Tin Audio T3

'Kulaklık Genel' forumunda Makale_Helvetia tarafından 31 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

1. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    Merhaba

Uzun süredir takip ediyordum bu kulaklığı ve dün niyeti bozup AliExpress indirimini de bahane edip sipariş verdim, tekrar bir kargo macerasına atıldık :) yurtdışı yorumlarını okuduğuma göre kullananlar genel olarak memnun kalmış kulaklıktan. Burada da inceleme yapıldı mı acaba diye aradım ama çıkmadı. Kullananlar ne düşünüyor acaba? it01 ile karşılaşılsak hangisi ağır basar genel anlamda? Yorumlarınızı bekliyorum.

2. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Selamlar benimde radarımda olan bir kulaklık. Bazı incelemelerde Planar Tin P1 ile mukayese edip farkın az olduğunu iddia edenler bile var. Hayırlı olsun. İncelemenizi bekliyoruz.

3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    Ben de epeydir niyet ediyordum kısmet son aliexpress indirimine denk geldi :) bakalım ne zaman gelirse artık dener bir inceleme yazarım. Kablosu da epey kaliteliymiş :) kulaklık cezbetmezse kablosu yedeklenir en azından.

4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    merhaba. kulaklığı dün teslim aldım. ukim'e gitmem gerekti değer tesbiti yapamadılar. 300 liradan %20 gümrük vergisi ödedim. %20'den ekstra ötv eklemedi gümrük memuru sağolsun :) ilk izlenimlerimi bir süre dinledikten sonra yazacağım ancak 10 dakikalık denememde ses karakteri bana tiz ağırlıklı geldi, bass kulaklığı diyenler olmuş ama katılmıyorum. Tizler daha yoğundu. sıcağa çalan bir tonu var,amfi ile desteklenirse daha farklı sonuçlar da olabilir. denedikçe yazacağım bakalım :)

#4 Makale_Helvetia, 27 Eylül 2019
    Son düzenleme: 27 Eylül 2019
  5. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    %60 gümrük nedir anlamadım,hayırlı olsun..

6. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Hakkaten vergi felaketmiş. Bassının az olduğu bilinen gerçekti. ama öndeki, uca yakın olan deliği kapatırsanız epey artar bası. bant tutmuyor metale. T2den biliyorum. Silikon veya yapıştırıcı lazım.

7. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    492
    60 TLdir herhalde.

8. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    valla 10 dakika denedim aslında nasıldır sesi tam kontrol edemedim,detaylıca bir dinleyeceğim bakalım. kablosu falan kaliteli ama baya.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Eylül 2019 ---
    %20 den hesapladılar 60 lira ödedim evet yukarıda %60 yazmışım düzelttim :) yorgunluk işte. az bile vergi çıktı normalde %40 kesmesi lazımdı buna da şükür.

9. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    347
    Tek sorum var sibilans durumu nasıl?

10. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    pek rastlamadım. çok üst frekanslarda s ç'lerde hafif parlama gibi oluyor ama rahatsız edici değil. sıfır da değil tabi oluşuyor. ben ton olarak kz zsn'ye benzettim biraz. yalnız bass konusunda nötr gidiyor. bass severleri üzer bence

11. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    347

Genel bir yorum yapabilir misiniz bu parça ile ilgili?

https://tidal.com/track/92310746
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Eylül 2019 ---
    Birde şu parçada test yapabilir misiniz?

https://open.spotify.com/track/4fSGNvtgLKMk0SF49JWDDB?si=5OEPyMrBRiuyf719xPGiuA

#11 TanrıTelecasterıKutsasın, 27 Eylül 2019
    Son düzenleme: 27 Eylül 2019
  12. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
  13. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    347
    Çok teşekkür ederim

14. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    öncelikle testi iphone 7 & fiio q1mark 2 amfi ile yaptığımı söyleyeyim. dap ile çok daha farklı sonuçlar olabilir

istanbul'da sonbahar = sibilansa rastlamadım, sahne geniş. sıkışık çalmıyor, kulaklığın tiz ağırlıklı olduğunu bir kere daha farkettim. flat buçuk tiz derim buna ben ton olarak, müzikal sıcaklık olarak memnun ediyor :) burn in sonrası çok daha iyi sonuç verebilir. daha birkaç saat oldu dinleyeli.

pilli bebek - çoğu zaman = şarkıdaki sub bass notaları çok tatlı geliyor kulağa, diğer frekanslara baskı yapmıyor hafif uzuyor ve kesiyor,kararında . vokal biraz geri planda gibi geldi bana. müzikal enstrümanlar yakında çalıyor, bir önceki şarkıda olduğu gibi sahne düz değil daha oval bir yapıda sanki. gitar tınıları tam kulağa işliyor vokal 1 tık geriden geliyor. hafif U şekli gibi diyeyim. gene burn in sonrası durum değişebilir.

ben genellikle rap, hard rock, bulgar çalgası gibi karışık bir skalada müzik dinliyorum :) bu kulaklık da bu türlerde beklentileri karşılayacak gibi duruyor. kayıt ne kadar kaliteli ise kulaklık da dolaylı olarak daha performanslı işliyor sesi. 90ların eurodance kayıtları ile yeni nesil master trap kayıtları arasında fark var yani :)

umarım açıklayıcı oldu hocam

15. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    347
    Çok teşekkür ederim. Eğer Pilli Bebek-Çoğu Zaman şarkısını yumuşak ve keyifli sunduysa f/p Chi-fi kendini çok geliştirmiş demektir.

#15 TanrıTelecasterıKutsasın, 28 Eylül 2019
    Son düzenleme: 28 Eylül 2019
  16. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    rica ederim hocam dilim döndüğünce aktarmaya çalıştım. Evet müzikal açıdan epey iyi bir Kulaklık özellikle pop rap r&b türlerinde iyi performans sunuyor. Bir süre bununla takılacağım pişsin bakalım nasıl olacak durumu. Chi-fi özel ilgi alanım zaten son birkaç yılda iyice geliştirdiler

17. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    347
    T2 de bana göre tıpkı diğer Çin markalarında olduğu gibi ciddi sibilans sorunu vardı. Özellikle v shaped kaynak ile dinlendiğinde Pilli bebek ve Teoman kayıtlarının yanına yaklaşılamıyordu. Q1 mark2 hatırladığım kadarı ile çok renkli bir cihaz değil. Tizler ide kontrollü ancak yinede sibilans duymama uz bu kulaklıkta T2 versiyonu kadar sibilans olmadığını düşündürttü bana.

18. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    evet sibilans yok denecek kadar az yani en azından beni rahatsız etmedi ton olarak da söylediğiniz bu 2 parça da çok güzel çaldı elimdeki ekipman ile. q1 mark 2 kulaklık seçen bir amfi. kimini renklendirir kimini karartır değişik sonuçlar aldım her iem'de. düz telefon çıkışından dinlemektense q1 ile dinlemeyi tercih ediyorum.

dediğim gibi kaliteli bir dap ile çok daha farklı sonuç alınabilir. iphone 7+ q1 mark 2 ekipmanı ne kadar ciddiye alınmalı tartışılır :)

19. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    347
    Hocam dap için ciddi bütçe ayırmak gerekiyor. Hele streaming servisleri kullanılacaksa 500$ üstü garanti gerekiyor.

DAP almadan önce eldeki kulaklıklarım kakitesini iyi değerlendirmek gerek.

20. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    valla benim öyle bir bütçem yok hocam malesef :) araştırdım bi ara ama beni aşıyor malesef. eldeki imkanlarla maksimum'u almak derdindeyim. o da olduğu kadar artık :)