Spinfit Uç Kullanmış Olan Var Mı?

'Kulaklık Genel' forumunda myloo tarafından 22 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Arkadaşlar iem için tips ihtiyacım vardı Spinfit sipariş ettim tasarımı ve vaatleri ilgimi çekti ancak bu uçlar hakkında çok da bilgiye rastlamadım. Frekanslara olan etkisi hakkında grafik falan koymuşlar açıkçası fitten çok frekansların iletimine bir etkisi var mı onu merak ediyorum. Kullanmış olan varsa yorum yapabilir mi rica etsem?

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,485
    Bende penon dan sipariş ettim. Pinacle p1 için kullanıcam. Çünkü kendi uçları çok konforsuz geldi bana. Kendilerine patentli özel bir tasarımı var. Sese etkisini bilmem ama konfora etkisi olacağını düşünüyorum

2 kişi bunu beğendi.
  3. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Sese olan etkisini böyle göstermişler ancak pratiğe gelince farkediliyor mu merak ettim.

Şöyle de bir video var yeni gördüm. Özellikle son saniyelerindeki kısım işe yarayabileceğini gösteriyor.

2 kişi bunu beğendi.
  4. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,485
    Spinfits kullanan kişilerin yorumlarını okudum Head fi da. Genelde sese etkisi pek hissedilmiyormuş. Spinfits in haricinde jvc sprialdots uçlarını beğenenler de çoktu.

2 kişi bunu beğendi.
  5. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Spinfits'e bi bakayım memnun kalmazsam onu denerim sonra. Ama umutlandım ben açıkçası. İyi fit sağlayacak gibi duruyor.

2 kişi bunu beğendi.
  6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Comply de bir diğer alternatif olabilir incelemeniz için hocam.

4 kişi bunu beğendi.
  7. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Comply çok kullandım hocam. Güzel bir fit sunmasına rağmen ufak tefek dezavantajları da var. Zaten uç ihtiyacım vardı köpükler aşınmıştı bu sefer farklı uçlar deneyeyim dedim.

2 kişi bunu beğendi.
  8. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,485
    4 kişi bunu beğendi.
  9. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Hayırlı olsun hocam. Benim sipariş de bugün kargolanmış. Bayramdan sonra gelir inşallah. Yorumlarınızı bekliyorum :)

3 kişi bunu beğendi.
  10. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,369
    jvc spiraller cidden övülüyor.

5 kişi bunu beğendi.
  11. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,485
    Henüz 1 saattir spinfit lerle pinnacle p1 dinliyorum. Çok erken bişeyler yazmak istemiyorum ama bariz olan iki şey var. Konfor ve sesi de etkiliyor. İyice dinleme yaptıktan sonra tam bir yazı yazarım buraya

6 kişi bunu beğendi.
  12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Spinfit alırken hangi modeli almak gerekiyor, kulaklığa uyumlu olup olmadığını neye göre belirliyorsunuz arkadaşlar?

2 kişi bunu beğendi.
  13. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,485
    Penon sitede yazıyor uyumlu olduğu kulaklıklar modeline göre. Benim p1 ler listede yoktu ama Head fi de sordum cp100 al dediler. Cuk oturdu Hayri hocam
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 23 Haziran 2017, İlk mesaj zamanı 23 Haziran 2017 ---
    Evet kullananlar spinfit lerden daha çok beğeniyorlardı. Onları da denemek istiyorum bakalım

6 kişi bunu beğendi.
  14. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Hocam önce uyumlu olduğu kulaklıklar listesine bir bakın orada varsa direkt sipariş geçersiniz uyan modeli. Bazı kulaklıklar uyum listesinde görünmüyor. Bu durumda kulaklığın nozzle boyutunu mm olarak ölçün. Eğer 3 mm ise CP-800, 5 mm ise CP-100 modelini alabilirsiniz. Bunun dışında CP-220, CP-230 ve CP-240 var galiba. Bunlar da 4, 4.5, 5.5 mm diye gidiyor sanırsam. Aliexpress'te ürün açıklaması kısmında boyutları var oradan bakabilirsiniz.

#14 myloo, 23 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Haziran 2017
    8 kişi bunu beğendi.
  15. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,485
    Spinfit tips izlenimlerim..

Herşey pinnacle p1 iem almamla başladı. Kulaklıkları kulağıma taktığımda en fazla 15 dakika sonra kulaklarımın içi zonklamaya başlıyordu. Tüm silikon uçları denememe rağmen bir türlü bu ızdıraptan kurtulamadım. Zamanla alışır belki dedim ama nafile sadece zonklama başlangıcın zamanı uzadı.

Her zamanki gibi hemen @mattiadestro Baybars ı aradım ve durumu anlattım. O da bana spinfit tipsleri önerdi sağolsun. Siparişim geldi ve bir süredir spinfit uçlarla müzik dinliyorum.

Konfor;

Müthiş gelişti inanılmaz hani bu kadar da beklemiyordum açıkçası. Kulaklıklar kulağımda neredeyse yok hükmündeler. Bir daha asla p1 in silikon uçlarına dönmeyi düşünmüyorum.

Sese etkisi;

Ses konusunda spinfit vs p1 tips şeklinde yeterli karşılaştırmaları yaptım. P1 in hafif koyu karanlık yapısını bir tık açtı spinfit. Tizleri de çok hafif parlattığını tespit ettim ama fark gerçekten az. Firma frekans tepkisinde basları bir miktar geliştirdiğini iddaa ediyor ama çok irdelememe rağmen bas tepkisinin geliştiğini düşünmüyorum. Belki de alt basları zaten az olan p1 kullandığım içindir bilemiyorum.

Spinfit ile kulaklığı kulağa takmak çok basitleşti önceden kulaklığı yerleştirmek için seramoni tören düzenliyordum. Şimdi kulaklığı elime alıp ikisini birden tek seferde takıyorum kulağıma. Bir kere taktıktan sonra da kulaklığı içeri itsem de dışarı çeksem de hatta kendi ekseni etrafında çevirsem de ses değişmiyor aynı kalıyor. Açıkçası çok memnun kaldım bu alışverişten. Spinfit tipsleri gönül rahatlığıyla alıp kullanmanızı tavsiye ederim. Sese etkisi reklamlarındaki gibi gelişmese de müzik dinleme deneyimini geliştirdiği kesin.

Şimdi sırada çok övülen jvc spiral dot tipsleri bulup denemek var. Bulupta sipariş verebilirsem izlenimlerimi yine paylaşırım. Saygılarımla

10 kişi bunu beğendi.
  16. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    abi ellerine sağlık izlenim için.

evde kullanıyorsun biliyorum ama izolasyon konusunda değişim oldu mu? p1in kendi uçlarından iyi mi acaba o konuda?

spiral dotsu bende düşünüyorum, birlikte danaya girer gibi gidebiliriz aslında :D bir pakette 6 uç falan var sanırım.

6 kişi bunu beğendi.
  17. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,534
    Vedat hocam spiral dot'u amazondan alabilirsiniz. Telefondan girdiğim için link veremiyorum. Bir süredir ben de A73 ile kullanıyordum, ta ki A73'ün sağ monitöründeki dinamik sürücü bozuluncaya kadar.

A73'te sesi biraz daha açık hale getirip midbasslar azcık daha gövdesiz çalmaya başlamıştı. Bassları miktardan ziyade kalite ve dengeli çalma açısından iyileştirdiğini gözlemledim.

Bu arada küçük boy kullanıyorsanız 1 çift gönderebilirim.

6 kişi bunu beğendi.
  18. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,485
    @Yabguz Evet en küçük boy small kullanıyorum. Ama benim p1 lere uyar mı bu uç?

@mattiadestro çita yükseldi artık stok uçlarla geri dönüş yok Baybars. Ne gerekiyorsa yapalım. Sen çalışmalara başla :) Spinfit izolasyon konusunda da iyi stok uçlarlarda iyiydi gerçi ama en azından geriye gidiş yok.

3 kişi bunu beğendi.
  19. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,534
    @Pax Nozul normalden biraz daha genişse(kalınsa ya da) uyabilir hocam. Spiral dot biraz genişçe çünkü

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3 kişi bunu beğendi.
  20. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,485
    Evet nozul biraz kalın tam ölçüsünü bilmiyorum ölçmem lazım. Mesela spinfit te cp100 modeli tam uydu. Olursa spinfit le hemen karşılaştırma fırsatı bulmuş olurum çok da iyi olur. Buluşmalar yaklaşıyor diğer arkadaşlara da denettiririm hem :)

2 kişi bunu beğendi.