Tidal Hi-fi

'Müzik Genel' forumunda Solanahtarı tarafından 30 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,750
    Gibi’si mi kaldı? Demokrasimize, basın ve ifade özgürlüğüne, yargı bağımsızlığına ve tabi ekonomimize bakınca kaçıncı ligde oynadığımız gün gibi ortada.

2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,008
    Bu şirketler parasına bakar. Bizi kendisine muhatap görmemesi gibi bir durum olduğunu sanmıyorum. Olayın muhtemelen dolar kuruyla ilgisi var, kendilerinden istenen vergiyle Türkiye'den elde ettikleri geliri kıyaslayıp bu sonuca vardıklarını düşünüyorum.

Mesela Hifi Aile paketi aylık 30 TL ydi şu andaki kurla 3.2 Dolar demek bu. Yılda 38.5 Dolar. Aynı paketin ABD deki fiyatı ise aylık 30 Dolar. ABD deki 1 aileden elde ettikleri parayı Türkiye'de 10 aileden alıyorlardı.

Yani bizden kazandıkları birşey yok. Niye servis vermeye devam etsinler var mı mantıklı bir sebebi sizce?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Ekim 2021 ---
    Daha da kötüsü bir süre sonra diğer servisler de çıkabilir veya en azından fiyatlarını 2-3 kata kadar artırabilirler.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,189
    İkameleri , servis vermeye devam ettiğine göre hâlâ müşterilerini değerli ve kazançlı görüyorlar demek ki .

Onların yaptıkları işi bulundukları ülkelere göre kazançlı bir modele çevirememeleri biz müşterilerin değil onların kendi yönetici başarısızlıkları.

Siz Çin gibi bir ülkede insanların çamaşır makinalarında “ Kilo kilo çamurundan kurtulması için Patates yıkadıklarını bilmiyorsanız “ ve günün sonunda peşpeşe gelen iadeler sonunda o piyasayı terk ediyorsanız bunun sorumlusu müşteri değil o işten sorumlu “ Yöneticinizdir”

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,008
    Hocam bunun konuyla doğrudan bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Bahsettiğimiz online müzik servis sağlayıcısı. Daha fazla müşteri kazanmak için ne yapabilir?

Netflix'in Türkiye'ye özgü ürettiği gibi içerik mi üretsin, yapacaği tek şey Türkçe albümlerini artırmak olabilirdi ama muhtemelen bazı lisans anlaşmaları gereği bu ya mümkün olmadı yada masraflı bir yatırıma dönecekti, sonuça yine fiyatlara yansıması gereken hamleler atabilirdi ama attığı taş ürküttüğü kuşa yine değmeyecekti.

Mesela Türkçe içeriklerini artırsa ve fiyatını da ayda 30 TL yerine 100 TL yapsaydı, kaçımız ooo çok iyi hadi 100 TL verelim ayda diyecektik?

Burada bir suçlu aramıyoruz, Tidal müşterileri suçlayıp ta çıkmadı ülkeden, maddi olarak hiçbir getirisi olmadığını ve bu dolar kuruyla olamayacağını görüp çıktı. Ekonomik bir karar verdi, seni beni cezalandırmak için değil.

5. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    398
    olay muhattap almaktan ziyade cebe giren mebla.. kendi paramız tel tel döküldüğü için dolar ile çarpınca ortaya cücük kadar bir rakam çıkıyor. haliyle standart ücretlerinden daha düşük bir ücret kalıyor onlara. Durum böyle olunca da çekildi adamlar.. bu onların değil tamamen bizim ülkenin eknomik olarak istikrarsız olmasından dolayı..

umarım diğer servisler de kapatıp gitmez..gene mp3 çağına dönmek üzücü olur bu zamanda..

6. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    35
    Şöyle bir durum var, mqa mevzusunu çıkarırsak tidal'ı tercih edecek kimsenin olacağını zannetmiyorum. Gidilir Spotify, Apple music alınır.
    Tidal'ı tercih sebebimiz hi-res idi. Adamlar Türkiye içinde bu niş pazardan istediği getiriyi, normal olarak, elde edemediler. Buna ek olarak Türkiye'den üyelik oluşturan yabancılar da işin içine girdi. Zaten istenildiği gibi rantble olmayan iş, diğer pazarlarda elde edilen getiriyi de azaltır hale geldi teorik olarak.
    Audiophile ya da ortalama üstü müzik dinleyicisi bir avuç insanla dönmedi değirmen.
    Reklama abanıp deezer gibi de yapmadılar. Mecburiyet sonrası gözden çıkarıldık. Üçüncü dünya ülkesi olduğumuzu düşünmekle birlikte tidal olayının bununla ilgili olduğunu düşünmüyorum.

onurdogan4 bunu beğendi.
  7. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Tidal para yüzünden çok dayatmalar, yasalar yüzünden çıkti muhtemelen. Yoksa üyeliklere diğer servisler gibi zam yapıp devamı ederlerdi. Tabiki tidal'da çalışan bir arkadaşımiz yok o yüzden hiçbir zaman çıkma kararlarının ne olduğunu bilemeyeceğiz muhtemelen. Arjantina üyeliklerine baktım orada $2 a denk geliyor TR'den bile daha ucuz.

onurdogan4 ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  8. Zozothekid

Zozothekid
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Deezer hifi aile üyeliğinde yeri olan var mı

9. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    807
    Hegel hd 11 dacımı UAPP ı bypass ederek mobilden Deezer yada başka bir servisle kullanmam mümkünmü?ille windows bir cihazmı kullanmak gerekiyor?

10. Zozothekid

Zozothekid
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Deezer hifi aile paketinde şuan 2 kişiyiz. Gelmek isteyen varsa yerimiz mevcut.

11. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Arjantin Tidal Hesabı açmak ile ilgili. Facebook’ta üye olduğum bir grupta biri paylaşımda bulunuldu. VPN ile Arjantin’de hesap açıp, burada kullanıyormuş. Ben denemedim açıkçası. iTunes devam ediyorum. İlgilenen olur diye paylaşmak istedim. Herkese keyifli dinlemeler.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

12. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    398
    google'da earth vpn eklentisi ile arjantin üzerinden tidal'a bağlanıp hesap oluşturdum. tabi arjantin'de internet hızları salyangoz hızında olduğu için yalapşap bağlantı kurup kart numaramı da girip 1 aylık bedava hifi üyeliği ile hesabı açtım. Playlist'leri de tunemymusic ile olduğu gibi attım hiçbir şarkı/albüm eksik değil tüm içerik bütün ülkelere açık herhalde. Aylığı da 145 pezo'dan 13 küsür lira ediyor. Türkiye fiyatından çok daha uygun..Bloklanmaz isem böyle devam ederim.

Not: Urban VPN daha seri çalışıyor onu da önerebilirim ilk söylediğim earth vpn'e göre tercih edilebilir düzeyde. Zaten hesap oluştururken vpn lazım daha sonra vpnsiz devam edersiniz. Bir de ödeme yaparken daha doğrusu hesap sayfanıza girerken mutlaka vpn ile girin. Sistem arada bir arjantin üzerinden giriş görsün. Bloklanma riski azalır böylece :) deneyecek olanlara kolay gelsin şimdiden

#1532 Makale_Helvetia, 28 Ekim 2021
    Son düzenleme: 28 Ekim 2021
  13. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    76
    Çalma listeleri ve arayüz olarak çok hoşuma gidiyordu fakat Apple Music'de yüksek çözünürlüklü kayıpsız dosyaların pat diye açılması her şeyden önce geliyor. Tidal'da 4G de bile müzik değiştirirken yıllar geçiyordu.

14. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    398
    o süre kısalmış cidddi bir biçimde. yapılan son güncellemeler ile pre-buffer miktarı ile oynadılar sanırım. şimdi spotify'da olduğu gibi parça değiştirdiğimde nerede ise anında başlıyor çalmaya

15. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Herkese selamlar, iTunes Windows İçin asio sürücü görmüyor sanırım. iTunes içinden Windows ayarları diye seçenek sunmuş. Düzen-Tercihler-Oynatma içinden ayar yapabiliyorsunuz. Ekolayzır ayar tercih meselesi malum. İfi idsd bl de açık yeşil renk gördüm. Sürücü seçemedim.Başkaca ayar var mı?

kayihani bunu beğendi.
  16. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    888
    Benim hesabım da kapanmış.. Hifi aile üyeliği için yeri olan var mı arkadaşlar?

Edit: Hesabıma girdiğimde bireysel üyelik 35 lira, aile üyeliği 40 lira olarak güncellenmiş görünüyor şu an, üyelik kabul ediyorlar yani..

#1536 fortress34, 2 Kasım 2021
    Son düzenleme: 2 Kasım 2021
  17. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    398
    bende fiyat çıkmıyor, sayfayı bir iki kere daha yenileyin bakalım gene tr için fiyat verecek mi. Aktif etseler bile her türlü arjantin üyeliği daha uyguna geliyor

18. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Abonelik kredi Kart dönüm kadar üyeliğim devam etti. 14.10 tarih geçince kapatmayacaklar beni dedim. İphone abonelik ilgili fiyatları gördüm. Tidal bireysel üyelik denedim. Girilmiyor.Apple iade istedim, aldım.

19. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    888
    Evet, müzik dinlemeyi denediğim zaman abonelik seçeneklerini karşıma getiriyor. 6 kişi aile hesabına girersek kişi başı aylık maliyet 6.6 liraya geliyor, Arjantin’den daha ucuz..

20. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Bireysel abonelik denediğimde parası bir tarafa Tidal açmadı. Türkiye’den abonelik kabul etmiyor.