Taşınabilir Hoparlör Dış mekan

'Hoparlör' forumunda DarkTerror tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    öncellikle iyi günler ben taşınabilir hoparlör almak istiyorum ben ziraat mühendisiyim dolayısıyla coğu zaman bağçe tarzı yerlerdeyim bana özellik olarak bas konusunda çok iyi ama bunu yaparken diğer sesleride ezmicek bir taşınabilir hoparlör arıyorum çok fazla anlamıyorum ama bir arkadaşım bana UE MEGABOOM önerdi sizler ne düşünüyorsunuz megaboom hakkında buna ekstra olarak bana neler önerebilirsiniz 1000 tl civarı bır bütcem var.

2. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    516
    Merhaba. JBL Xtreme modelini incelemenizi tavsiye ederim.

Collapse Signature Expand Signature
  3. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    Bu arkadaşın dediği jbl xtreme modelini benimde deneme şansım oldu gerçekten muazzam bir bas sesi alıyorsunuz ama boyutuda bir o kadar büyük. Taşınabilir mi orası tartışılır ama sesi çok güzeldi :) Onun haricinde dinleyipde beğendiğim birde jbl charge 2 plus var.

#3 bLind, 18 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Mayıs 2016
  4. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Beoplay A1 çıktı bu aralar, İstinye D&R'da teşhiri var.Henüz dinlemedim ama çok iyi olduğunu duydum.

O cihazada bakılabilir.

1100 civarı fiyatı var.

5. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    3 ününde karşılaştırmalarına baktım sanki jbl xtreme daha iyi geldi sesi bu boyutundundan kaynaklımı oda tartışılabilir tabi :)

6. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Eğer İstanbul'da iseniz, karşılaştırmalara bakmaktan ziyade, bizzat gidip dinlemenizi öneririm. Farklı şehirdeyseniz de, bence bir araştırın ve gidip dinleyin.

JBL Extreme'i ben pek beğenmemiştim şahsen.:)Çok büyük ayriyetten.

7. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Malesef Giresundayım buralarada o tarz ürünler gelmiyor pek, hal böyle olunca bir şey alırken ince eleyip sık dokumak lazım.

8. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    Ses işine gönül vermiş kişilerin kolay kolay bluetooth hoparlörlerden haz alacağını düşünmüyorum. Jbl xtreme deki bas avantajı bence kesinlikle boyutundan kaynaklı. Jbl charger 2 plus da onun daha taşınabiliri diyebiliriz yine harman kardon bose filanda dinledim teşhirlerde ama bana en çok haz veren şu yukarıda söylediğim iki jbl modeli oldu. Bunun sebebide verdikleri bas uğultudan ziyade daha yumuşak gelmesi. Bende şuan ue roll var sesi güzel ama jbl ler kadar alt frekansa inemiyor.

9. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Açıkcası boyuta çok fazla takılmıyorum taşınabılır olması yeterli ,benim için ön planda olan ses kalitesi. işim gereği sık seyahat ederım bazen calışırken yanımda calıcak bazen yaylaya gittiğim zaman bana eşlik eder 5cm büyük olmuş 5 santim küçük olmuş çok bişey değil ses kalitesi önemli :).

10. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    Ürün yaklaşık 3kg öyle çantaya atayım gezdireyim tarzında birşey değil :)

11. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    İyiymiş 5 ve 10 kg likleri varsa dambıl niyetinede kullanabilirim :) .Şaka bi yana kararsızım bu arada alacağım ürünü Sony Xperia Z1 e bağlayacağım ses kalitesi farkedermi bağladığım cihaza göre.

12. des_955

des_955
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Hocam eğer boyut sorun değil ise harman kardon onyx onyx2 yi tavsiye ederim

13. trexable82

trexable82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Merhaba arkadaşlar. Bose Soundlink mini kullanıcı olarak, bas konusunda bir numara diyebileceğim bir ürün. Bu kadar küçük bir cihazdan duyduğunuz basa insanın inanasınız gelmiyor. Tercih etme nedenim de zaten bas performansıydı. Subwoofer yutmuş gibi duruyor. Eğer Nasreddin Hoca yaşasaydı; Gördüğüm Bose ise subwoofer nerede? Yok bu subwoofer ise Bose nerede? diye tepki verirdi herhalde :) Yakın mesafeden; masanızdayken, kucağınızdayken dinlemek gerçekten büyük bir keyif. :coolsmiley: Bataryası 500 dolum kapasiteli. Uzunca bir süre kullanıma uygun. 7 saat çalışma süresi. Alacaksanız bunun 2 si çıktı. Usb'den şarj özelliği, 10 saat pil ömrü, Cep telefonuna bağlanma özelliği 1'e üstün gelen özellikleri.

14. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Kararsız kaldım sanki biraz daha iyi gibi jbl extreme karşılaştırınca ama burdan ne kadar çözümleyebilirim bilmiyorum sonuçta yerinde deneme şansım yok

15. trexable82

trexable82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Bose dışındakiler bas performans odaklı cihazlar değildir. Yarın nasipse Büyük bir avm'ye gideceğim. Teknoloji marketlerde denk gelir de JBL Extreme dinleme şansım olursa, Bose ile kıyaslamasını yazabilirim. Bu arada Youtube bolca bulunan karşılaştırmalı testlere de göz atabilirsiniz.

16. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Zaten burada söylenen cihazların direk youtube dan karşılaştırmalarına bakıyorum bir fikir edınebilmek için bulunduğum yer itibari ile zaten bunu yapmaktan başka carem yok.

17. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    YouTube incelemesi ile bence hoparlör alınmaz ama fikir verecekse size beni charge 2'nin performansı bile memnun etmişken 3 ün soundlink ile kıyaslaması.En eli yüzü tutulur bu videoyu bulabildim. Xtreme modeli her açıdan ezer bence :)

--- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 19 Mayıs 2016 ---
    Buda charge 3 vs xtreme

18. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Valla dediğim gibi Giresunda çalışıyorum bulunduğum yerde vatan bilgisayar ile teknosa var sadece onlarda talep olmadığı sürece bu tarz ürünler gelmiyor. inanırmısın kocaman mağazada sadece bluetooth hoparlör bazında lg p5 vardı onuda getirmelerin sebebi lcd lerın yanında hediye veriyolardı :).İşim gereği seyahat etme şansım yok şuan , bu tarz ürünleri yerinde deneyeyim mecburi olarak sizin değerli yorumlarınız ve youtube incelemeleri ile almak zorundayım ama o kadar test izledim burdan ne kadar anlaşılır muamma ,hep jbl extreme biraz daha hoş geldi kulağıma bass yoğunluğundan belkide.

19. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    Önceden bose soundlink mini, uzun süredir ise bose soundlink mini 2 ve harman kardon onyx kullanıyorum. Bose, soundlink mini 2 ile selefindeki gibi bas odaklı değil, hatta max volume'e çıkıldığında alt frekansları otomatikman kısıp orta ve üst frekansları önde veriyor. İlk seri minide bu yoktu.

Onyx ise komple bas. Çok kuvvetli ve ses seviyesi de aynı şekilde. Yalnız kuvvetli ve tok olmaya çalışan bas ile orta frekanslar örtülüyor.

Ona buna takılmam, bas benim için en önemlisi, mini'den daha büyük olsun fark etmez derseniz Onyx'i de alırsınız listeye.

20. trexable82

trexable82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Tabi hangi boyutlar arkadaşın işini görür diye de bakmak lazım. Taşınabilir istiyorsa Onyx'i baştan elemesi gerekecektir. Soundlink mini 2 dinleme şansım olmadı. Florence'ın dediği gibi ise durum mini 1 şu an liste başıdır derim. Youtube'daki karşılaştırma videolarında, hoparlörler arası geçişlerde, tiz ve bas ağırlıklı modeller fark edilebiliyor. Bu sebeple Youtube karşılaştırmalarını tavsiye ettim.