Synthyss

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda blackrxx tarafından 18 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

1. blackrxx

blackrxx
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Kendisinden yakın zaman önce CKS77 aldım,kulaklığı kargo poşetinden çıkarıp kulagıma taktım ve sol taraf bozuk çıktı sağ taraf sağlam.
    Kulaklığı Yağız abiye(kornography) verdim o da kontrol etti sol sürücü bozuk dedi.
    Satıcı iade almadı ve şuan elimde bozuk bir kulaklık var.
    Saygılar.

2. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Geçmiş olsun öncelikle.

Kargoda başına birşey gelmiş olmasın?

Collapse Signature Expand Signature
  3. blackrxx

blackrxx
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Sağolun,satıcı ekstra olarak kargo firmasından kutulayıp göndermiş kargoda kulaklığın kabinini açıp bozucak halleri yoktur.

4. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Bozdular anlamında demedim, ezilme gibi bir durum var mı diye merak ettim.

Ne gerekçe ile geri almıyor peki satıcı?

5. blackrxx

blackrxx
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Gram hasar yok kozmetik olarak,garantili ürün olmadığı için ve 2.el olduğu için dedi bana ne yapacağım bilmiyorum.

6. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
  7. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,015
    Kendisine verdiğim cevabı buraya bırakıyorum.

"Yani hocam ne diyebilirim ki size ben taktigimda hic sorunsuz fiio x5 de calisti samsung galaxy note 3de calisti. Bu 2-3 gun once falandi denemek icin takmistim. Sizden sonra 2 kisi daha istedi cks77yi almak onlara satildi dedim. Bozuk kulaklik olsa satmaya calismazdim dhye girin bakin kac referansim var suana kadar 3 tane kulaklik sattim hic sorunsuz. Dusurmus falan olabilir misiniz yada temazsizlik mi var nedir tam problem?"

Ben kulaklığı dhde DeSilVer nickli arkadaştan SIFIR 140TLye satın aldım. Aşırı basslı geldiği için ve dunu dn1k ve gr07 satın aldığım için satıyordum. Kulaklığı bu arkadaş almadan önce 3 kişi daha sordu. Hatta birisi ile baya baya ses rengini konuştuk bassları konuştuk vs. o arkadaşın sorularına tam cevap vermek için tekrar dinledim hatta fiio x5imde kulaklığı. Hiç bir sıkıntısı yoktu. 1.si ben neredeyse 400 liralık alışveriş yaptım buradan bu site aracılığı ile. 80 lira için kimseyi üzmem bu şekilde. Bozuk kulaklık arkadaşa dediğim gibi satmam. Ürün 2.el bile sayılmaz zaten, 3-5 saat MAKSİMUM dinlenmişti. Ürünü kargo ile gönderdim. Kargo sırasında oluşacak hasar vs.den ne kargo ne ben nede alıcı sorumludur. Sonuçta adamlar söylüyor sigortasız gidecek vs. diye. Şansa olmuştur. Hoş şuana kadar ne dhde ne burada gönderdiğim hiç bir kargoda böyle bir sorun olmamıştı. Black arkadaşım söylesin ne kadar iyi kargoladığımı. Sırf bir şey olmasın diye kutu satın aldım kırtasiyeden. İnsan bozuk kulaklığa bu kadar zahmete girer mi Allah aşkına?

Ek olarak, kulaklık bende sapasağlam çalışıyordu, şimdi ben bunu iade alsam size paranızı geri iade etsem benim günahım ne? Kargo çalışanının yaptığı veya söz meclisten dışarı herhangi birinin yaptığı bir şey yüzünden neden benim cebim zarar görüyor?

8. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Ortada bir mağduriyet oluştuğu için kulaklık tarafımdan yenisi ile değiştirilecektir.

Dr. Boom, refuserQ, Robius ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  9. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    254
    Bende vakti ile sony nin bir mp4 playerını dh üzerinden satmıştım. Ürünü sıfır almıştım ve gerçekten çok titiz kullandım, derken satışa çıkardım ve ürünü sapasağlam gönderdim. Ürün alıcıya ulaştığı zaman nasıl memnun kaldınızmı dediğimde bana ürünün ekranının bozuk olduğunu söyledi. Yalnız ürünü alıp kullanırken değil ben memnuniyetini sorduğum zaman söylemişti bunu. Bende referansımda kötü yorum olmaması için parasının bi kısmını iade ettim ve alıcı ürünü sözde ekranı bozuk olarak kullandı.
    Suçlu kim peki? Bu iş tamamen dürüstlük ve güven olayı. Belki kargoda başına bi iş geldi veya alıcı ürünü elinden düşürdü ama sonuç olarak ben zararlı çıkmıştım. Burdaki olaydada böyle bi durum var. Şimdi iki tarafta kendini haklı görüyor. En mantıklısı tanışıklığı olan kişilerin elden alışverişi ama bu herzaman mümkün olmuyor. İki tarafada geçmiş olsun

10. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    159
    neden?

11. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,324
    Bende çok merak ettim?

12. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Herkese merhaba, öncelikle merak vukuu bulduğu için mesaj yazma gereği duydum. Ortada benden 1 - 1.5 ay gibi kısa bi süre önce Synthyss isimli üye tarafından alınan cks77 kulaklık var. Bu arkadaşın burada anlattığına göre kulaklığı 4-5 saat kullanmış ve daha sonra blackrxx isimli üyeye satmış. Kargolamadan önce kulaklık sorunsuz ve sağlammış , blackrxx isimli üyenin eline geçtiğinde ise kulaklığın sol tarafı çalışmıyormuş. Benden bu konuda yardım isteyen blackrxx arkadaşımızı sorunun çözülebilir olduğu düşüncesi ile kornography nickli arkadaşımıza yönlendirdim, fakat kontrol sonucunda sol driverin bozulduğu tespit edilmiş, bunun üzerine buradaki yazışmalar devam ederken, techno-fi deki bilgilerden yararlanan ve faydalanan biri olarak , buradaki arkadaşlarada yardımcı olmak amacıyla konuyu yurtdışında bana ürün tedarik eden arkadaşa aktardım ve çok kısa sürede sorun teşkil eden 1 adet cks77 olduğunu söyledim, kendisi zaman farkından dolayı biraz geç döndü ve sorunlu ürünü kendisine kargolayabilirsem yenisi ile değiştirebileceğini söyledi, bende blackrxx isimli üyenin elindeki kulaklığı adresime kargolamasını istedim ve kendisine kendi stoğumdaki kulaklıklardan yenisini göndericeğimide söyledim.

Yani bunu tamamiyle iyi niyet çerçevesinde yardımcı olmak amacıyla yaptım, söylediğim gibi techno-fi sayesinde birçok konuda bilgi sahibi oluyoruz bu kaynaktan bir çok kişi gibi bende faydalanıyorum. Durum kimsenin mağdur olmaması için iyi niyetle yapılan bir harekettir.

Sevgiler, Saygılar.

#12 SE_GuRu, 19 Haziran 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Haziran 2014
  13. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,015
    Hem black'in hem kendimin adina iyi niyetiniz icin tesekkur ediyorum.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

14. blackrxx

blackrxx
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Bende burdan tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum,ekstra teşekkür olarak ilerleyen zamanlarda Kemal beyden alışveriş yapmayı da düşünüyorum saygılar. :angel:

15. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Kemal Abim kraldır:yourock Ayağınızı denk alın gençler...:knuppel2::knuppel2::evl;D

2 kişi bunu beğendi.
  16. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    5 kişi bunu beğendi.
  17. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    514
    Earsonics iem kablosu aldım kendisinden. Acayip hızlı ve sorunsuz bir alışveriş oldu, paketleme de süperdi:) Teşekkür ediyorum tekrar.

2 kişi bunu beğendi.
  18. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    Yağız hocadan yakın zamanlarda iki adet alışverişim oldu.Üçüncü alışveriş de yolda inşallah.Kargoyu da indirimli gelmesi için bana,öğlen kargosuyla gönderdi. İnceliği ve ilgisi için kendine buradan bir kez daha teşekkür ederim.

#18 karanehir35, 14 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Ağustos 2015
  19. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,015
    Ne demek hocam, güle güle kullanın. :)

2 kişi bunu beğendi.
  20. Ubust

Ubust
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Yağız Bey'den Sony A15'i aldım.Birkaç sıkıntıdan dolayı kendisine güvenmek zorundaydım.Sağolsun güvenimi boşa çıkarmadı.Ayrıca kutuyu koruma tekniğini kendi kargolarımda uygulayacağım :D

2 kişi bunu beğendi.