Sorunlu Alışveriş hakkında

'Genel Tartışma' forumunda trexmilennium tarafından 6 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    İnsanlar konu altında konu dışı tartışıyor.
    Yönetimden ricam konunun kilitlenmesi.

Ben yönetimi bilgilendiririm.
    Zaten izleyeceğim adımları yazdım.
    Çoğu kişi yorumunuda belirtti.

Daha fazla forumun meşgul edilmesine gerek olmadığını düşünüyorum.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. kortin

kortin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    hbcke ve synchronicity le yakın zamanda alışveriş yaptım, satıkları ürünler ve fiyatları size uyuyorsa çekinmeden alış veriş yapabilirsiniz, ikiside düzgün efendi insanlar.
    Post konusuna gelince iş haklılık haksızlıktan ziyade inada binmiş, bu işler bu hale gelmeden daha itinalı yazılsa çizilse ilerde daha az sıkıntı çıkar...
    Arkadaşlara aflarına sığınarak nacizane tavsiyem Allah hastalık dert vermesin çok yıpratmayın birbirinizi...

Nazım, zxc, trexmilennium ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    ince bir yaklaşım :)

Serhat bunu beğendi.
  4. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,663
    @trexmilennium Belirleyeceğimiz süreyi beklemeyi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz.

@tazıtahsin Başlangıçta çizdiğiniz çözüm üretme noktasından uzaklaştığınızı düşünüyoruz. Bu size kaybettirir, çözemediğiniz için yönetimden hakem olmasını istemişken alıcı tarafta yönetimin dediğini kabul etmişken işi inada bindirmemenizi öneririz.

Alıcı üyemize uzlaşma yoluna gitmesini yoksa ürün beğenmediğini düşüneceğimizi(iade hakkını koruyarak) ve forum içinde bu duruma düşmesine gerek olmadığını belirtmiştik. Size de aynı şeyi belirtiyoruz, süreci inada bindirmek yerine ürünlerin orijinal paket içeriğini yerine koyma üzerine öncelik verin. Bunlar yerine koyulamaz ise kararın alıcının olduğunu bilmeniz gerekir.

Kutu konusunda da kendiniz hasar için 50tl kırdığınızı belirttiniz ama bu hasarı alıcıya söylemediğiniz için hatalısınız. Bana sormadı ki düşünceleriniz tarafımızda geçerli olmayacaktır.

thng, Nazım, zxc ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  5. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Baran Bey uyguluyacağım adımları belirttim.
    Önceliğim kutu içeriğinin giderilip konunun kapanması.

Kutu hasarı konusunda kutunun hasarı çok değişken bir kavram.
    Bu yüzden kutuyu soranlara direk resim atıyorum ona göre konuşuyoruz.
    Kendisi benden bu yönde birşey talep etmemiştir.

İnat gibi birşey söz konusu değildir.
    Bana gecenin sonunda sana hakkımı helak etmiyorum diyen birinin konu açarken iadeyi kabul et tatlıya bağlayalım demesi benim ahlaki normlarıma uymamaktadır.

Kendisi iade edeyim de nasıl edersem edeyim ne söylersem söyleyeyim , ne duyarsam duyayım gibi bir davranış göstermektedir.

Ben böyle birşeyi kabul etmiyorum asla.

İlk sahibi yazacak bugün tonekinge bir geri dönüşte sizleri bilgilendireceğim.

6. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,663
    "Kutu hasarı konusunda kutunun hasarı çok değişken bir kavram.
    Bu yüzden kutuyu soranlara direk resim atıyorum ona göre konuşuyoruz."

Tebrik ederiz.

Dediğimiz gibi alıcının da kabul ettiği şekilde orijinal eksikliklerinin tamamlanması için firma ile iletişime geçip sonucu yazmanızı bekleyeceğiz.

İyi forumlar...

Nazım ve tazıtahsin bunu beğendi.
  7. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @returnity
    1)Burada yazılanlar tabiki de insanlar bilgilensin diye yazılıyor bende bilgi vermişim Serdal bey gibi konuyu üstlenip siz böyle demiştiniz dememişim konunun hukuksal boyutunu anlatmışım.
    2)Ekipmanlarımın iyiliğinin yada kötülüğünün konu dışında olduğunu söylemişim zaten. Ben en iyisi benim ekipmanlarım demedim. Bunun dışında Serdal Beyi gibi sizde de varsayma hastalığı var galiba. Ben Tera playera böyle dedi şöyle dedi demedim bahsettiğim ekipman Tera player da değildi zaten. Bahsettiğim ekipman Oriveti Oh500 dü daha adam akıllı denemeden kulaklığın sadece çözünürlük bölgesinin kötü olduğunu söyleyerek kulaklığın sadece kötü bir yanı hakkında konuşarak zaten alttan alta vermek istediği benim ekipmanlarım en iyisi sizinkiler kötü tavrını gayet net aldım. Varsayma hastalığınız bir tıp doktoru olarak sizi nasıl etkiliyor bilmiyorum ama gerçekten hastalarınız işi zor sadece varsayarak tetkik yapıyorsunuz anlaşılan.
    3)Tera player satıyorum beğendiğim ve beğenmediğim yönleri var. Kendine has beklentileri olan bir ekipman. Tera playerı satma sebebim Fostex Th900 mk2 almam onu süremiyor ve artık masaüstü yada masaüstüne yakın bir setup ile devam etmek istiyorum.
    4)Alıntı yaptığınız cümleler bile yanlış çünkü o cümleleri ben öyle yazmamışım gene varsayma hastalığında olduğu gibi cümlelerimi çarpıtmışsınız. Ekipmanlarımın kötü olmasının bana hakaret olduğunu yazmışsınız cansız bir varlığa bu kadar değer atfedemem ve bana hakaret olmaz bu.
    5)Bunun dışında sabahın 7:26 sında işşiz bir şekilde Serdalı koruma görevi üstlenmenizi takdire şayan buluyorum.

8. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#108 Synchronicity, 9 Kasım 2019
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  9. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Son madde disinda cevap vermeye gerek gormuyorum zira bold font ile yazmis olmama ragmen okudugunuzu anlamakta zorlaniyorsunuz belli ki.

Son madde icin ise birinci alacaginiz yanit sizi ilgilendirmez, ikincisi de dun nobetci olmam neticesinde 24 saat zaten ayakta olmamdir.

Bundan sonrasi icin de muhataplariniza sabirlar diliyorum, zira onlardan biri olmayacagim.

DrWhite, cemq, siyaha ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,348
    Karşı tarafa varsayım ile hareket ettiğini söyleyip bu konuda şikayet eden birinin, şu yukarıdaki cümlelerinin varsayım dolu olması ne kadar ilginç bir tezattır...

Bir tıp doktorunun hastalara yaklaşımı konusunda mesnetsiz bir yorumda bulunup, sabahın erken saatinde işsiz olduğuna dair bir cümle sarf etmek varsayımın paşa babası değil midir?

Kaldı ki yazış tarzınızdan ekipmanlarınız hakkında negatif yorumlardan rahatsızlık duyduğunuzu anlıyorum ben de. Doktor arkadaşımızı tanımam, ama birden fazla kişi aynı çıkarımları yaptıysa yazdıklarınızdan, belki de kendinizi ifade edememiş olabilir misiniz? Belki de doğru ifade ettiniz ve bu konu sizi gerçekten rahatsız ediyor bilemem.

Bu noktada polemiğe girecek değilim, sadece günümüzün sık rastlanılan hastalığı, tıp doktorlarına şu veya bu şekilde, alakalı, alakasız olarak saldırmak ve bu yaklaşımın bu forumda olması da beni ziyadesi ile üzdü. Kutsal bir meslek grubunun mensubu hakkında, mesleğini icra konusu üzerinden yaptığınız bu yorumu şiddetle kınadığımı bilmenizi isterim.

Forumda kalitenin git gide düşüyor olması da açıkçası hiç hoş değil maalesef.

Sent from my fridge using Tapatalk

DrWhite, refuserQ, cemq ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  11. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,663
    Konu içerisinde farklı tartışmalar da oluştuğu için şimdilik kilitledik konuyu, sonradan çıkan tartışma ayrıca değerlendirilecektir.

Okurken insanı forumdan soğutan bu tarz konular ile bundan sonra karşılaşmamak dileğiyle...

12. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,663
    @hbcke nickli üyemiz üslubundan dolayı 10 gün süreyle uzaklaştırılmıştır.

Konu ile ilgili olarak @tazıtahsin nickli üyemiz ile irtibat halindeyiz, ilk sahibinin firma ile iletişime geçmesini bekliyoruz.

İyi forumlar

13. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Herkese selamlar

Firma ile iletişime geçtik malesef olumsuz yanıt aldık.
    Kendisine çözüm önerilerim şunlardır ;
    1-İki tane foam ucu saklama kabına koyar kendim karşılamak üzere gönderir , satış yapacağı zaman kutudan göreceği zarar varsa onu karşılarım.
    Bence işin en adil çözülü bu.

2-Ürünün sıfırından sipariş verebilirim.Ürün geldiğinde kutunun içinden eksik olanları alabilir.

Bunlar hala kendisine uymuyor ise hukuki yollara başvurabilir.

İyi forumlar

barocka ve yigitboylu bunu beğendi.
  14. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Kulaklığı o gün denedikten sonra hiç kullanmadım. kutuyu sağlayamıyorsanuz iade etme tercihimdir.

15. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Size sıfırını alıp kutuyu size göndermeyi teklif ettim.Eğer gerçekten problem kutu ve eksikler olsaydı kabul ederdiniz diye düşünüyorum.

Kabul etmediğinize göre problemin başka bir sebep olduğunu anlıyorum.(Fit veya sesi beğenmeme gibi)

Benim için tüm soru işaretleri ortadan kalkmıştır.
    Hakkınızı hukuki yollardan arayabilirsiniz.

16. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Allah aşkına arkadaş şuraya IBAN'ını atsın, forumdan birkaç kişi birleşsek zaten rahatlıkla parasını göndeririz.

Resmen şaka gibi. Şöyle bir konu için forum 1 haftadan fazladır meşgul ediliyor. Şuraya post atmak için harcadığınız vaktin ve tartışırken yaşadığınız stresin maliyeti zaten 400 TL'nin çok üzerine çıkmıştır bile.

Şaka gibi forum yemin ediyorum. Hayretlik bir olay.

Ama tekrar söylüyorum, kime sattığınıza çok dikkat edin. Karşınızdaki böyle biriyse de iade alın olsun bitsin. Bu kadar uğraşmaya gerçekten değmezdi.

Collapse Signature Expand Signature
  17. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Hocam ben kendisine sıfırını sipariş verip eksikleri kendisine göndermeyi teklif ettim.
    650-800 arası tutuyor sanırım tam vergileri bilmemekle birlikte.

Sürecin nasıl geliştiğini gördünüz.Kendime göre sebeplerimden dolayı kendisine 1TL bile iade yapmayacağım.

18. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    İki foam uç bulunan kendi saklama kabı ve yeni ürünün gelmesi kesmiyor, mutlaka kutu gerek anlaşılan. Bu mesaj herşeyi değiştirir.

tazıtahsin bunu beğendi.
  19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    Hocam sesini vs beğenmediyseniz açık açık söyleyin arkadaş tekrar cebinden harcama yapıp sıfır kulaklık alıp kutusunu size göndermeyi düşünüyor. Bunu da kabul etmiyorsanız işin aslı başkadır artık..

tazıtahsin bunu beğendi.
  20. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Hocam cevabını verdi kendisi.
    Kabul etmediği için artık kimsenin kafasında soru işareti kalmamıştır diye düşünüyorum.
    Benim kalmadı.
    Kendisi hukuki yollara başvurabilir.
    Daha fazla forumun meşgul edilmemesi adına konunun kapatılmasını rica ediyorum.
    Alıcı kendisi bana özelden ulaşabilir.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.