Telefon Tavsiyesi

'Genel Tartışma' forumunda Karna tarafından 28 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    132
    Yıllarca süren kronik sorunun muhtemel oluşunu belirtmenin yanlış yönlendirme olduğunu düşünmüyorum. Siz öyle düşünüyorsanız önüne geçemeyeceğim çok açık görünüyor. :) Gerçeklik payı bulunmayan kısmı hoşuma gitti. :D

Teknolojik cihaz bunlar. Hiçbiri muhteşem değil. Dizi izlerken ne kadar çileden çıkaracağını bir ben düşünmüyorumdur. Bleeding'i de göz önünde bulundurunca 'iddiamda' bir sorun göremiyorum. Hiçbir markayı savunma/aşağılama çabasına girip de tartışma ortamı yaratacak kadar düşmem. İnsanlar kullanmadan bilemiyor, tüm sorun burada.

Sizlere bol şans diliyorum.

2. Karna

Karna
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yorumlarınız için teşekkürler. Söylediğiniz gibi Lg telefonların çoğunda eskiden kronik sorunlar vardı ama Lg V30 ve Lg G7 modelinde bu sorunların olmadığını söylüyor çoğu kişi. Eğer aklınızda Lg ve Htc dışında öneriniz varsa lütfen belirtin onun dışında konuyu uzatmaya gerek yok telefonu zaten 1 hafta sonra alacağım. Şimdiden yorum ve önerileriniz için teşekkürler.

3. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    481
    Oled ile Lcd tamamen farklı teknolojiler. LG Lcd'lerde ghosting yaşamış/yaşıyor olabilir. Bunun Oled'de de yaşanacağını nereden çıkardınız? Ayrıca siz "muhtemel" olarak değil de "Google'a yazıp bakın" şeklinde daha kesin bir ifade kullandınız. Telefon 2 senedir piyasada ve düşen fiyatı sayesinde belki de milyonlarca satmış durumda. Buna rağmen neredeyse hiç sorun belirten yokken niye kendinizi uyarıcı moduna soktunuz ki? Bırakın da soruyu soran kişi telefonu kullanan kişilerden doğru bilgiler öğrensin.

Ortaya bir şey atayım ve birisi karşı çıkınca da ben hiç bir markayı savunmam veya yermem, çok objektifimdir şeklinde triplere gerek yok. Siz ortada olmayan bir şeyi iddia edince sorun yok ama karşı görüş belirtince markanın fanı mı oluyoruz?

Ne için şans diliyoruz bilmiyorum ama size de bol şans.

4. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    hocam yaklaşık 1 yıllık v30 kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım, eski serilerde var ancak sorun çözülmüş gözüküyor..

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Karna

Karna
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yorumun için teşekkürler. Özellikle kulaklıkla müzik dinleme konusunda çok övülüyor size göre kulaklık ses çıkışı nasıl ? Telefonu bayramda alacağım kulaklıkla ses çıkışı kaliteli v30 a rakip başka telefonları da söyleyebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

6. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    başka telefonlarla kıyaslamadım pek ancak giriş seviyesi(150-200 dolar) dap'lardan daha iyi net biçimde

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    468
    Gsmarena gibi sentetik bir test yapma fırsatım olmadı ama güncelleme öncesi ve sonrası aldığım ekran süresi değişmedi. Neredeyse bir yıldır kullanıyorum telefonu, always-on-display ve lte açıkken, kullanım şekline göre hala "en az" 6 saat ekran süresi veriyor.

Collapse Signature Expand Signature
    barocka bunu beğendi.
  8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,347
    Bir dahaki telefon olarak LG V serisine ciddi ciddi bakacagim. Ses bir yana, telefon olarak memnun musunuz?

Samsung S8+ kullaniyorum iki senedir ve memnunum acikcasi.

Ama hazir ses olayina ehemmiyet veren bir uretici varken desteklemek istiyorum. Lakin akilli telefon olarak ta iyi olmali (pil omru, hiz, stabilite, vs.) Telefon iyi olmadiktan sonra sesi cok iyi olmus cok onemli degil bence. DAP almiyorum sonucta.

9. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    476
    v serilerinin özellikle kameraları alternatiflerine göre başarılı değil. 2 aydır xiaomi mi 9t kullanıyorum başta kamerası ve şarjı olmak üzere baya bir memnunum

tr garantili değil yurt dışından getirilenlerden aldım fiyat olarak da baya bir uygun

zxc bunu beğendi.
  10. agestry

agestry
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Kamera handikapı daha doğrusu ön kamera handikapı dışında, bence böyle bir fiyata alınabilecek iyi telefonlardan. Yeni kullanıcıyım ama oldukça beğendim ben.

11. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    305
    ben de note 8 kullaniyorum, degerini cok kaybetmeden yenileyeyim istedim. bir kurcaladim telefonlari. note 10+ guzel ancak degistirmeye degecek birsey goremedim. fiyatlari ise fena sisirilmis. iphone 11den umitliydim onlar hala sarji 1 saat fazla dayaniyor diye "incredible" yorumu yapacak durumdalar. lg lerde ise kalite hissiyati yoktu gordugum modellerinde. yenilik yapmaya cesaret eden tek buyuk huawei idi telefonlari da cok guzel hanim mate 20 pro kullaniyor cok inceleme firsatim oldu. bunu da amerika bitirdi sagolsun. note 8 ile devam karari aldim simdilik. ha bir de kivrimli ekrana alisinca duz ekran cok tuhaf geliyor kullanirken.

12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,347
    Niye? Sahsen aradayim. Telefonu buyutmeden ekran alaninin buyumus olmasi guzel, lakin kenarlarin kontrolu (scroll etmek falan) sorunlu biraz.

13. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    305
    parmak alismasi benim kastettigim, normalde parmaginizin kivrima geldigi yerde duz ekran telefon denerken keskin bir sona ve duz alana geliyor. garip geldi bana, sanki hic duz ekran kullanmamisim gibi :cool: 1 hafta kullaninca sorun olmayacak elbette ki. note ekrani s8 ekranindan daha duz bu arada. kivrimli kucuk alan yer benim scroll yaptigin yere denk gelmiyor dolayisi ile.

#33 theoldman, 11 Eylül 2019
    Son düzenleme: 11 Eylül 2019
  14. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    245
    Amerika da yaşıyorsan yanlış yere soruyorsun sanki. Bizim buraya V30+ dan sonrası gelmedi.

Türkiye pazarı Apple Samsung ve Çinlilerden ibaret.

15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,347
    Açıkçası V serisi burada da çok yaygın değil. Apple ve Samsung piyasayı domine etmiş durumda.

bugra116 bunu beğendi.
  16. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Çok sevdiğim sony pazardan çekildi. Xperia 1 ne güzel duruyor oysa ki.

17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,347
    Pil küçük. Kulaklık çıkışı yok. Ekran pratik değil, aşırı dar ve uzun. Telefon S10+'tan 1 santim daha uzun, ama ekran daha dar...

Sony'nin hâlâ telefon üretiyor olması bile mucize bence.

mavi bunu beğendi.
  18. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    914
    En azından, gereksiz ve eski moda kulaklık çıkışını kaldırmışlar. ;)

Sanırım bu sayede zeptometrelerce incelme sağlanmış.

Lg nin, son yıllarda global fuarlarda tanıttığı amiral gemisi telefonlarını, uzakdoğu pazarı haricinde, müşteriye tedarik etme gibi bir motivasyonu yok.

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

#38 Serhat, 12 Eylül 2019
    Son düzenleme: 12 Eylül 2019
    theoldman bunu beğendi.
  19. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    95
    Bence burada yapılabilecek en iyi şey istediğiniz bir telefonu + dragonfly red almak. Zaten amiral gemi telefonların hiç birinde jack çıkışı yok, bir Samsung da vardı ama onlarda Note 10 ile bıraktı. Yani 3.5 mm kulaklığınızı kullanmak için her türlü çeviriciye ihtiyacınız var, çevirici kablo yerine otg kablo/dragonfly takıp geçerdim ben olsam ve kendimde ilerde telefonumu güncellediğimde öyle yapmayı düşünüyorum.

20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,347
    HTC V serisi ve Samsung Galaxy S serisi istisna. En son cikan versiyonlarinda hala jak mevcut. Sahsen bir sonraki telefonum ikisinden biri olacak. Jak'in avantaji yuksek benim icin.