Sorunlu Alışveriş hakkında

'Genel Tartışma' forumunda trexmilennium tarafından 6 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Hitleri vuran kişinin cinayetten yargılanması gibi birşey sanırım bu ticaret hukuku.

Kendisinin gönderdiği paraya dokunmadım hala duruyor hesabımda.

En başında söyledim ticaretin açıklarını kulkanarak kulaklığı deneyip bana geri yollayamaz.

Buna dair şüphelerimi yaptığım sıfırını alıp kutuyu gönderme teklifi çürüttü.Sizde gördünüz İki kişi tepki gösterince birden değişti fikirler.Bunun bir önemi yok mu hukukta ?
    Derdinin kutu olduğunu beyan eden birisi tedarik edileceği söylenince kabul etmeyince ne oluyor ?
    Hala iadeye mi karar veriliyor ?
    Hakkını arayan insanın çelişkili beyanlarının bir önemi yok mu ?

Kendisi konunun başında satıcının itibarını karalamak gibi bir niyetim yoktur demesine karşın dün burada AMACIMA ULAŞTIM senin nasıl biri olduğunu foruma gösterdim dedi.
    Bunların hukukta bir önemi yok mu ?
    Yönetim sizin için önemsiz şeyler mi bunlar ?

Böyle kötü niyetli insanlara verecek 1 Liram yok.

Ben kendisine 400 TL iade etmek yerine mahkemede 2000 TL vermeye razıyım.

Size göre inat olabilir bana göre farklı bir kelime , beni bu konuda mazur görün.

Kendisinin Kızılay Teklifi rağbet gördüyse bende o zaman 400 TL değerinde KuruKayısı alıp hastanede yatmakta olan hastalara dağıtacağım makbuzuda resimleriyle paylaşayım olur mu ?

İşin sonunda böyle çocukça teklifler çocukça para umrumda değil tavırları beni daha çok gerdi.

Kendisi görüyorsa yazsın , kendisine iade edilecek param yoktur.Eğer hukuki yollara başvuracaksa başvursun.
    Kendisinin cevabı sonrası yönetimde beni banlayabilir , 1993 doğumluyum.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler tekrar.

3. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    Yeter kardeşim 400 liralık ürün için 4000 liralık edebiyat yaptın.

Nazım bunu beğendi.
  4. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Senin gibi konuşma hakkını ürün fiyatıyla mukayese edenlerin tedavi olması lazım.
    Senin yazacağın cümlelere ürünün fiyatı karar veriyor.
    Düşüncelerin bir etiketin üzerinde yazan rakama bakıyor.

4500 liranın üzerine çıkmışımdır değil mi şimdi ?

Şimdiye kadar çözüme katkı verecek yazılar yazmayıp sustuysan herşey bittikten sonra insanları tahrik edecek şeyler yazıp terbiyesizlik yapma.

5. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    konu ilk açıldığı zaman bende size hak veriyordum. fakat bu kadar çok uzun uzun yazmanız gerçekten antipati uyandırıyor ister istemez. katılırsınız veya katılmazsınız ama gerçek bu. hani bilgisayar oyunlarında uzun sinematikler vardır ya izlemek zorunda kaldığımız, işte aynen onun gibi oluyor :)

Nazım ve tazıtahsin bunu beğendi.
  6. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Bunun farkındayım.
    Ama paylaşılan düşünceleri havada bırakmak istemedim.
    Hepsine tek tek cevap yazdım.
    Oyunlardaki sinematik yerleri hayatta geçmem hikayeyi bilmeden hurra dövüşmenin ne anlamı var :)

Nazım ve Onur668700 bunu beğendi.
  7. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    ben genelde retro tarzı oyunları sevdiğim için tüm hikayelere hakimim :)

tazıtahsin bunu beğendi.
  8. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66

9. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Yazdığınızı biliyorum , size başkaları cevap yazdı
    Yazdıklarınızda bana göre çözüme katkı verecek birşey yoktu.

Söylemediğim şeyleri ucundan çekerek kendi üzerinize kondurmaya çalışmayın.

Yarın birgün forumda 10.000 liranın altında kulaklık kullanmayan biri gelir size 4.000 liralık kulaklık için 10.000 liralık konuştunuz der afallarsınız.

Bütçe , ürün fiyatı bu tartışmada en son olacak şey.

Daha fazla forumu meşgul etmeyelim.

Alıcı benimle iletişime geçsin müsait olduğu zamanda , ben müsaitim.Aldığımız kararı yönetime bildirelim , yönetimde uygun gördüğü neyse ona göre yaptırım uygular zaten.

Konu kilitlenebilir artık.

10. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    satıcı ürünün sıfırını alıp kutuyu göndersin ve bitsin şu olay..

11. siyaha

siyaha
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    40
    Forum aracılığı ile alışveriş yapan 2 üye anlaşmazlık yaşamış ve çözülmesi için yönetime başvurmuş.
    Yönetim net bir karar alıp, uygulanmaması halinde cezasını verirse hepimiz kurtuluruz.

Her uyarı çıktığında hah çözüldü her halde diye sevinerek girip bakıyorum konuya....
    Yeter da!

12. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    97
    Herkese selamlar.
    Konu başlığı açıldığından beri, hiç yazmadan objektif bir şekilde konuyu takip ediyorum. Kimi zaman alıcıya kimi zaman satıcıya hak verdiğim durumlar oluyor.

Ancak her iki tarafında uzlaşmaya varmaması, varmak istememesi çok üzücü. Bir tek benim için değil konuyu okuyan herkes için üzücü.

Makul bir zamanda, gerçek hayatta bir araya geldiklerinde belkide çok iyi arkadaş olabilecek insanların, 0 ve 1'ler ile iletişime geçilebilen bu ortamda, mimikler olmadan, jestler olmadan iletişime geçtikleri taktirde gerçekleşebilen üzücü durumlardan sadece bir tanesi bu.

İnanın çekmecelerim, alıp da bana uymadığını anladığım o kadar çok şeyle dolu ki. Bunlardan bazılarını ihtiyaç sahibi insanlara hediye ediyorum. Genelde öğrenci oluyor o kişiler. Ve öğrenci mutlu etmenin hazzı hiç bir maddi değer ile ölçülemiyor. (not: çünkü 8 sene öğrencilik yaptım ve bu süreçte okumak için çalışmak zorundaydım. bilirim. :) )

Veyahut, alıcı kişinin beğenmeme durumunu, kendisine uymama durumunu göz önünde bulundurarak, birçok kez parayı almadan önce ürünü gönderdim. Beğenmezse geri aldım. Ki bu forumda bunu yapan çokça kişi var.

Bu konu özelinde de, eğer ki, alıcı ve satıcı taraf, konunun müdavimleri ve yönetim izin verir ise, ben kulaklığın parasını ödeyip, forumda öneriler alarak ihtiyaç sahibi (tercihen öğrenci) birine hediye etmek isterim.

Böylelikle herkesi üzen, bazılarını kızdıran bir hadise, hepimiz için mutluluk verici bir duruma dönüşebilir. :) En azından umudum o yönde.

Bazen, ben de dahil olmak üzere insanlar bir konuda inat edebiliyor. Psikolog yada sosyal antropolog değilim ama bu insanoğlunda var olan en ilkel duygulardan biri olsa gerek. 3,5 yaşındaki oğlumdan biliyorum. :)

O zaman, bence gelin hadi bir öğrenci sevindirerek bu konuyu noktalayalım. :)

erenn, refuserQ, Nazım ve 19 kişi daha bunu beğendi.
  13. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Sizin gibi insanlarla tanışmak, bu hobi üzerinde muhabbet etmenin keyfi parayla ölçülebilecek birşey değil.

Sizi hiç tanımıyorum ama teklifiniz beni pamuk gibi yaptı.

Bende öğrenciyim Ankarada 19 Kasımda tek sınavım var.
    Böyle şeyler benim için önemli olmasa bir insanın normalde uğraşmayı tercih etmeyeceği birşey ile sınav öncesi uğraşmazdım.

Ama sizin bu mesajınızdan sonra ben parayı kendisine iade yapacağım.

Kendisi benim için yok hükmündedir yönetimden birisi bana iban atarsa kendisine göndereyim o alıcıya atsın.

--- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 15 Kasım 2019 ---
    Parayı forumdan Hakan Abiye yolladım , alıcı özelden bana iban bilgilerini yollarsa kendisine havale işlemi gerçekleşebilir.

14. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Ben konuya ilgi gösteren herkese,
    Site yönetimine ve özellikle yumuşayark tatlıya bağlayan Tazıtahsine teşekkür ediyorum.
    forumun huzurunu kaçırdığım için herkesden özür diliyorum.
    Konu başında hiçbir tartışmaya girmemeye çalıştım fakat sonunda yazdıklarım artık çileden çıktığım içindi.
    Ben bir hakkım olduğunu düşündüm, onu almaya çalıştım.
    Para hesabıma yattığında dediğimi yapacağım.
    Burada da dekontu paylaşacağım.
    Selamlar

TONG. ve insanatomystic bunu beğendi.
  15. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Parayı Hakan Abiye attığımın dekontunu kendisiyle paylaştım.
    İban ve kimlik bilgilerinide Hakan Abiye gönderdim.

Alıcı yurtdışına gidecekmiş döndüğünde Hakan Abi kendisine parayı atacak ve kargom bana gelecek.

Ben evli çocuklu bir babanın ailesinin rızkını sizin için kullanmaması adına iade yapıyorum.Sizinle hiçbir alakası yok durumun.Üzerinize alınacak birşey arıyorsanız üyelerin yaptığı yorumlara bakabilirsiniz.

Yönetim ekibinden ricam konu kilitlenebilir veya kapatılabilir.

#155 tazıtahsin, 15 Kasım 2019
    Son düzenleme: 15 Kasım 2019
  16. cemq

cemq
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Bu konuyu ilk açıldığından beridir takip ediyorum yakından.

Çünkü bu tarz şikayet başlıklarının açılmasında son zamanlardaki artışı siz de farketmişsinizdir ki artık bu tarz olayların biraz istismar edilmeye başlandığını görüyorum. Yani demek istediğim, her iki tarafın da kendince haklı sebepleri olabilir fakat burda kişilik ve karakter yönünden bazılarının eksikliklerden dolayı olay, gereksiz uzamasından ve herkesin daha da gerilmesinden ötesine gidemiyor.

İki arkadaşı da gerçek hayatta tanımıyorum fakat yargılamam geçmişte yaşadığım ilişkilere göre baz alınıyor.

Açıkçası bu başlık altında tartışmak istemem fakat trexmilennium kullanıcısı ile mesela iki ay önce kurduğu Tidal aile hesabına dahil olma kısmında iletişimim olmuştu. Kendisine, isteği üzerine 72tl yıllık ücret yollamıştım ve üyeliğim başlamıştı. Daha geçenlerde Tidal aile üyeliğinin 5 kişiyle değil 6 kişiyle sınırlı olduğunu ve yıllık ücretin 30tlx12= 360 tlden kişi başı aslında 60 tl düştüğünü -evet yeni- farkettim. Bunun üzerine emin olmak üzere kendisine 6 kişi olup olmadığımızı sordum ve onayladı. O zaman neden 60 değil de 72 tl ödediğimi sorduğumda "eşit şekilde bölüşüyoruz diye söz verdiğimi hatırlamıyorum" diye dalga geçer gibi söylendi :)

Sonuç olarak iade parasını yatırdı sağolsun ama böyle küçük hesaplarla insanları salak yerine konulması hoşuma gitmiyor. Aslında düşündüm de artık alışveriş yapacağım insanların geçmiş postlarına, alışveriş tecrübelerine göre hareket etmek açısından bu tarz konuları destekliyorum :)

#156 cemq, 15 Kasım 2019
    Son düzenleme: 15 Kasım 2019
  17. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Bende ne zaman yazacak bu diyordum.
    Ben grubun tamamlandığını, 6 kişi olduğunu ve hatta isimleride yazarak yazdım tidal konusuna.
    Ama nedendirse o gün 12lirasının peşine düşmeyen arkadaş, burda sorunlu bir alışveriş olunca ve başka da açıkta grup bulunca özelden bana yazdı.
    Ben açıkça amacın para değil benim canımı sıkmaya çalıştığını ve beni karalamak olacağını anlamıştım.
    senin tüm paranı, 72 liranı veren insan 12 liranı veremez miydi?
    Benim artık amacım gruptan çıkarmaktı, direk parasını iade etsem belliydi ki ortalığı karıştıracak, buraya veya başka konu açarak beni karalamaya çalışacaktı. Bende kendi isteğiyle ayrılsın diye öyle dedim. Zaten grubu da hazırmış, biz daha çıkarmadan başka gruba dahil olmuş.

Amacının adalet felan olmadığı ve sadece benim canımı sıkmak ve karalamak olduğu işte burdan da çıktı.
    Madem adalet peşindeydin. 12 liranın hesabını sordun, ben sana tüm parayı iade ettim. Hocam 2ay kullandım onun parasını kes dedin mi? Veya hesabıma geri gönderdin mi?
    HAYIR!
    Çünkü amaç adalet değil adam karalamaktı.

evet doğrudur, böyle konular kimin ne olduğunu ortaya çıkarıyor...

18. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462

Cok pardon ama "12 liranin pesine dusen insan" diye aklinizca karalama yapmak yerine siz neden ilk asamada 12 liraciga tenezzul ettiniz onu dusunun. Umarim diger 4 aile uyeniz de boyle bir magduriyet yasamamistir...

Ne rezil bir forum haline geldi burasi yahu.

Xexec, Nazım, insanatomystic ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  19. cemq

cemq
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Bu konu ilk açıldığından
    Zaten siz bütün itham şeklinizle, üslubunuzla kendinizi karalamışsınız benim bir şey yapmama gerek kalmadı fakat küçük bir cevap gereği hissettim.

Aramızdaki ÖM konuşmalarını buraya dökmek istemem direkt ama söylediğim gibi 6 kişi olduğumuzu yeni farkettim :) Sizler kadar boş vaktim olmadığı için forumda sürekli başlıkları takip edemediğimden ve 12tl'nin hesabını yapacak kadar düşeceğinizi tahmin edemediğimden dolayı hiç sorgulamadan parayı göndermiştim.

Zaten sizden fazla aldığınız 12tl'yi iade etmenizin yeterli olacağını bütün iyi niyetimle sanırım bir yanlışlık olduğunu düşünerek yazdım ama inatla yağ gibi üste çıkmaya çalışmanız sizi daha da dibe batırıyor.

Neyse umarım returnity'nin dediği gibi diğer üyeler de bu konuda mağdur olmayıp kendi haklarını aramışlardır :)

20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Siz tidal kardeşisiniz. Hemen öpüşüp barışın bakiim. :p

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.