Tower kasa nedir? Bileşenlerim hangi kasaya uyacak?

'Konu Dışı' forumunda Jane Delawney tarafından 9 Kasım 2019 13:20 tarihinde açılan konu

1. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    114
    Merhaba arkadaşlar, kasamın artık kullanılamayacak duruma gelmesiyle yeni bir kasa almaya karar verdim. 11.11 kampanyasıyla internetten almayı düşünüyorum ama ben bu kasayı toplarken x standartın altındaki kasalara uymayacağı söylendi büyük kasa aldık.

Şimdi anladığım kadarıyla bu kasaya tower kasa deniyor lakin bir mid-tower var ve bir de az rastlanan full-tower var. Mid-Towerlar benim bileşenleri alabilir mi merak ediyorum

gtx970
    i7
    asus anakart
    sıvı soğutma
    650w psu
    ramlar

aslında fazlalık olarak bir tek sıvı soğutma var gibi duruyor. Bir de gtx970 iki fanlı büyük bir kart. Özetle mid tower kasalar bunu alabilir mi?

2. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Gtx 970 ve ismini unuttuğum büyükçe bir işlemci soğutucuyu zalman ms800 plus mid tower kasa ile kullanıyorum. Rahat alır bence.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  3. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    48
    Bu tür "full-tower, mid-tower" kasa nitelemeleri, aslında kasaların 5.25" sürücü genişleme yuvalarının sayısıyla alakalı olan bir kavramdı. Günümüzde artık kasalara 5.25" sürücü takmadığımız için güncelliğini yitirdi denilebilir. Bugün kasa seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar, kasaya hangi türde anakart takılabildiği (mini-ITX, micro-ATX, ATX vs.); bir de sıvı soğutmada kullanılacak radyatör ebatları.

Sizdeki AIO sıvı soğutmanın radyatörü hangi tip? 120mm, 240mm, 360mm ebatında radyatörler kullanan AIO'lar var piyasada; kasa seçerken bu radyatörleri kasaya ne şekilde monte etmek istediğiniz hususu önem kazanıyor. Örneğin bazı kasaların sadece üst kısmına 240mm radyatör takılabilirken, bazı kasalarda hem üste, hem de kasanın ön tarafına montaj yapabiliyorsunuz.

4. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,098
    Collapse Signature Expand Signature