Tidal Hi-fi

'Müzik Genel' forumunda Solanahtarı tarafından 30 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. DeadFoe

DeadFoe
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Merhaba Deezer da abonelik baslatabildiniz mi ben 3 farkli kart denedim ancak hep hata donuyor

2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,042
    Deezer'dan abonelik için herhangi bir deneme yapmadım, hatayla ilgili bence Deezer desteğe bağlanın, 10-15 saniyede birisi cevap veriyor.

Hocam bizim halihazırda bir Tidal grubumuz var, aynı arkadaşlarla Deezer'dan devam edeceğiz.

@Eternalsun
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Ekim 2021 ---
    Bu arada arkadaşlar Tidal kütüphanesindeki albümleri mp3 veya FLAC olarak (16 bit / 44.1 Khz CD kalitesinde) satıyordu bir ara konusu geçmişti.

Elinizde olmasını istediğiniz albümler varsa fiyatlarına bir bakın derim.

Bazı albümler dolar kuru da dikkate alındığında TL bazında baya iyi fiyata alınabiliyor.

https://store.tidal.com

14 ünden sonra TL bazlı fiyatlama olmayacağını varsayarak hatırlatmak istedim.

Edit >>> Gerçi şimdi ben bir albüm almayı denedim kredi kartım hata verdi. Direk engellediler mi ne yaptılar TR kartlarını.

Collapse Signature Expand Signature
    #1462 Chaturanga, 9 Ekim 2021
    Son düzenleme: 9 Ekim 2021
    Eternalsun bunu beğendi.
  3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    417
    sıfırdan deezer grubu kuracak olanlar veya grupta boşluğu olanlar benimle iletişime geçsin lütfen.

umrdmr bunu beğendi.
  4. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    873
    spotify yetmez bana :D aile üyeliği kuran olursa bende varım :p tidal mqa kaybetmek kötü oldu :oops:

5. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    417
    valla 14üne kadar bekleyeceğim yoksa paraya kıyıp yıllık deezer hifi üyeliği alacağım ayda 20 küsür liraya geliyor.

tidal'ı çok arayacağız malesef..

6. Eternalsun

Eternalsun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Bugun macbook pro uzerinden aptx ile apple music ile deezer hifi karsilastirdim asiri fark göremedim sizin bu konuda gorusunuz nedir?

7. Berat

Berat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    26
    Tidalın gidişinden sonra Apple Music kullanmaya başladım, "yüksek çözünürlüklü kayıpsız" ayarında 24bit/192khzye kadar dosya desteği var. Ancak dosyalar çok yüksek oranla 16bit/44.1khz kalitesinde. Arada 24/44.1khz ve 24bit/96khz dosyalar da bulunmakta dinlediğiniz parçalara göre değişiklik gösterecektir. Tidal sesi normalize edilmiş bir şekilde veriyordu ancak bunu kapatmanıza izin vermemekteydi. Deezer bunu kapatmanıza izin vererek yapıyor. Apple müzik ise normalize etmeden ve etme imkanı sunmadan dinlemenize izin veriyor. Bu dezavantajı dışında arayüzü biraz hantal diyebilirim. Ayrıca sınırlandırma ayarını yapmazsanız bazı müzikleri açamazsınız aklınızda bulunsun. Yine de deezer hifi alıp sadece 16bit/44.1khz ile sınırlı kalmaktansa arada bir de olsa daha iyi kalitede dosyaları dinlemek istediğim için Apple müzik tercih ettim. (bilgilerde yanlış varsa lütfen uyarın)

8. Eternalsun

Eternalsun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Apple musicte sinirlandirmayi nasil yapıyorsunuz?

9. Berat

Berat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    26
    https://support.apple.com/tr-tr/HT205255 linkten gerekli yönlendirmeye ulaşabilirsiniz

10. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    417
    valla hocam apple music kullanmadığım için net yorum yapamam ama kullanılan cihaza göre de farklılık gösterir ayrıca bana göre aradaki farkı insan kulağı ile fark etmek çok zor. bir süre sonra hepsi aynı gelmeye başlıyor size :D

11. insomniumist

insomniumist
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    deezer aile grubu varsa katılabilirim

12. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    76
    Apple music çalma listeleri çok kötü. Tidal'da enstrumanlara özel çalma listelerine bile ulaşıyorken apple music türk rap ve pop listeleri veriyor sürekli. Ama şarkı sözleri özelliğinin olması ve fiyatının da uygun olması ile tidal muadili olabilir diye düşünüyorum.

Collapse Signature Expand Signature
  13. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    873
  14. Eternalsun

Eternalsun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Iyi ama uyeligi nasil alacagiz ve nasil dinleyecegiz. Vpn'siz bunu halletmenin yolu olsa qobuz sahane.

15. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    256
    Biz ailecek Tidal'dan deezer hifi a kaydık. Şu anda memnunuz deezer da şarkı sözleri, masaüstüne müzik indirme, ve spotify gibi tidal da olmayan uzaktan kontrol özelliği var. Üyelerimizden hepsi farklı yerlerde birisi yurtdışında kayıt aşamasını VPN ile halletti şimdilik bir sıkıntı çıkmadı.

Eternalsun bunu beğendi.
  16. Berat

Berat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    26
    Apple müzik adına yazdıklarıma şöyle bir güncelleme getiriyorum: her şey iyi hoş mey parçasını 24bit/96khz dinlemek tidalda bile mümkün olmamıştı. Ancak rezalet bir durum söz konusu arayüz ve sistem o kadar kötü ki tıkladığım müzikler açılmıyor bilmem kaç sonraki parça açılıyor aynı şey otomatik oynatma için de geçerli. böyle giderse deezerdan devam edeceğim.

17. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Bende aboneliğimi yenilemeyi düşünüyordum tam da.

18. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    417
    Kimseden bir adım gelmedi ancak 5 kişi daha çıkar ise aile üyeliğini ben başlatabilirim. 1 sene boyunca devam etme sözü ile :)

insomniumist bunu beğendi.
  19. Berat

Berat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    26
    Sorun basit bir resetle çözüldü. Apple müzik devam.

20. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Selamlar, iTunes devam da. İfi dacta beyaz ışık görüyorum. Windows 10 da wasapi yada asio sürücü seçebilir miyim?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi