theheadphonelist "En iyi IEM Listesi"

'Haberler' forumunda moonstar tarafından 10 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Merhaba arkadaşlar,

Bileni olduğu kadar bilmeyeni de vardır diye düşünerek theheadphonelist.com sitesinin yayınlamış olduğu, LJOKERL tarafından hazırlanan ve başarılı bir kaynak olarak gördüğüm "en iyi IEM'ler" listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Listedeki kulaklıklara tıklayarak, her biri için hazırlanmış incelemelere ulaşabiliyoruz.

http://theheadphonelist.com/headphone-list/

Bu da listeye ait kısa bir kesit ;)

Collapse Signature Expand Signature
    #1 moonstar, 10 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Mart 2016
    10 kişi bunu beğendi.
  2. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Çok güzel bir kaynak ancak Joker her yere yetişemez oldu, merak ettiğim çoğu iyi alternatif halen listede yok..

2 kişi bunu beğendi.
  3. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,491
    Haber icin tesekkurler Gökhan hocam.
    Sizi tekrar forumda yazilarla görmek çok güzel.
    Aynen devam Gökhan hocam.
    Sahayı terketmeyin lütfen.
    İbrahim Tatlises'in de dedigi gibi Varligin Yeter.:)

3 kişi bunu beğendi.
  4. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    TDK 200 fiyatına göre en iyisi mi yoksa daha iyi alternatifler var mı o fiyata?

5. emrhyldrm

emrhyldrm
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    RHA T20i hakkında bilgisi olan var mı? Yada aynı fiyat aralığında hangi ürünü önerirsiniz?

6. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    294
    Bence biraz eski kalmış ,iyi olarak duyduğumuz yada bildiğimiz bazı modeller de yok

7. berk39

berk39
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    Aslında bu cleartune cm200 düşündüm ama 400 dolar diye başlıyor ve gidiyor gidiyor da gidiyor 400 dolarla kalmıyor.

8. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    @karanehir35 Bu güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim Ahmet hocam, sağolun:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  9. Miles

Miles
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    70
    Listedeki kulaklardan hali hazırda Hidition NT6 sahibi biri olarak mikrofonik etki puanına 4,5 vermek bana göre biraz iyimser ve cömert bir not olmuş. Mikrofonik etkiden rahatsızlık duyacak kullanıcıların alırken iki kere düşünmesi gereken bir kulaklık olduğunu eklemeliyim. Bilginize arkadaşlar.

10. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Velvet'ın sesi zaten muhteşem, o konunun aksinin iddia edilebileceğini sanmıyorum ama build ve accessories'e bu kadar fazla verilmesi gerçekten garip olmuş.

Kulaklığın build'ının çok hassas olmasını geçelim, kaç yüz dolarlık kulaklığın içinden tips çeşidi çıkmıyor. Aynısından 3 tane koymuşlar, 2 tane de ne olduğu belirsiz saçma sapan şeylerden var. İçinden bir tane uyduruk semi-hard case çıkıyor. Shure SE846'nın kutu içeriğini gördükten sonra Velvet kutu içeriği konusunda oyuncak gibi kalıyor. 30$'lık VSD3S'in bile kutusundan 5-6 çeşit tips çıkarken Earsonics bizi tips arama işine mahkum ederek kesinlikle saçmalamış.

Unique Melody Miracle'ın Accesories'ine Velvet'dan az verilmiş. Bakayım dedim, keşke Velvet'ınki yerine öyle gelseydi. Neden az verilmiş anlamadım. :D
    Build olarak da FLC Technology flc8, Velvet'dan az puan almış. Metal bir IEM nasıl plastik olan Velvet'den daha kötü build'li olabilir ki? :pol

Laf atmak gibi olmasın, bana bu noktalar çok garip gözüktü. Bir kez daha belirteyim; Velvet'ın sesine laf yok. :yourock

11. CapoNx

CapoNx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    197
    Aman allahım benimki o listede :cheesy: Şimdi benim $260 lık custom , velveti 3-4 alanda devirmiş doğru mu bu liste ? Aman allahım bayılacağım galiba .

12. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Bu listeye ben kaç yıldır bakarım. Hem Head Fi başlığına hem sitesine çok kez girip çıkmışımdır ama bana kalırsa çoktan güncellikten çıkmış bir liste bu. Puanlama sistemini de çok yeterli görmüyorum. Elbette Joker çok büyük emek sarf etti bu liste için ama belki de başka kişilerin olayı devralıp ilerletmesi, listeyi daha güncel tutması ve özellikle de eksik olan pek çok üst düzey IEM'i eklemesi gerekirdi.

3 kişi bunu beğendi.
  13. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    1.5-2 yıl arası güncelliğini yitirdi bu liste. Bu haliyle bile çok tartışılır bir liste zaten sm64 mesela velvetin 1 tık altıysa ses olarak sm64 yüksek puan almış demektir en basiti. Zaten ben böyle puanlamaya da karşıyım artık, kimin kulağı daha iyi duyuyor kim karar veriyor? Bazı ürünlerin yanında yine 700 dolara kablo satılırken hangi sıralama adil olabilir ki artık..