Tin Audio T2 İncelemesi

'Kulaklık İncelemeleri' forumunda bahirtaha tarafından 25 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    322
    Merhabalar , öncelikle incelemem de hidizs ap100 ve macbook air mid2011 kullandığımı belirteyim ,tin audio t2 yi bqeyz kc2 ile de kıyaslayacağım .Son olarak profesyonel bir inceleme olmadığını ve hatalarım olabileceğini de belirtmek isterim .
    Fiyat : 30-50 dolar bandında oynuyor .

Genel Ses Karakteri :Çok önde ya da arkada değil ,çok canlı değil ama cansız da değil ,natural bir kulaklık ,tizleri çok kaliteli ve detaylı ,midleri çekinik olmayan fakat fazla gövdeli de olmayan ,vokallerin hafif tizlere kaydığı ve bass kalitesiyle de beğenimi kazanan bir kulaklık oldu .

Tizler :Çok detaylı ve kaliteli fiyat segmentinde tartışmasız birinci(inanın ki öyle),akustik sesler çok başarılı ,enstrümanlı bir müzik dinlerken çok büyük keyif aldım ,davul seslerini de harika veriyor ,vuruşları çok güzel bir şekilde hissettim ,fakat vokallerin tizlere yaklaşması ve biraz cılız kalması pek hoşuma gitmedi .Bqeyz Kc2 nin tizleri de güzel, sizi üzecek cinsten değil ,ama tin audio bu konuda bir başka olmuş .

Midler :Midleri yeterince gövdeli bulmadım ve bqeyz da ki kalın enstrüman çalımı T2 de yok ,detay kısmında başarılı buldum ,ama rock ve türevi türlerde bana istediğim heyecanı yaşatmayı başaramadı .Midlerde Bqeyz gövdeli ve dolu dolu çalımı ile benim için önde .

Basslar :Bassları gerçekten başarılı ,dokusu ve kalitesini çok beğendim ,kaliteli buldum ,darbe konusunda yeterli değil, benim için olmazsa olmaz dediğim bir şey değil bu ,ama bassheader ya da ona yakınsanız yeterli gelmeyecektir .Bqeyz ile kıyaslandığında T2 nin bass dokusu ve kalitesi Bqeyz dan bir tık önde ,Bqeyz ise darbe olarak T2 den bir kaç tık önde .

Sahne:Fiyat segmentine göre ortalamanın bir tık üstünde ,yatay ve derinlikte de tatmin edici fiio fh1 den daha iyi bir sahnesi var bqeyz kc2 den bir tık daha iyi .

Konfor :Bu kulaklık, kulağın üstünden takıldığı zaman fevkalade fit oluyor ,normal takmaya çalışırsanız pek rahat edemezsiniz ,benim kulağım ortalamadan küçük ,bqeyz kc2 bana uymadı ,çok rahatsız etmişti ,T2 küçük kulağınız olsa bile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz cinste .

Enstrüman ayrımı :Gayet iyi ,özellikle akustik türü müziklerde. Bass ve mid ayrımı güzel ,enstrümanlar birbirini pek perdelemiyor arada yapışabiliyorlar yalnız .Rock türevi şarkılarda ortalık biraz karışıyor ,ama fiyatına göre iyi .

Son Sözler :T2 her türe gitmiyor ,akustik gitarlı ya da bol vokalli ,klasik müzik jazz gibi türler için çok keyifli fakat pop elektro ve bazı rock şarkılarında bqeyz kc2 kadar tat alamadım .Ne kadar eleştirsem de kulaklığın natural dengesi ve tiz başarımı büyük keyif veriyor ve kendini dinlettiriyor .Aldığıma çok memnun olduğum bir kulaklık oldu ,Fiyatına göre bir puanlama yaptım :

Tiz :10/10
    Mid :10/8
    Bas :10/8
    Sahne:10/8.5
    Çözünürlük:10/8.5
    Fit :10/9.5
    Genel:8.75

2. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    187
    Tin Audio T2yi ilk dinlediğimde üzerinden çıkan mavi köpük uçları vardı. ilk açtığım şarkıdaki ziller o kadar doğal ve gerçekçiydi ki bi an etrafıma baktım sanki yanımdan gelmiş gibiydi. mavi köpüğüm midleri törpülediğini farkedip silikon uçlara geçince bi daha da öyle bir tiz performansı alamadım T2den. Hep bir midbass çamurluluğu ve midlerde perde veya bulanıklılık hali hissettim T2den. haksızda değilmişim T2Pro da biraz daha tiz eklenmiş ama anladığım kadarıyla kesin çözüm Yinyoo V2 olmuş. Daha fazla bass ve tiz ve bir tık azaltılmış ama tertemiz midler deniyor.
    Tin audio T2 ile birlikte Kz ZS6, Trn v80 ve Magaosi bk50 vardı. bunların hepsinin tizleri T2den daha fazla olduğu için T2 hep karanlık kalıyordu bana. Bunlar içerisinde Magaosi bk50 ( ben pizen W50 olarak aldım) Kalite olarak hepsinden 2 gömlek ötedeydi. maalesef uçakta kaybettim. tizler üst sınıf BAlardan geliyor, basslar çok derindi tek problemi bk50nin midleri çok geride olmasıydı. Kaynağa göre geride veya bayada dengeli olabiliyordu. ben aldığımda 50$ civarıyda şimdilerde 20-25$a kadar düşmüş, magaosi için inanılmaz bir fiyat. :)

mfya bunu beğendi.
  3. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    322
    Valla İbasso şahane Chi fi lar hikayeymis . İT01 den sonra Tin Audio T2 diye bir kulakligim olduğunu unutmuştum bildirimlerde görmesem :)

Yorumunuz için teşekkür ederim :) Tin audio T2 güzel kulaklık fakat ben karanlık olduğunu düşünmüyorum ,bana parlak geldi oldukça belkide kaynakla alakalıdır .Audiobudget Yinyoo V2 incelemesi yapmış fakat ben oradaki editöre pek güvenemiyorum .Chi - Fi lar arasinda onerebileceğim tek sağlıklı ürün BQEYZ KC2 kullandıklarım arasında ,FİİO FH1 den her yönden üstün bir kulaklık . Tin Audio T2 size karanlık geldiyse ondan daha parlak bir kulaklığı ben tercih etmem ama bu benim kaynağımin parlak olmasıyla da alakalı bir durum(Hidizs Ap100)

Sonradan Edit :T2 ye tiz eklemeye ne gerek var anlamadım ? zaten sibilansa yatkın bir kulaklığa tiz eklemek sıkıntılı gibi duruyor .Yeni çıkan KZ ZS7 de zirveye oturabilir ,Yinyoo V2 ve KZ ZS7 karşılaştırmasına kadar beklemeniz tavsiye ederim . Şu an en güncel bu iki kulaklık var .

Heisenberg bunu beğendi.
  4. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    187
    Tin Audio T2 ye biraz haksızlık etmişim. Bu gece Senfer Dt6 işe mukayese edeyim dedim. Aklımdan kaldığıyla Senfer hertürlü düm düz edecek derken T2 hala kırallık bizde dedirrti resmen.T2yi tanımlamak gerekirse doğal, organik, detaylı parlak. Bu fiyata göre harika bir iem. Bir basskafa olarak bassları kesmesede, öldürmeden derine inmesi çok keyif verici. Midler de V karakter olsada hiçde geride değiller. Detay muhteşem. Sahne derinlik, genişlik, konumlama çok iyi fiyata göre. Özellikle TİZler, ah o tizler... Çinli BA lı iemlerin yapay çınlamalarından sonra o doğallık, o derinlik takdire şayan... ama halen midlerde ki perdeyi hiisediyorum. Umarım Yinyoo V2 bunu çözmüştür bu organikliği bozmadan.

Dt6 ise bunun küçük kardeşi oldu daha az parlak daha temiz sesli. Tizler piezzonun da etkisiyle sanırım epeeey uzuyor, yağmur gibi tane tane tam istediğim tizler. Miktar bir tık çok olsa tadından yenmezmiş ama amaç uzun süre dinlemek sanırım. Birde arkası açık kaçırıyor.

Dt6 ya ayrı bir inceleme yapmak isterim...

erenn ve mfya bunu beğendi.