TRN V30 Kısa izlenim

'Kulaklık İncelemeleri' forumunda trexmilennium tarafından 22 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Merhabalar,
    Bir yakınıma internetteki olumlu incelemeler neticesinde aldırdım. 15 dolara çok da üzmez dedim.
    Gelince bende kısa bir süre dinleme imkanı buldum. Performansı çok şaşırttı. izlenimlerimi burada kısaca paylaşmak istedim. bende de TRN V80 var. v80le de kısaca mukayese edeceğim.
    Malzeme kalitesi: Plastik kasa ve gayet iyi. sadece Uçtaki ızgara çok alelade konulmuş. Kasanın Kulağa oturan kısmı it03 gibi ergonomik bir şekilde. bana kalitesiz gelen kısım sadece ızgarası oldu.
    Kablosu Trn v80 ile aynı. Bence KZ nin kablolarından çok daha iyi. Mikrofon kalitesi de yine KZlerden iyi.
    Gelelim Sese; Genel olarak dengeli ve temiz bir sesi var. En alt (Bas) ve en üste (tizler) uzama ve miktar ve kaltesi şaşırttı beni.

Bass: Miktar olarak çok olmamakla beraber midbas kamburu yapmadan derine inerek verebiliyor bassları. Trn v80 kadar ultra bir bas yok. fakat bir Baskafa olarak benim zevkime yeterli geldi kalite ve miktar olarak.

Midler: v80den çok daha iyi olduğu yer burası. V80de ton hatası varken v30 detay ve temizlik, geriye kaçmama dinamizim gibi özellikler bu fiyattan bekleyeceğinizin ötesinde. tabi 100 dolarlık da bir performansı yok. bir Senfer DT6 kadar temiz midleri olmasada genel mana da çok beğendiğimi de ifade etmek isterim. üst midlerde 2xBAnın etkisiyle bir tık arttırılmış fakat parlak demezdim. bu tuningi seviyorum aslında.

Tizler: Miktar, uzama, kalite, incelik-kalınlık, üst tiz-alt tiz dengesi gayet başarılı. Tatlı tatlı çalıyorlar kelimesi tanımlar bence. v80 gibi ultra bir detay ve uzama yok. (tabi doğru uçlarla yoksa ciddi bir başağrısı olabilir v80). ama yine de 2xBAnın ciddi farkı var Tek sürücülü benzer fiyatlardaki Dinamiklerden. fakat tiz çözünürlüğü süper diyemeyeceğim. Üst seviye kulaklıkları olanlar hemen farkederler fakat mesela CCA c10 dan çok daha iyi bir tizi var. bu seviylerde belki KZ ZSN pro daha iyi olabilir denemedim.

Sonuç olarak; Eğer daha dengeli biraz basdan-tizden taviz vereyim ama her türe de gitsin derseniz V30, Süper Bass miktarı-kalitesi, Süper tizler , midler geride ve detay-tonlama problem değil diyenler için V80 tavsiyemdir. v80 bende halen var. satmaya kıyamıyorum nedense. hangi kulaklıkta geçsem midlerdeki hatalar yüzüme çarpıyor fakat biraz dinleyince o tizleri de başka bir kulaklıkta bulamıyorum giriş seviyesi kulaklıklarda. tabi kaç tanesini dinledin derseniz o da mümkün değil.

Buraya kadar dayanabildiyseniz teşekkürler :)