Sorunlu Alışveriş hakkında

'Genel Tartışma' forumunda trexmilennium tarafından 6 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Burda @trexmilennium kutuyu sağlayamıyorsanız demiş..

@tazıtahsin de sıfırını sipariş edip kutuyu vericem demiş.

Bu duruma göre ortada sorun kalmamış gibi duruyor. Yanılıyor muyum ?

2. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Hocam inat etme işte neden zarara giriyorsun anlamıyorum. Aldığım gibi duruyor, geri göndereyim diyorum.

Burada herkesin önünde de şu sözü veriyorum; para hesabıma yattığında Hepsini Kızılaya bağışlayacağım. Dekontu da burada paylaşacağım ama para hesabıma geçecek.

Sıfırını Alıp kutuyu vermeni kabul edebilirim ama çok geç gelecek. 11.11 satışları oldu, yakın zamanda black friday ve hemen ardından cristmas var. Eğer Dhl gibi hızlandırılmış kargo seçmezsen gelmeyi 2-3 ayı bulabilir.

thng bunu beğendi.
  3. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Kusura bakmayın hocam sizin dediğiniz gibi diyorum bende size.
    "En başta diyecektiniz"
    Daha 2 saat önce tekliflerimi geri çevirdiniz.

Size ilk teklif ettiğimde neden kabul etmediniz ?

Burada insanların tepkilerine göre duruşunuz değişiyor , üstüne başkalarının samimiyetini sorguluyorsunuz.

Eğer hala hakkınız olduğunu düşünüyorsanız hukuki yollara başvurabilirsiniz ve benimle özelden iletişime geçebilirsiniz.
    Lütfen daha fazla forumu meşgul etmeyin.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,361
    ya burda birbirimize daha yakın bir ortam olsa da yok şunu dedi yok bunu dedi iade vermem iade almıyorum demek beni çok rahatsız ediyor. Satıcı arkadaşın çözüm önerisi sunması ve sunduğu öneriler takdir edilebilecek düzeyde anca iade varsa ben bu noktadan sonra almıyorum vs demek kimseye yakışmaz. Ayrıca alıcının bahsettiği şekilde ben de aldığım bir şeyi kargodan dolayı uzunca bir süre bekleyecek olsam rahatsız olurdum oldukça

Collapse Signature Expand Signature
  5. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Lafımı evirip çevirme kimin ne yazdığı ortada. Hala kendine göre haksızı haklı gibi göstermeye çalışıyorsun. Milletin aklı ile oynadığını zannediyorsun.

Ben amacıma ulaştım senin nasıl birisi olduğunu foruma gösterdim.

Forum adminlerinim kararını kabul edicem dedin onu da kabul etmiyorsun ki onlarda iade hakkımın olduğunu kabul ederken beklemeyi tavsiye ettiler. E üretici de geri çevirdiğine göre benim de iade istemem yerindedir. Sen ise her seferinde kendine göre kararlar çıkartıp zaten herkesin ortak kararıymış gibi empose etmeye çalışıyorsun.

Ben gerisini Adminlere bırakıyorum.

#125 trexmilennium, 14 Kasım 2019
    Son düzenleme: 14 Kasım 2019
    thng bunu beğendi.
  6. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    İnsanların yorumlarına bir bakın sonra bu dediklerinizi bir daha düşünün.

İlk mesajlarınızda " benim satıcıyı karalamak gibi bir niyetim yoktur " ile şimdi söylediğiniz " amacıma ulaştım senin nasıl biri olduğunu foruma gösterdim " cümleleri sizi özetliyor.

Alem herkesi kendi gibi bilirmiş derler.
    Ben sizi kendim gibi sanıp samimi bir şekilde eksiklerinizi gidermeye çalıştım.
    Siz ise kendiniz gibi sandınız beni birşeylere çöktüğümü düşündünüz.

Şimdi para hesabıma geçsin Kızılaya bağışlayacağım diyorsunuz.NE ALAKA ?

Madem bağış yapacaksanız koyun satılığa satılınca bağış yaparsınız beni ve buradaki insanları zararım karşılansın diye rehin aldınız işin sonunda dalga geçer gibi bağış yapacağım diyorsunuz.

Size yine söylüyorum daha fazla insanları meşgul etmeyin derdinizi hukuki yollarla ve benimle özelden paylaşın.

7. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Nazım hocam kendisi ilk başta kabul etmiyor tekliflerimi bakınız yukarda mevcut.
    İnsanların tepkisi üzerine , inat etme , Kızılaya bağışlayacam , kargo süresi vs.
    Ya bir kulaklığın kutusu 1 aya gelse ne değişir 2 aya gelse ne değişir ?
    Benim %1 de olsa acaba günahını mı alıyorum gerçekten derdi kutu olabilir mi diye düşüncelerim vardı.Artık çok rahatım buradaki konu ve Whatsapp yazışmaları duruyor , kendisi hukuki yollara başvurabilir.

8. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Bence de parayi forum olarak toparlayalim. Kulakligi yakalim. Parayi da kizilaya gonderelim.

Zaten bundan sonra bu iki arkadastan da kimse alisveris yapmayacagindan, ellerindeki kulakliklar ile hayatlarina devam eder, bir daha foruma girmezler.

9. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Şimdiye kadar tüm alışverişlerimi forumdan yaptım.
    Aldım ve sattım.
    Hiçkimseyle bırakın problem yaşamayı aksine samimiyet kurdum.
    Alışveriş yaptığım kişilerden 2 kişiden mesaj 1 kişiden telefon aldım bu olayla ilgili.

İnsanlık hali unutabiliyoruz birşeyi koymayı veya eksik bilgiye sahip olabiliyoruz.
    Böyle durumlarda bana soru sormak yerine samimiyetimi sorgulamaya çalışacaklar benden alışveriş yapmasınlar.

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Daha da uzamasın bence. Herkes en yakınındaki çöpe bir miktar para atsın, olsun bitsin. :)

refuserQ, Nazım ve pea bunu beğendi.
  11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    İnadi birakip bu isi aranizda cozmezseniz zaten ikinizden de kimse alisveris yapamayacak bu forumdan.

Gercekten o kadar uzadi ki bu konu, ben bile yazdim, dusunun.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Kasım 2019 ---
    Veya aranizda cozemezseniz, yonetim olarak bir karar verip uygulatmak zorunda kalacagiz.

refuserQ, Nazım ve Synchronicity bunu beğendi.
  12. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Hocam benim bir inadım yok.
    Kendisine ilk günden beri çizeceğim yolu söyledim.

Teklif ettiklerimi de gördünüz.

Derdinin kutu olmadığı ortada.

Konunun en başında çoğu forum üyesi orantısız bir iade talebi olduğunu belirtti.

Siz teknik olarak alıcıyı haklı buldunuz.
    Belki sizin görüşünüz daha adildir orasını bilemem.

Bende buna göre hareket edip alıcının isteklerini yerine getirmeye çalıştım.

Firmaya yazıldı olumsuz cevap alındı.
    Saklama kabı ve foam uç teklif edildi reddedildi.
    Sıfırını sipariş edeyim dedim kutu içeriği göndereyim reddedildi.
    Kutuyla olursa olur deniliyor ve ekleniyor o kadar masraf yapma , inat etme , kargo aylar sürer (evin bir köşesinde duracak kutunun kargo süresi ne kadar önemliyse) , para hesabıma geçsin kızılaya bağışlayacağım.

Komedi desem değil , trajedi desem değil.

Ve siz bu durumda beni parayı iade etmediğim için alışveriş yapılamaz biri olarak gösteriyorsunuz.

Üstüne ben mi yanlış anladım bilmiyorum , inat etmeye devam ederseniz kimse sizden alışveriş yapamayacak diyorsunuz.
    Yani banlanmayla tehdit ediliyorum.

Biz bir forum üyesiyiz değil mi ? Ban gerektirmeyecek durumlarda keyfi ban gibi durumlar söz konusu oluyor mu ?
    3-5 gün önce birisi burda genel olarak herkese ve özel olarak birisine açık açık hakaret etti sanırım eski üye olduğu için dokulmadı.
    Böyle bir çifte standart var mı ben forum yönetimine sormak istiyorum bir üye olarak.

13. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Siz bilerek veya bilmeyerek yaptiginiz hatadan dolayi, alicinin her ne sebepten olursa olsun iadesini kabul etmek zorundasiniz.

İster alici begenmemis olsun, ister fiti uymamis olsun, ister kendi keyfine olsun, siz aliciya bir koz verdiginiz icin, verdiginiz koz onemsiz de olsa, satisiniz ve konusmalariniz ilana uygun olmadigi icin iade kabul etmek zorundasiniz.

Aranizda anlasamazsaniz veya iade almayi kabul etmezseniz tabi ki banlayacagiz. Bunun cifte standart ile alakasi yok.

Ayrica kimi banlayacagimiza evet yonetim karar verir ve banlamalar keyfi de gorunebilir ama emin olsun sizin gordugunuzden cok daha fazla sey biliyoruz. Cifte standart gibi gorunebilir, cifte standart uygulanmaz ama cifte standart gibi gorunse de umrumuzda degil, bu forumdaki samimiyete inanmayan guvenmeyen gidebilir. Bu forum kazanci olmayan insanlarin keyif almak icin girdigi bir yer, bu keyifi engelleyen herkesi keyfi olarak da banlarim, dusunmem.

Konuyu yonetime cevirmeyin, once yaptiginiz pisligi temizleyin.

thng, Picasso16, Nazım ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  14. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    " YAPTIĞINIZ PİSLİĞİ TEMİZLEYİN "

Eğer insanlara çifte standart uyguluyorsanız , kimseye hakaret etmemiş alım-satımda problem yaşamış , kimseyi dolandırmamış insanları banlamakla tehdit edemezsiniz.

Banlanmamak için size hakaret mi etmem lazım ?
    1980 doğumlu mu olmam lazım ?
    7-8 yıldır forumda mı olmak lazım ?

Size kendimi banlatacak hiçbir sebep vermeyeceğim.

Ben kendisiyle yarın görüşüp size bildireceğim
    Eğer tekliflerimi kabul etmezse size özelden yazarım beni banlarsınız.

#134 tazıtahsin, 14 Kasım 2019
    Son düzenleme: 15 Kasım 2019
  15. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Forumun duzen ve huzurunu bozan
    İnat edip problemli alisverisini duzeltmeyen

Herkesi banlamakla tehdit edebilirim.

Hatta banlarim, ornekleri de cokca gorulmustur. Gecmise bakabilirsiniz.

Ayrica bence forumdan banlanmak bir tehdit olmamali, yaptiginiz yanlisi telafi edememek bir tehdit olmali. Ama saniyorum bu konu artik kimsenin umurunda degil ki baska seyler konusuyoruz, forum yoneticilerinin adam kayirmasi gibi.

Bu arada 1980 dogumlulari banlamiyoruz evet, kimliginizi tarayip buraya eklerseniz kiyak gecebiliriz.

pea bunu beğendi.
  16. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Eviniz camsa başkasının evini taşlamayacaksınız.

Benim için yaptığınız tanımlamalara ben katılmıyorum.

Aksine çözüm üretmeye çalıştım ama karşımdaki insanın derdi başka olduğu için sonuç alamadım.Kendime o lafları eden birisine onun istediğini verecek değilim.

Burada birisine dolandırıcı muamelesi yapıldığında sayfalarca yazdım.Bana yapılması benim tahammül edeceğim birşey değil.

Karşımdakinin yorumlara , tepkilere göre değişen anlık tavırlarına hiç gelemem.

Malatya Atatürk İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Müzeyyen Ekici koridorda bir çocuk ona çarptı diye tokat atmıştı , saf çekingen bir çocuktu.Sınıfımız öğretmenler odasının üstüydü.Camdan sarkınca öğretmenler odasının balkonu altımızda kalıyordu.
    Bir şişe suyu kafasından aşağı döktüm.
    Ayaklarım titreyerek yerime geçtim.Olası sonuçları bekledim.
    Bu olay olduğunda 6.sınıftaydım.
    Benim taviz vermeyeceğim şeyler var hayatımda 6.sınıfta okuldan atılmayı göze alan bir çocuk 26 yaşında forumdan banlanmaktan çekinmez bence.

Sorunlu alışverişini düzeltmeyen derken bunları göz önünde bulundurmazsanız , bende sizi hiç tanımadan burdan bakarak şöyle tanımlayabilirim.

Güç bende banlarım ,tanıdıksa banlamam.Bamlamakla tehdit ettiğim adam bunu dile getirince önce sen kendi pisliğini temizle derim.Ve artık insanların hatalarını gidermek yerine başka şeylere dikkat çekmeye çalıştığını söylerim.

Sonuçta ikimizin söyledikleride teknik olarak doğru şeyler..

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Evet ikimizin soyledikleri de teknik olarak dogru seyler.

Ve sayet buna katiliyorsaniz bu durumu duzeltmek icin kulakligi geri almaniz gerekiyor.

Veya cozmeniz gerekiyor. Ben herseyi onerdim demek yeterli degil.

#137 MuttFTS, 15 Kasım 2019
    Son düzenleme: 15 Kasım 2019
  18. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    163
    Sevgili Tahsin,

Bütün bu laf kalabalığının arasında şu can alıcı noktayı atlıyorsunuz: Alıcı kulaklık için size ödemeyi eksiksiz yaptığı halde, siz ürünü alıcıya hala "eksiksiz" teslim edebilmiş değilsiniz.

Bu noktada da alıcıya sürekli kendi çözümlerinizi dayatıyorsunuz. Siz yapmanız gereken şeyi baştan tam olarak yapmış olsaydınız, yani kulaklığı tüm kutu içeriğiyle birlikte "eksiksiz" teslim etmiş olsaydınız, alıcının iade isteği keyfi bir durum olarak görülebilirdi. Ancak şu anda alıcının kararına saygı göstermeniz gerekir. Eksikliklerle ilgili mazeret olarak ileri sürdüğünüz "ben aldığımda da uçlar yoktu, taşıma kabını unutmuşum insanlık hali" gibi söylemleri alıcı kabul etmek zorunda değil. Sattığınız ürünün kutu içeriğini bilmek, kargo paketini hazırlarken eksik bir şey var mı diye kontrol etmek sizin sorumluluğunuzda. Kulaklık için ilan hazırlarken "eksiksiz" diye yazmadan önce, birkaç site açıp inceleme okumak ve kutu içeriğinde ne var ne yok diye kontrol etmek zor değil.

Şeriatın kestiği parmak acımaz, derler. Bu mecranın "şeriatını", yani hukukunu da forumun yöneticileri belirler. Bence artık işi fazla uzatmadan, forum yöneticilerinin vereceği kararı "boynum kıldan ince" diyerek kabul etmelisiniz. Bunu yapmayı reddetmek, üstüne bir de yöneticilerle polemiğe girmek size fayda değil zarar getirir.

thng, caens, Picasso16 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    bence VAR'a gidilsin.. hiçbirşey çözüm olmadı sonuca ulaşmak için

ilkercom bunu beğendi.
  20. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    697
    Anlayabildiğim kadarıyla ortada üslup ve iletişim problemi var, iki tarafta en başından üslubuna dikkat etmiş olsaydi olay buralara gelmezdi.

İhtiyacim olsa kulaklığı almak isterdim, ihtiyacı olan varsa bir düşünse iyi olur.

Nacizane tavsiyem, Tahsin bey ben sizi haklı görsem'de sizin yerinizde olsam büyüklük bende kalsın der iadeyi kabul ederdim, size de bu yakışır.

tazıtahsin bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.