Sorunlu Alışveriş hakkında

'Genel Tartışma' forumunda trexmilennium tarafından 6 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

Hocam bana yardımcı olacak yorumlarda bulundu.
    Sanırım kendiside aynı durumu yaşamış.

Lütfen konu dışı bir sataşma vs olmasın.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Beyefendi eksik dediğiniz şey; göndermeyi unuttuğum bir saklama kabı , ilk alanın dahi kullanmadığı ve benimde kendisiyle haberimin olduğu bir çift uç ve bir tane karton kutu.
    Size onları telafi için Kendi saklama kabıyla birlikte 3 tane saklama kabı ve A kalite foam uç teklif eden birine "SAMİMİYETİNE GÜVENEMEDİM " denir mi ?
    Çökmeye çalışan adam bunları gönderir mi ?
    Bazen çok zorluyorsunuz insanı.

3. mixaylo

mixaylo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5

hakliliginizi tek ispatlama yolu iade almaniz.

insani zorluyorsunzu gibi atarli cumleler kurmamanizi ve daha fazla haksiz duruma dusmemenizi oneririm.

4. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Yorumunuz ve tavsiyeniz için teşekkürler.

5. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    458
    Walla seker gibi adam, ilk tanisma animizda boburlenme gibi bir tavri olmadigi gibi son derece de canayakindi, hatta basit bir alisveris ile baslamasina ragmen su forumda muhabbetim olan 3-4 kisiden biridir. Kendisini savunmama da ihtiyaci yok ama madem bu basligi toplumsal histeri basligi haline getirmekte kararliyiz, baslayalim

Arkadas ile ekipman muhabbeti yaparken tabi ki sahip oldugu urunlerden bahsedecek, ne olmasini bekliyordunuz ki? Sahip olmadigi urunler hakkinda sallamasini mi?Parasi var almis iste, dovmek mi lazim? Genc yasina ragmen de gayet bilgili, saygili, ne dedigini bilen bir kardesimiz oldugundan karsisindaki kasinmadikca durduk yere kimseye kotu muamele yapacagina inanmiyorum.

florence, alikeles ve VirtuFortuna bunu beğendi.
  6. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Beyefendi benim ekipmanlarımı küçümseyerek yorumlar yaptı ne kadar iyi ne kadar kötü olduğu tartışılır ekipmanların.Kendisinin ekipmanları en iyi ekipmanlar iken benimkiler yerin dibine sokuldu. Tavır bu yöndeydi. Ben o kültürü çok iyi biliyorum siz merak etmeyin. Ayrıca ekipmanlarını Oğulcan'dan alan bu şahış ekipmanları sanki kendi yaratmış gibi bir havada takınıyor. O en iyisi olan ekipmanlarıda satmak için yapmadığı şey kalmadı indirimden indirime koşmak zorunda kaldı. Sorun tavırda zaten bu konuda da üstüne vazife olmamasına rağmen sanki kendine yapılmış gibi cevaplar vermesi de psikolojik durumunu gösteriyor. Sorunu yaşayan başlığı açan arkadaşı uyarıp sana böyle söz verilmiş bunu söyle diyebilirdi onun yerine kendisine yapılmış gibi yorumlar yapıyor.

#86 hbcke, 8 Kasım 2019
    Son düzenleme: 8 Kasım 2019
  7. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,218
    Bu başlık "Sorunlu Forum" olarak değiştirilmeli bence.

Collapse Signature Expand Signature
    mfya, fenrir, insanatomystic ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  8. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#88 Synchronicity, 8 Kasım 2019
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    insanatomystic, returnity ve TONG. bunu beğendi.
  9. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    şu forumda kendisine kötü söz yazılacak son adamlardan biridir serdal abi, o kadar net.

10. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Kendisini tanımayan birinin bu şartlar altında kendisine agresif sözler söylemesi gayet normal.

Kusura bakmasın bu forumda saklama kabına çökecek insan olduğunu düşünmek bana göre hoş değil.
    İyi niyetli olan birisi sorar nerede diye , kendisine unutulduğu söylenir ve herşey giderilir.

11. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,112

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

refuserQ, VirtuFortuna ve Onur668700 bunu beğendi.
  12. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Yaklaşık 15 yıldır ikinci elde ürün yenilemek veya değiştirmek amaçlı alışverişlerim oldu. Bugüne kadar ne alırken ne satarken herhangi bir problem yaşamadım . Bunda gösterdiğim dikkat ve özenin ana unsur olduğuna inanıyordum taki arkadaşlarımızın yaşadığı bu sıkıntılı alış veriş olayına kadar.
    Bu olayın bana gösterdiği dikkat ve özenin yeterli olmayabileceği , ürün satarken veya alırken paylaşılacak bilgilerin olası bütün itirazlara meydan vermeyecek netlikte olması gerekliliği.
    Bugüne kadar ikinci el alış verişlerde problem yaşamamış olmamın önemli faktörlerinden birinin sadece şansım olduğunu anlamış durumdayım. :)
    @tazıtahsin arkadaşımıza tavsiyem iade alıp bu olayı benim gibi kulağına küpe yapmasıdır. Ucuza alınmış değeri yüksek bir ders.

13. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @tazıtahsin ben ilk postumu senin için yazmadım mağdur olan arkadaş için yazdım. Anlatmak istediğim Türkiye'de adalet herkesin beklediği gibi işlemiyor. Senin yanlışın tüm içeriğin tam olduğunu yazmandır. Dolayısıyla mağdur olan arkadaşın mağduriyetinin giderilmesi yani iade alınması taraftarıyım. Türkiye'de adalet beklendiği gibi işlemediği için caydırıcılık açısından forum yönetiminin kararı önemlidir bence.

14. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Abi değerli tavsiyelerin için teşekkür ederim.
    Şimdiye kadar ki alışverişlerimde ortam samimiydi.
    Olur hocam , hallederiz hocam , problem değil hocam , yakınımda şu kargo var hocam vs vs.
    Konuşup hallediyorduk , öncesinde ve sonrasında.

Bu sefer işler farklı ilerledi.Eğer bana "demogoji yapma , sana güvenemedim , seninki satmak değil kakalamak " cümleleri kurulmasaydı.
    Her türlü ben onu geri alırdım.

Ben dersimi aldım zaten satış yapmadan önce bir 30 dk muhabbet edeceğim telefonda.

Alıcının isteklerini halletmeye çalışıp şuan ona bahane bırakmamaya çalışıyorum.

Ama içimden bir ses umarım gideremezler diyor.

Sesini deneyip beğenmeyip başka bahanelerle iade etmeye çalışmak kadar çirkin birşey var mı ?
    Bir küçük kartonu bahane etmek ?
    Bir çift kullanmayacağı ucu bahane etmek ?
    Daha iyilerini göndereceğimi söylediğim halde.

Ben bu tür olaylara kötü niyetle yaklaşan insanlara karşı sınırsızım.
    Benden çok şey gidebilir , olsun.
    Karşımdakine istediğini kolay yoldan vermeyeceğim.

15. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Görüşleriniz için teşekkürler.

Yukarıya incelemeyi bıraktım ben kutu içeriğini öyle biliyorum ve banada o şekilde geldi.
    Ona dayanarak kutu tam yazdım.
    Eksik bilgiye sahip biri olarak 4.5 ay bende öyle kullandım.

Kusura bakmayın Ali Bey'in inceleme yazılarını okurken 2 saat cevap yazmayıp , gece 1 de iade talebini samimi bulmuyorum.
    Ve bir çift kullanmayacağı ucu iade için bahane ettiğini düşünüyorum.
    Ticaret Hukukunun açıklarını kullanmak istiyor kendisi.

Hayırlısı olsun diyelim.

TONG. bunu beğendi.
  16. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    alıcı arayı bulmaya yanaşmıyor gibi, biraz duygusal davransa çözülecek her şey, davranmak zorunda değil tabi. bence geri alın hocam 2-3 hafta sonra unutursunuz, hissettiklerinizi hissedebiliyorum

17. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,769
    Buma benzer bir durum benim hd660s kulakligimi sattığım kişiyle olmuştu. Garanti belgesini kutuya eklemeyi unutmuşum. Aldıktan sonra bunun garantisi yok almam dedi. Ben de utiya eklemeyi unuttuğumu ve hemen göndereceğimi söyledim. Ancak kabul etmedi. Ben böyle iş yapmam, sakat iş vs gibi şeyler söyledi. Peki dedim gönder iade alıyorum. Ve aldım. Ben biliyorum kulakligi deneyip vazgeçtiğini ve bahane yaptığını. Ancak hiç uğraşmadım ve iade aldım. Sonrasında başka bir arkadaşa sorunsuzca sattım... Buradaki durumda benim şahsi görüşüm iade alıp olayı sonlandırmak olurdu..

thng, sserkogss, netknight ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  18. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Mustafa Abi kim olduğunu özelden yazarsan onuda alışveriş yapılmayacaklar listeme ekleyeyim.

Abi yukarıda ss attım.
    Samimiyetine Güvenemedim dedikten sonra benim kayış kopmuş hiçbirşey yazmadan direk foruma taşıyın demişim.

Forum dışı bir alışveriş olsaydı tepkim öyle olmazdı.

Abi hiç ama hiç tahammülüm yok.
    Belki ticaret hukukunda bir saklama kabı kadar değeri olmayabilir ama huy işte.

Napayım abi bende böyleyim.
    Başka birisiymişim gibi mi davranayım..

#98 tazıtahsin, 8 Kasım 2019
    Son düzenleme: 8 Kasım 2019
  19. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,316
    Bu olay ne kadar uzadı, ne enteresan. Yorum yapmayacağım, ama kendi hesabıma, alıcıyı da satıcıyı da alışveriş yapmayacaklarım listesine ekledim... alakasız bir şekilde synchronicity'ye giydirme yapan arkadaşı da listeye koydum. Konunun bana avantajı bir nevi turnusol kağıdı görevi görmesi oldu. Bakalım daha neler olacak...

Sent from my fridge using Tapatalk

20. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    458
    Bu gibi basliklar zaten forum ahalisi fikir belirtsin ve bir orta yol bulunsun diye aciliyor. Siz de satasma asamasina gelmeden onceki ilk paragrafinizda konuyla ilgili dusuncenizi de "ustunuze vazife olmadigi halde" belirtmissiniz. Bu durumda peki biz sizin psikolojiniz ile ilgili ne dusunmeliyiz?

Ayrica ekipmaniniz kotuyse kotu, buna yapacak bir sey yok. Neden sahsiniza hakaret edilmis gibi algiliyorsunuz ki? Ya da Tera Player'i o kadar seviyorsaniz, elestirilemez oldugunu dusunuyorsaniz neden satiyorsunuz? Serdal'in satiliga koydugu urunlerin bu kadar indirime ragmen satilamamasi konusu ise onun degil Turk ekonomisinin ayibi. Keske aylardir ortaya cikan ek masraflarim olmasa da ben alsam.

Hepsinden onemlisi, madem cumlelerin satir aralarindan karsimizdakinin psikolojisi ile ilgili cikarimlar yapiyoruz, kelimesi kelimesine olmasa da "benim ekipmanimi kucumseyerek bana hakaret etti" ya da "bu mevzuda ben fikrimi belirttim ama o arkadasin fikrini belirtmesi, onun psikolojisi yonunden iyi seyler ifade etmiyor" anafikirli cumlelerin psikiyatri ile oldukca ilgilenen bir tip doktoru olarak bana hic de saglikli seyler soylemedigini de belirteyim.

cemq, Synchronicity ve artears bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.