Taşınabilir Amfi Tavsiyeleri Başlığı

'Amfi' forumunda Engin tarafından 3 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,760
    Bu başlıkta taşınabilir amfi tavsiyeleri verilecektir.

Lütfen sorularınızı bu başlık altından sorup, konu kirliliğine sebebiyet vermeyiniz.

Tavsiye isterken lütfen;

- Bütçenizi,
    - Kullandığınız diğer ekipmanları,
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi,
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi,
    - Nasıl bir ses aradığınızı,
    - Ve diğer beklentilerinizi

yazarsanız daha kısa sürede, daha doğru öneriler alabilirsiniz.

İyi forumlar.

2. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Merhaba Arkadaşlar,
    ipod classic 7g ile kullanacağım,sese ciddi anlamda etki edecek,amfi tavsiyelerinizi bekliyorum.Benim aklımda iBasso D-Zero var ama sitesinden alırsam gümrük sorunu yaşarım diye korkuyorum.Sizin önerilerinizi de almak isterim.Teşekkürler.

Player:ipod classic 7g 160 gb.
    Kulaklık:Senhheiser İe8i-(ileride Sm3 veya triple fi-10)

Collapse Signature Expand Signature
  3. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    ''Sese ciddi anlamda etki '' den kastınız nedir? Bu kulaklıkla bağlantılı bir durum.Kulaklık yeterince beslenebiliyor ise yükselticinin pek bir etkisi olmuyor.

4. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Evet kombo bir cihaz sanırım daha etkili olur.
    Playerınızı da yazarmısınız? Ayrıca kullandığınız kulaklığıda lütfen.

5. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Cihaz ipod classic 7g yazmıştım ama gözden kaçtı herhalde :) Kulaklık şu an senheiser ie8i yakın zamanda triple fi10 ya da Sm3 olabilir onun için belirtmek istemedim. :)

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    [quote author=A Dying Wish link=topic=3132.msg38888#msg38888 date=1329124311]
    ''Sese ciddi anlamda etki '' den kastınız nedir? Bu kulaklıkla bağlantılı bir durum.Kulaklık yeterince beslenebiliyor ise yükselticinin pek bir etkisi olmuyor.
    [/quote]
    Hocam sese etki derken ortalama düzeyde sahnenin genişlemesi,çözünürlüğün artması ve birazda sesi yüksekliği diyelim.Çok şey istiyorum galiba.

7. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Kusura bakmayın iPod 7g diye okudum ama yine cihazı sormuşum :)
    Şu açıdan söylüyorum eğer bilgisayar yada player kulaklığı iyi besliyorsa @A Dying Wish dediği gibi çok büyük farklar olmayabiliyor.

Sesin genel kalitesini aslında dac daha çok etkiliyor. Amp ise besleme katı zayıf pc veya playerladaki sonuçları daha belirgin yapıyor. Bir amp dan beklenen aslında sese renk katmaması, kaynağın verdiğini değiştirmemesi.
    D-zero ya geçenlerde bende bakıyordum 99 dolarlık fiyatı çok makul gibi gözüküyor ama genel olarakta fiio e7 ile kıyaslanıyor. Aralarında büyük farklar olmadığı ve birbirlerine pek üstünlük kuramadığıyla ilgili yazılar okudum sıkca. Ki.. bu arada e7 nin fiyatı çok daha uygun. O sebeple o2, AE d1, grahan slee gibi cihazlara bakındım biraz.

Graham slee voyager da çok beğeniliyor fakat dac içermiyor. Benimde arayışım taşınabilir boyutlarda hem pil hemde elektrikle beslenebilecek (usb de olabilir) bir dac/amp kombisi yönünde. Aslında genel olarak masaüstü kullanıcam fakat kafama estiğindede boyutları sebebiyle alıp yanıma gezdirebileceğim bir alet olmalı.

Şu an e17 ile ilgili daha fazla inceleme bekliyorum kısacası. Diğer yandanda AE d1 i bekliyorum. Bu aletleri incelediniz mi??
    Amp olarakta graham slee voyager çok övülüyo, fakat diy bir ürün olduğundan kutusu felan büyük ve dac içermiyor.

8. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253

Graham Slee Voyager gerçekten iyi bir ürüne benziyor ama sizinde dediğiniz gibi dac yok.Benim beslemeyle ilgili sıkıntım yok,sesin kalitesini artttırmaya çalışıyorum.D zero kombi ama yetersiz kalabilir diyorsunuz yanlış anlamadıysam.Bu arada bütçeyi 200Usd'ye çıkarabilirim ama gümrükten korkuyorum.(geçen gün sm3 alacaktım +510Tl vergi bindi)
    E7'yi hiç bilmiyorum da hiçbirşey yapamazsam Mp4nation E11 alabilirim düşünüyorum.

Aslında çok araştırma fırsatım olmadı, daha bugün başladım diyebilirim.Yerli kaynaklarda bilgiler çok zayıf,ingilizcem de yetmiyor.15-20 gün dayanabilirim araştırmaya herhalde.

9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    7G'ye amfi alırsanız muhtemelen çözünürlük pek artmayacak, sahne biraz artacak,ses yüksekliği fazlası ile artacaktır. Ne kadar iyi amfi alırsanız alın, değişim büyük olmayabilir.

Benim tavsiyem önce bir LOD ve amfi bulun çevrenizden/forumdan birinden. (Veya buluşmaya gelin :) ) Sonra ne kattığına bakıp alın, yoksa pişman olma şansınız büyük.

10. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    En iyi yöntem deneme yanılma tabi haklısınız.Bir terslik olmazsa geleceğim hocam zaten buluşmaya.

11. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    846
    Amfi konusunda bütçenizi belirtirseniz öneriler gelecektir ancak ben, amfi işine girmeden önce kaynak cihazınızı değiştirmenizi öneririm..
    İpog 7G nin sesini şahsen ben beğenmiyorum..
    Fuze yada ipod 5.5 gibi cihazlar ses yönünden daha tatmin edici geliyor bana..
    Daha sonra gerek duyarsanız amfi işine girerek üst düzey bir sistem/ses elde edebilirsiniz..

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    O zaman bi hafta beklemek en doğru seçim olur :)

13. thehadi

thehadi
    Expand Collapse
    Guest

Masaustu sistemin hayirli olsun ;D

14. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    @fortress34 Hocam bende sesini beğenmediğim için amfi ile kaliteyi arttırmak istiyorum.Şu an ayrıca sansa clip+'da var ancak benim önceliğim hafıza olduğu için ipod aldım.Ancak amfi ses kalitesine arttırmayacaksa amfiye vereceğim parayla başka bir player alabilirim.Aklımda hep teclast var zaten. :)+32gb.micro sd yeterli olur.
    Yanlız ilk tercihim elimdeki cihazla devam etmek çünkü ciddi satarsam ciddi anlamda zarar edeceğim.Bütçe 200usd diyelim.

15. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,661
    ;D Oraya adam gibi bir kafaüstü yazana kadar dac ve amfi de olmayacak abi bir iki güne ^-^

16. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    262
    Umut hocam amfi söylendiği gibi kaliteyi arttırmaz, zaten transparan olan amfiler makbuldür. Yani sesten memnun değilseniz ilk etapta kaynağı değiştirmeniz daha mantıklı. Amfinin ses kalitesini arttırması mümkün değil, kötü olan sinyali de amfi yine kötü olarak işleyecektir. Karar sizin tabiki yine de denemek istiyorum derseniz bir fiio e11 ile bir başlangıç yapabilirsiniz bence.

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Yağız'ın dediği gibi kaliteyi arttırmaz. En iyi amfi sesi kötüleştirmeden verebilen amfidir denebilir.

Ama tabi bu müzikçalarlarda taşınabilir amfi kullanılma sebebi Line out çıkışıdır. Bu çıkış, elinizdeki cihazın amfi kısmını atlayıp, sonradan taktığınız amfiye aktardığı için ses daha kaliteli olabilir. (Alacağınız amfinin, cihazın dahili amfisinden daha iyi olacağını varsayarak)

Ama bu fark ne olur, sizin cihazınız için bilmiyorum. (Bilenler mutlaka vardır aramızda)

18. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Teşekkürler Yağız hocam, o zaman önce satılığa çıkarayım cihazı (200 Tl zararına açayım ilanı satılmazsa'da yapacak birşey yok dursun evde) aslında ses kalitesi kötü denemez sansa clip+'dan sesi biraz düşük o kadar,kalite olarak bir fark göremedim.Ancak sony a845 gerçekten çok iyiydi onda da hafıza sıkıntısı yaşamıştım.

O zaman Teclast t51 alayım amfi parasına ne dersiniz.İleride onu amfi ile desteklerim.

19. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Dediğiniz gibi denemek lazım hocam forumda classic 7g kullanan yok herhalde.

20. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Ben kullandım bi dönem fakat line outtan bağlamamıştım hiç.