye başladım.
    Siz düşündürttünüz bunu bana.

[​IMG][​IMG][​IMG]

14. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Şimdi ne diyeceksiniz ?
    Demogoji dediğiniz şeyler ortada.
    Güven meselesi dediğiniz şey ortada.
    Kafanıza kaynar sular dökülmemiş ama iade etmek için kafanıza kaynar sular dökülmüş gibi davranıyorsunuz.
    Rol yapıyorsunuz ama FlashTV oyunculuğu tadında.
    Kim sizi savunacak şimdi ?

5 aydır kulakiçi kullanmıyorum diye birşey söylememişim peki şimdi birisi sorsa size "Bu kaynar sular nasıl döküldü başınızdan aşağıya ? "
    Ne cevap vereceksiniz ?

Yapay arkadaşlar yapay herşey o kadar belli ki.
    Dert ettiğiniz şey kutuysa satarken edeceğiniz zararıda karşılayacağım , Kutuya bir bedel biçilsin onuda geri iade edeceğim.

Size bir tane bile bahane bırakmayacağım.

15. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Gördüğünüz gibi Arkadaşlar yalan ve olmayan beyanlar ileri sürülerek yapay sebepler oluşturulmaya çalışılıyor.
    Arkadaşlar kimsenin güveni , haysiyeti bu kadar ucuz değildir.

Ben "5 aydır kulakiçi kullanmadım lafını duyunca başımdan aşağı kaynar sular döküldü" cümlesinden sonra Ali Abi'nin iyi niyetli olmadığını düşünüyorum.

Ve Kendisinin forumda Alım-Satım yapmasının yasaklanmasını veya eşdeğer bir ceza verilmesini talep ediyorum.

#35 tazıtahsin, 7 Kasım 2019
  16. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Kendi yazdıklarınız ortada zaten paylaşmışsınız. Whatsappdan paylaşmayı etik bulmuyorum dediğim halde. Daha ne diyeyim?

17. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    Bu hobinin yüzde 95 i heves. Adam o kutuyu açtığında hevesi kaçmış işte öyle ya da böyle.Bahane ürettiğini düşünmüyorum .Ancak satıcı da haklı bence. Bence iade alın bir şey olmaz bu olayı uzatmaya gerek yok.

18. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Bence kutu için 100 TL, eksik uçlar için de 100 TL değer belirlensin ve satıcı alıcıya 200 TL iade yapsın. Taşıma kılıfını göndermeyi de unutmasın. Böylelikle bu iş huzur içinde çözülsün...

19. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    276
    Ciddi misiniz yoksa sarkastik bir mesaj mıydı :)

edit: Sarkastikmiş ama benim kafam yerinde değil çalışmaktan :)

#39 delgren, 7 Kasım 2019
    tazıtahsin ve najaz bunu beğendi.
  20. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    458
    Bu yolun sonu forumdaki ikinci el alaninin deneme amacli urun kargolasma platformuna donusumune kadar gider. Elden alisveriste bile bunu utanmadan suistimal edenler varken kargolasma yoluyla yapilan alisverislerde bu yaklasimin suistimal edilmeyecegini dusunmek saflik olur. Ki buradaki ornek de "aldim, begenmedim, mazeretimi de buldum, hadi iade ediyorum" gibi bir sey.

Aliexpressten urun aldiginizda kutu bazen bicerdover muamelesinden cikmis gibi geliyor. Iade isteyen var mi?

Hani alinan urun binlerce dolarlik noble, earsonics vs olsa hadi bu kaygilari anlayacagim ama cok afedersiniz dandik bir chifi icin bu derece olayi tirmandirmak ayip bence. Begenmezseniz kendiniz aldiginiz fiyata satisa koyarsiniz olur biter. Bu hobide para kaybetmek kadar dogal bir sey yok. Zarar etmeyi goze alip bircok urun denemeden hayalinizdeki urune nokta atisla ulasmak %1 olasilik bile degil, zira hayalinizdeki sesi zaten deneme yanilma olmadan belirlemek neredeyse imkansiz.

Iki gundur forumda oyle seyler okuyorum ki baskalari adina utanma denen hadiseyi 3-4 kisi adina yasadim. Cok yazik cidden.

#40 returnity, 7 Kasım 2019
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.