Spotify

'Yazılımlar' forumunda Riffraff tarafından 6 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Ses kalitesini bilmiyorum ama iPhone ve ipad'de takılma sorunu yaşamıyorum hiç. Yalnız son zamanlarda bazen içeriği göstermeme gibi bir sorun yaşıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
  2. zekixx

zekixx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    296
    Selamlar bende windows ve ipad uzerinde spotify kullaniyorum. Windows arayuzunde hicbir sorun yasamadim fakat ipad de bazen icerik gec geliyor. Baglantim iyi olmasina ragmen bu durum olabiliyor.

3. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Ses kalitesi albümden albüme değişiyor hepsinde standart değil.

4. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Uzun bir süre önce benim de başıma benzeri geldi, indirmiş olduğum şarkılarda bile takılma ve geç açılma, playlistleri gösterene kadar göbeği çatlama filan. Android bu arada. Application menusunden bütün data yı sildim, herşeyi birdaha offline indirdim kendine geldi. Biraz uzun sürüyor tabi yeniden indirmesi (40GB!) ama denemekte fayda var.

5. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Hafiza kartina kayit ettirmekte sorun yasadiniz mi? Benim ilk seferinde telefon hafizasina atiyordu her seyi, en fazla bosluk neredeyse kurulum sirasinda surekli oraya atiyor anladigim kadariyla.

6. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Yok bende problem olmadı. Başından beri sd karta atıyor herşeyi

2 kişi bunu beğendi.
  7. tmert0

tmert0
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Yaklaşık 1 haftadır ara sırada olsa donmalar geç açılmalar bende de var. Masaüstünde Windows7 kullanıyorum. Program kasıldığında kapatım ctrl+alt+del yapıp programı sonlandırıyorum ve tekrar açıyorum ve düzeliyor. Can sıkıcı bir durum.

8. Subut

Subut
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    Biraz eski usül kalmış diyebilirsiniz ama hep indirip dinlemeyi tercih etmişimdir. Spotifya bir türlü ısınamadım.

2 kişi bunu beğendi.
  9. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Çok da eski usül sayılmaz :)

10. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    Tidal hiç kullanmadım fakat Spotify ve Deezer'i kullanmış biri olarak benim izlenimlerim şöyle.

Spotify:
    +Türk müziği spotify'de daha fazla.
    +Daha ucuz. 3 aylık 0,99tl gibi kampanyalar var.
    +Lossless desteği var fakat Sonosla. Bu bir eksi de olabilir.
    +Sunucuları hızlı.
    +Daha yaygın kullanılıyor. Kimi gördüysem spotify kullanıyor.
    +Spotify listeleri.. Hem çok işe yarıyor hem de internette oldukça popüler.
    +Aile paketi 15tl / 5 kişi için.
    - Bana karışık geliyor. Bir deezer sadeliği yok. Arka plan zifiri karanlık.
    - Bedava yararlanacaksan bir işkence. 160kpbs sunması idare eder yalnız "Karışık Çal" ve bitmeyen reklamlar gibi işkencelere maruz kalabilirsin.
    - 15 günde bir offline müzik arşivin için giriş yapman lazım. ve 3,333 şarkı limiti var.
    - Deezere göre ses yüksekliği sanki biraz düşük gibi. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum.

Deezer:
    +Lossless desteği var fakat Sonosla. Bu bir eksi de olabilir.
    +Flow özelliği var. Tek başına bu özellik bile deezer'i seçtirir. Kısacası beğenilerimize göre bize şarkı önerileri veriyor. Beğenilerimizi hafızasında tutuyor. Sevmediğimiz bir şarkıya benzer bir şarkıyı bir daha karşımıza çıkarmamaya özen gösteriyor. Şöyle bir şey daha var. Ruh halinize göre dinlediğiniz şarkılar üzerinden size o günlük modunuza uygun şarkılar öneriyor.
    +Müzik kataloğu geniş ve arayüz bence mükemmel. Sade, kolay, göz yormayan, ve simsiyah değil. Şarkı sözlerine erişim çok güzel.
    +Offline şarkı saklama limiti yok.
    +Aile paketi olağanüstü güzel birşey. 6premium+ paketi aylık 15 lira.
    - Sunucular stabil değil. Şarkı geçişlerinde ve yüklemede bazen yavaşlama oluyor. Spotify gibi akıcı değil. Bazen çok sinir bozucu oluyor.
    - Yeni kullanıcılar için Bedava seçeneğinde özellikle mobile modu çok kısıtlı. Tüm albümlere erişilmiyor. Erişilse bile yavaş ve 128kpbs.
    - Popüler ve yaygın değil.

Güncellendi.

#30 zoso86, 10 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Aralık 2016
    10 kişi bunu beğendi.
  11. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    çok gerekli bir kıyaslama olmuş gerçekten teşekkürler .
    keşke tidal i de dinleyip bu şekilde eksi artılarını yazsanız baya yararlı olur :eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  12. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,370
    vallahi hocam, spotify'a ilk başladığımda mükemmel bir beyaz teması vardı. sonra değiştirdi. hala daha iğrenirim...

2 kişi bunu beğendi.
  13. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    Benim tercihim kesinlikle Deezer. Spotify den Deezer'a geçiş, tabir-i caizse eşekten inip ata binmek gibi birşey.

14. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,052
    Ben de deezer kullandım demin spotify bayadir kullanıyorum , flow şahane hakikaten, arayüz de iyi, arşiv bana yeter şimdilik, muhtemelen satın alacam ama bu flac stream nasıl olacak hocam sonos diye bişey den bahsediyorlar.

15. Dr. Jay jay

Dr. Jay jay
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Uzun zamandır bende spotify kullanıcısıyım. Deezeri hiç duymamıştım spotify işimi gördüğünden. Kayıpsız müzik aktarımını duyunca hemen araştırmaya koyuldum. Gördüm ki, hiç program değiştirmeme gerek yok.

Sadece sonos ses sistemi kullanıyorsanız kayıpsız indirim var, yani bir anlamı yok spotify dan deezerdan geçmenin. İkisi de aynı kalitede ses sunuyor.

http://www.pcadvisor.co.uk/review/a...-google-play-music-comparison-review-3523953/

2 kişi bunu beğendi.
  16. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    Sonos baş belası bişey bence. Ayrı bir app işte girip Deezer/Spotify hesabını tanıtacan. Lossless dinlemek şuanlık tercihim değil fakat Lossless müziğe geçersem Tidal'le geçerim. Sonos felan uğraşılmaz. Deezer'i zaten arayüzü ve flow yüzünden seçmiştim. Lossless dinlemek için Sonos arayüzünü kullanmak gerekiyor. Bu yüzden Lossless dinleyecek olanlar için Tidal daha ideal. Fakat biraz tuzlu aylık 20 tl.

2 kişi bunu beğendi.
  17. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,052

Ben de flow ve arayüzünü baya sevdim, spotify şu an gerçi 1 lira üç aylık onu bitireyim buna geçerim.

2 kişi bunu beğendi.
  18. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,370
    araştırdım ama flow'un spotify radyolardan farkını çözemedim?

19. Khiron

Khiron
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    Farkı algoritmasının çok daha düzgün olması, Spotify bu konuda rezalet

M3s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  20. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    239
    Tidal ve deezer kampanyalı olarak premium deniyorum.Apple music ve spotify ise aktif kullanıyorum.

Tidal arayüzü güzel görünümlü,hızlı,dolu,kullanımı kolay.Diğerlerinden farkı hifi paketi olması. Dinlediğim hemen bütün albümlerin hifi bulunabildiğini gördüm.Ancak meraktan arattığım Lemur Voice albümünün tahmin ettiğim gibi hifi ışığının yanmadığını tespit ettim:) Aşırı hızlı bir internet gerekmiyor,gerek mobil,gerek desktop şarkılar,albüm kapakları gayet hızlı yükleniyor,video özelliği var. Şarkı sözleri var mıydı tam hatırlamıyorum maalesef.Ses kalitesi kulaklıkla çok ayırt edemedim,ama sistemde inanılmaz olmasa da kayıpsız streaming biraz daha gövdeli ve ayrıntılı geldi.

Deezer desktop Mac sürümü berbat,çok kısıtlı özellikleri olan bir app yapmışlar.Browserda da flash istediğinden benim için sınıfta kaldı. Ancak tam tersi olarak iphone app oldukça hızlı yükleniyor,içerik oldukça dolu,playlistler ve flow özelliği başarılı,şarkı sözleriyle beraber dinleme şansı var,video yok.Desktop app ve iphone app birbirinden bağımsız çalıştığı için uzaktan kumanda olarak kullanılmıyor,benim için büyük eksi.

Apple Music desktopta itunes mobilde music app olarak kullanılıyor herkesin bildiği gibi. aac formatı daha az yer kaplıyor,ses kalitesi birazcık daha iyi(iddia edilen) appleın remote uygulamasıyla Macde çalan müziği kontrol edebiliyorsunuz ama çok kısıtlı.Bunu halen düzeltmemiş olmaları klasik apple kabızlığı,hayret verici. Mobil çok hızlı yükleniyor,diğer streaming servicelerde olmayan bir takım albümleri bulma olasılığı var,şarkı sözleri opsiyonu var,videolar var. Müzik türleri eksik ve tavsiyeler az sayıda, baştan savma. kuratör playlistleri bol ama pek ilgimi çekmiyor açıkcası. Apple musicde kendiniz arayıp kütüphanede güzel bir arşiv oluşturursanız keyifli. my favorites mix,my new music mix programı kullandıkça gelişiyor

Favorimi sona bıraktım ama önce yerden yere vuralım:) Bir aralar olan şarkı sözü desteği uzun zamandır yok. iphone app hızınız ne olursa olsun yüklenirken bekletiyor,uygulamayı kurcalarken albüm kapakları geç yüklenebiliyor.Ancak müziğe ulaşım kolay ve anladığım kadarıyla müziğin hemen çalmasına yoğunlaşmışlar ve buffer sistemleri çok iyi. İçerik çok dolu, dinleyecek birşey bulamamak mümkün değil. Müzik alt türleri oldukça kapsamlı, o anki ruh halinize göre hazırlanmış playlistler de çok sayıda. Gerek firmalar gerek se kişiler tarafından en çok kullanılan yazılım olduğundan, içerik rakipsiz. Bazı albümler zaman zaman uçabiliyor,bu durum plak şirketleriyle alakalı olsa da spotify anlaşmalarını çabuk güncellemeli bence. İphone app full uzaktan kumanda olarak Mac appi yönetebiliyor. Your release radar her cuma güncellenerek takip ettiğiniz grupların sadece yeni albümlerinden bir playlist hazırlıyor.her pazartesi discover weekly sizin müzik zevkinize göre yeni bir playlist yayınlıyor. Bir de yeni olarak your daily mix özelliği geldi ki bu da sevdiğiniz müziklere göre farklı tarzlarda 6 adet playlist hazırlıyor. Zaten discover ana başlığındaki bir ton yeni albümü herkes biliyordur diye düşünüyorum. Yeni müzik keşfi ilginizi çekiyorsa spotify en başarılı ve dolusu. Bir albümü dinledikten sonra ona benzer bir sürü albüm listeliyor,beğenmezseniz benzer gruplar bölümünden illa ki birşeyler bulunuyor. Video özelliği yok.

Streaming servicelerin ortak özelliği ne kadar kullanırsanız o kadar sizi tanıyıp hedefi tutturuyor. Şu anda sadece aklıma gelen belli başlı nüansları yazdım,yoksa fiyat olarak hepsi aynı, özelliklerden hangisi sizin için ön plandaysa onu seçmek lazım

4 kişi bunu beğendi.