Taşınabilir Amfi Tavsiyeleri Başlığı

'Amfi' forumunda Engin tarafından 3 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Anladım hocam sizi de ama yapabileceğim bişey yok ki a3 e de anca yetiyor bütçem sesin netliği felan iyi yükseklik ve bass sıkıntılı sadece zaten açıklamamda da yazdım a3 önerdi birkaç arkadaşım buradan fa doğrulamak istedim herkes bütçemin yukarısında ürünler tavsiye ediyor ne yapacağım hakkında fikrim yok
    bilmem anlatabildim mi
    Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  2. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Bir noktadan sonra deneyerek ögrenmek zorundasiniz herkes gibi, sizinle ayni sartlarda ayni beklentileri olan birini bulmak zor. Herkesin kulagi ayni duymuyor orasi da ayri bir durum. O yuzden yer yer cogunlugun begendigi ve bir kesimin bunu anlamlandiramadigi durumlar da yasaniyor.

3 kişi bunu beğendi.
  3. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    Arkadaşlar lenovo p2 kullanıyorum. Bu lg hi-fi plus benim de işime yarar mı? Shure srh440 kullanıyorum. Hepsiburada sitesinde 60 lira gözüküyor.

4. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    Astell kern xb10 ile lg hifi plus'ı kıyaslayabilir miyiz?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Mayıs 2018, İlk mesaj zamanı 4 Mayıs 2018 ---
    lenovo ses çıkışları genelde dandik oluyor kendi telefonumdan biliyorum ,bu cihazı micro usb çıkışından çalıştıramayanlar vardı .Onu bir araştır derim , ama uyumluysa eğer mutlaka fark edecektir .

5. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Hocam o zaman ben a1 alayım denyeyim madem denemek gerekiyor yoksa yapacak başka bişey kalmıyor

6. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    483
    Size özelden LG Hi-fi Plus önermiştim ama cevap yazmadınız. 50 liralık bir fiyatı var.

LG Hi-fi Plus'ı ses çıkışı yetersiz ve kalitesiz olan dizüstü bilgisayarım için aldım. İlk izlenimlerim gayet olumlu. LG V serisinde kullanılan tarzda bir dac+amp kombinasyonuna sahip. Telefonlara göre ses kalitesi muazzam.

LG yine V serisindeki gibi bir amfi yöntemi izlemiş. Şöyle ki; düşük empedanslı bir kulaklık takarsanız fazla güç vermiyor ve telefonların verdiği seviyeye yakın oluyor. Ben Xiaomi A1 kullanıyorum ve ondaki amfi sabit güç verdiği için 16 ohm gibi düşük empedanslı kulaklıklarda LG Hifi Plus'ın yaklaşık 2 katı kadar ses veriyor. Ama empedans arttıkça Hifi Plus'ın ses çıkışı gayet yükseliyor. Bunun için 50+ ohm sahibi bir kulaklık gerekiyor. Aşağıdaki telefon V20. İlk fotoğrafta düşük empendanslı bir kulaklık takılmış hali, ikinci fotoğrafta ise yüksek empedanslı kulaklık takıldığındaki durum gözüküyor. Hifi Plus da aynı şekilde çalışıyor.

S7 Edge ve LG Hifi Plus arasında küçük bir test yaptım. 16 ohm kulaklıklar ile dinlerken ses seviyeleri arasında pek fark yok. Ama 60 ohmluk Koss Porta Proya takınca aradaki fark aşağıdaki gibi.

30 ohmluk Philips Fidelio X2'de ise yüksek empedans modu aktifleşmediği için Xiaomi A1'in gerisinde kalıyor.

Ama kulaklığı yüksek empedanslı gibi göstermenin bir yolu da var. Bir aux kablo ile LG Hi-fi Plus'ı başka bir telefon veya tablete bağlıyoruz. Ardından ise diğer cihazdaki kabloyu çıkarıyoruz ama LG'dekini çıkarmıyoruz. Artık Hifi Plus yüksek empedans modunda çalışıyor. Kabloyu çıkarmadığınız sürece böyle. O kabloyu kulaklığınıza takıp yüksek seste müzik dinleyebilirsiniz. Geçici bir çözüm ama işe yarıyor. Empedansı yükselten küçük ses kabloları oluyor veya adaptörler. Onlar da kullanılabilir. Toplam maliyet 60-70 lira olur yani. Kulaklığınızın empedansı 50 ohmdan fazlaysa veya ses yüksekliğini yeterli bulursanız bu yönteme de pek gerek yok. Yüksek empedans modunu aktifleştirince ise Xiaomi A1 ile kafa kafaya diyebilirim. Neredeyse.

#526 Awésomé, 4 Mayıs 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Mayıs 2018
  7. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    381
    Bence telefonunuzla idare edip, bütçeyi artırdığınızda alın.

8. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Valla hocam bütçemin artması biraz zor

9. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Öncelikle Selamın aleyküm. Yeni bir sennheiser cx5.00 aldım fakat elimde olan kaynaklar yetersiz kalıyor başlangıc seviyesi bir amfi is görür mü aklımda şuan fiio a1 var kaynak olarak telefon ve laptop kullanıyorum

2 kişi bunu beğendi.
  10. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Telefondan müzik dinlemek için aldığım bir fiio a1 ile telefon gorusmelerinde mic kullanabilirmiyim
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Mayıs 2018, İlk mesaj zamanı 26 Mayıs 2018 ---
    Yani kulaklıgın mic devre dışımı kalıyor

11. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,859
    Telefonun üzerindeki mikrofonla konuşabilmeniz lazım. Yani gelen ses, amfi üzerinden kulaklıkta, giden ses direkt telefonda.

12. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Sağolun peki fiio a1 mantıklı olur mu hocam iş görür mü?

13. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,859
    A1 hiç tecrübe etmedim. Beğenen de var beğenmeyen de. Ama tahminim cx 5.00 için yeterli olabilir.

14. BarneyGold

BarneyGold
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ibasso it01 kullanıyorum iPhone 6s de Türkiyeden alınma bu cihaz; yakın bir arkadaşımın Abd'den alınma iPhone 7Plus'ı ile arada ciddi ses yükseliği farkı var. (sesin artmasından kaynaklı mı bilmiyorum ama kalite olarak da daha iyi gibi geldi). Apple'ın malum ab ses sınırı saçmalığı var. Bende bu açığı fiio i1 ile kapatmayı düşünüyorum. kablo uzunluğundan dolayı bir çok kişi ürünü kullanışsız buluyordu, fiio yorumları dinlemiş olaki short versiyonunu sürmüş yakın zamanda piyasaya 40 dolar seviyesinde; Bu ürünü alsam sizce kalite anlamında ve ses yüksekliğinde istediğim farkı elde eder miyim? Fiio i1 ile iBasso it01 güzel bir ikili olurlar mı?

15. mereras

mereras
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Merhaba. Rock metal müzik dinliyorum. HTC S9 var. Kulaklık Techno-fi den tavsiye ile Kc06a aldım.
    Forum yazılarını okudukça iyice merakım arttı. Telefon ve kulaklık için en uygun amfi+dac nedir? 500TL bütçem var.

16. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    Dap alırsan daha iyi olur ,amfi için fiio A3 tavsiye ederim ,Bluetooth bir çözüm olarak astell Kern Xb10 güzel cihazdır ama rock metale gitmez pek V shape ses imzasına sahip ,Başka bir bluetooth dac olarak fiio btr3 e bir bakın derim ama bu modeli kullanmadığımı belirteyim .

mereras bunu beğendi.
  17. mereras

mereras
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Teşekkürler. Hangi DAP uygun olur?

18. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    382
    Ses karakterinden çok memnun olduğum ZTE Axon 7 için amfi önerebilir misiniz?

19. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    Fiio A3 öneririm. Yani şiddet anlamında çok güçlü ve temiz bir ses vermeye yardımcı oluyor. Ama yassı yapısıyla telefonun arkasına lastikleyince havada kalıyor sağdan soldan, tek kusuru bu bana göre .

barocka bunu beğendi.
  20. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    Merhaba, kulaklık ve ekipmanları konusunda çok az bilgiye sahibim.
    Kullandığım kulaklık sennheiser hd598 sr modeli. Pc ve ios cihazlar üzerinden sadece müzik dinlemek için kullanıyorum. Cd den bilgisayara aktardığım (itunes üzerinden) arşivim var. Spotify aboneliğim mevcut. Tidal veya benzeri bir akışa yakın zamanda abone olmayı planlamıyorum.
    HD598 SR konfor seviyesi yüksek (koca kafa tabir edilenlerdenim ve gözlük kullanıyorum) 50 Ohm dirence sahip kolay sürülen ve verdiği sesten genel anlamda memnun olduğum bir kulaklık. Pc den (hp 1040 G1) ve ios cihazlardan dinlerken ses seviyesi fazlası ile yeterli geliyor ama sesin doygunluğu zayıfmış hissi yaşıyorum. Alacağım dac veya dac/amp dinleme kalitesinde kullanmakta olduğum kaynaklara göre olumlu yönde açık bir fark yaratır mı?
    200 dolarlık bir bütçe içerisinde forumdan ve web den yaptığım araştırmalar ifi nano black label kötü bir seçim olmazmış gibi göründü. Bilemediğim kısmı bu harcamanın kullanım şeklim ve beklentilerim için ne kadar anlamlı olduğu.
    Deneyimlerini paylaşıp yardımcı olmak isteyenlere teşekkür ederim.