Tidal Hi-fi

'Müzik Genel' forumunda Solanahtarı tarafından 30 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    memnun musunuz o dac dan sevgili AliExpresste görmüştüm kendisini çokça :)

2. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    memnunum valla bilgisayar 8 senelik oldu optik çıkışını kullanmayı anca düşündüm :) nasıl bağlayabilirim derken bu cihazı gördüm. sonuç güzel. kullanım alanı olarak tv gösterilmiş ama pc'de de sonuç olumlu diyebilirim. 24 bit 192 kbps'ye kadar destekliyor. standart hoparlör çıkışına göre çok çok daha iyi. alınabilir yani.

3. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    siz kulaklıkla kullanmıyorsunuz, anladım.Benim kulaklikta yolda olduğundan şimdilik macbook air hopörlorunden dinliyorum ,şunu söyleyebilirim dışarıdan dinlemekte ayrı bir keyif gerçekten .

4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    kulaklık ile fiio q1 mark 2 kullanıyorum iphone ile uyumlu amfi, bir de alpen 2 var arada dönüşümlü kullanıyorum ikisini :)

üstte bahsettiğim dac'ı da bilgisayarda kullanıyorum,optik çıkışı rca ile bağlamak için. bilgisayardan kulaklıkla müzik dinlemem pek alışkanlığım yok öyle,

5. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Selamlar tidal e grup varsa katılmak isterim.
    Edit : aranılan aile bulundu teşekkürler :)

Collapse Signature Expand Signature
    #705 sertac, 6 Aralık 2018
    Son düzenleme: 6 Aralık 2018
  6. galahad

galahad
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Telefondan aldığım şarkıları pc ye aktarıp .flac olarak değiştiğimde media player , Winamp vs yürütemiyor şarkıları , parçalar çekilmiyor mu artık ?

7. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Bunu 2-3 ay önce ilk olarak denediğim'de şarkıları media player'da çalabiliyordum, ancak artık bu yöntem işe yaramıyor.

galahad bunu beğendi.
  8. galahad

galahad
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Şansımıza küselim o zaman :)

9. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,048
    Tidal aile var mı arkadaşlar

Edit:Aileme kavuştum:)

#709 DrWhite, 12 Aralık 2018
    Son düzenleme: 12 Aralık 2018
  10. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    135
    Bende bı aile arayışı icindeyim. :)

11. Esmolol

Esmolol
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Tidaldeki muzik listeleri cok kotu geldi bana sadece bana mi boyle geliyor merak ettim bir sorayim dedim? Ordan burdan alakasiz ve vasat sarkilar ozenle secilip liste yapilmis gibi degil mi?

TAYFUN3506 bunu beğendi.
  12. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    liste olayı evet,spotify'da tek şarkı seçip radyo diye başlattığımda hep aynı türde şarkılar sıralanıyor, tidal'da her şarkıya radyo yaratamıyor hata veriyor..normal liste olarak da yetersiz malesef. spotify'ın lossless özelliği olsa durulmaz aslında

PehliOne bunu beğendi.
  13. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Aynen katılıyorum. Uygulama çok sık güncelleme yese'de performansı spotify'ın çok gerisinde. Hem masaüstü hemde mobil app ağır çalışıyor. Şarkıları atlamak, onların çalmaya başlaması uzun sürüyor, seri seri geçiş yapamıyorsunuz. Bir'de android app'de playlistten çalmaya başlıyorum 10-15 şarkı sonra duruyor, ileri düğmesinin üstü grileşiyor, sanki playlist bitmiş gibi. En son durduğu şarkıyı playlistten bulup açıyorum öyle devam ediyor. Playlist sıralama özelliğinden bahsetmiyorum bile, her seferinde 1000 şarkı içerisinde scroll yaptırıyor bana. Loseless olmasa çekilecek çile değil .

14. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    uapp daha kararlı gibi duruyor, son zamanlarda bu uygulamayı kullanıyorum tidal entegrasyonu ile. yine dizüstünde ise uzun süredir audirvana plus. audirvana'da hangi parçanın mqa destekli olduğunu da liste halinde görebiliyorsunuz.

DrWhite bunu beğendi.
  15. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    Türkçe içerik de kısıtlı, yabancı içerikte sıkıntı yok her türlü geniş arşiv, pc uygulamasında master kalitede albümleri dinlemek bambaşka, maalesef sizin de bahsettiğiniz sıkıntılar çözülmediği için deneyimi kısıtlıyor.. Spotify üyeliğimi de aktif tutuyorum sırf bu sebepler yüzünden.

16. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Bana Spotify free yetiyor, hafta'da bir girip keşif bölümüne, haftalık keşfe, release radar'a bakıyorum. Beğendiğim güzel müzikleri bulup tidal'a geçiriyorum. Master ile flac. arasında hem mqa çözebilen bir dac'ım olmadığı için(Chord Mojo), hemde beats studio kullandığım için(linç etmeyin lütfen:D) bir fark duyamıyorum. Bu arada master özelliği aslında mobil'de de mevcut. LG V30 ve G6 sahipleri sanırım bundan faydalanabiliyordu. Bizim gibi telefona harici dac bağlayanlar için'de bu özellik getirilse iyi olur.

17. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    Ben Apple ile kullanıyorum bu özellik yok maalesef :) kulaklık konusunda kimseyi linç edecek durumda değilim bu piyasada ben de yeniyim, kaldı ki zaten haddim değil böyle birşey. Kulağınızın akustiği ile ilgili bir durum kulaklık zevki. Enpara kampanyası olduğu inçin aylığı 7 liraya geliyor. Bu ay son, uzatmazlarsa da iptal ederim çok dert değil benim için de şarkı arasında 3-5 reklam dinlemek.

18. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Biz arkadaşlar ile 6 kişi tidal hifi'a girdik, kişi başına aylık 5tl falan düşüyor. 7tl Spotify için fazla hocam, iptal edin gitsin bence. Bende Enpara kullanıyorum, keşke aynı kampanyayı tidal, apple music gibi diğer müzik servisleri içinde yapsalardı efsane olurdu. Linç olayı işin şakasıydı, beats, hi-fi dünyasında genelde pek sevilmez o yüzden dedim. Bende çok yeniyim bu dünyaya, burayı okuyup ona göre yavaş yavaş ekipman diziyorum kendime. Daha 1 ay önce ilk dac'ım chord mojo'yu aldım, şimdi'de güzel bir kulaklık ve kablo için birikim yapıyorum.

#718 PehliOne, 13 Aralık 2018
    Son düzenleme: 13 Aralık 2018
  19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    bu ay sonu bitiyor spotify kampanyası zaten, tidal'a yapmazlar bence,apple music ile olabilir bakalım,ben de yıllık aile üyeliğine girdim zaten çok dert değil, ayın enparalısı oluyoruz ama kullanabileceğimiz bir yer yok,kampanyaları da kıstılar iyice..en cacık zamanına geldik sanırım onun da.. fiio q1 mark 2 kullanıyorum dac olarak,ben de memnunum baya

20. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    spotify kampanyasını bi kez kullanmıştım. ardından 1 yıl premium kaldım sonra iptal etmiştim. şimdi tekrar girersem yararlanabılırmıyım acaba