True Wireless IEM Seçenekleri

'Kulaklık Genel' forumunda CongoFather tarafından 14 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. jakabo

jakabo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Arkadaşım selam, Sennheiser momentum true wireless 2 kullanıyorum ve çok memnunum, Bir de bu aralar gözüme çarpan bang olufsen beoplay e8 2.0 var, Bi bakın isterseniz.

Halitkin bunu beğendi.
  2. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    53
    Bu fiyat bandında benim de önerim Sennheiser momentum true wireless 2 olur.

3. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    sanırım samsung telefon kullanıyorsunuz bence ilk tercih samsung galaxy buds pro olmalı hem daha uygun hem ses kalitesi bir çok kişi tarafından övülüyor

Halitkin bunu beğendi.
  4. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Konuyu hortlatıyorum Edifier firmasının 20.yıla özel çıkardığı Edifier Neobuds Pro hakkında bilgi sahibi olan veya kullanan varmı globalde öven çokmuş.

5. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    135
    merhaba,
    anker soundcore liberty 3 pro çıktı isterseniz onu da inceleyin.

Halitkin bunu beğendi.
  6. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    398
    liberty 3 pro ile çıtayı allahuekber dağlarına çekmiş adamlar.
    artık kablolu kulaklıklara yavaş yavaş tamamen veda edeceğiz sanırım.

Halitkin bunu beğendi.
  7. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    53
    Test ettiniz mi, bir önceki modele göre farkları neler?

8. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    LP2 kullanıcısı olarak muhtemel upgrade kulaklığı benim için, iki modelide duymuş birisi olarak bir incleme alsak fena olmaz. LP2'nin tizleri beni biraz rahatsız etmişti eq ile dizginlemiștim, ek olarak ANC ve Transparent mod olmaması büyük eksiklikti.

9. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    398
    lp2 pro plus'daki tiz yoğunluğu ve lp2'deki tansparan mod eksikliği giderilmiş. anc normal ve transparan mod mevcut, yapı olarak daha bi v shaped ses tonu yakalanmış. müzikalite olarak kulağa çok daha hoş geliyor, bass fazla gümgüm vurmuyor, diğer frekanslara sarkma durumu da yok, tizler kulak tırmalamıyor kesinlikle, olması gerektiği gibi, ekstra eko ayarı yapmaya gerek duymadım, klasik tüm soundcore kulaklıklarında seçtiğim acoustic ekolayzırını seçtim sadece. yanlız bir tek nokta var o da lp2'ye göre sesi yarım tık bir tık daha az çıkıyor. Ses yükseltme ihtiyacı duymadım veya ''az daha olaydı iyidi'' diye düşünmedim çünkü anc yeteri kadar iş görüyor ve otomatik olarak ses arttırma ihtiyacı duymuyorsunuz. kablolu kulaklık performansı yakalanmış adeta. önceki iki seriye göre de geliştirmeler mevcut. imkan olur ise denenmeli diyorum. Yurtdışından almanız tavsiyemdir, yurtiçi fiyatı el yakıyor :) hb'den kontrol edebilirsiniz.

Halitkin bunu beğendi.
  10. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    171
    dip ses durumu?

Collapse Signature Expand Signature
    Halitkin bunu beğendi.
  11. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    398
    yok desem yeridir, tıslama vs hissetmedim, boşta iken anc'nin tıslaması geliyor hafif olarak. ama çalma/parça değiştirme anında dip ses almadım hiç.

Halitkin bunu beğendi.
  12. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    52
    Hocam ben de bu modeli gözüme kestirdim. Ben hem iOS hem de Android telefon kullanıyorum. İhtiyacım olan kodekler LDAC ve AAC. LDAC var ama AAC var mı bir bilgi bulamadım. İnceleme de bulamadım henüz.

Halitkin bunu beğendi.
  13. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    AAC desteği mevcut:)))

#213 Ertan6161, 1 Kasım 2021
    Son düzenleme: 1 Kasım 2021
    Halitkin bunu beğendi.
  14. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    398
    ios cihazınızda aac kullanabilirsiniz, android cihazınızda destekliyor ise ldac kullanabilirsiniz. ben açıkçası ios kullanıcıları için önermiyorum bu kulaklığı, halihazırda aac destekleyen daha ekonomik seçenekler varken ve ldac kodekini kullanamayacakken de almaya değmez.

kısacası android cihazınız ldac veya en azından aptx, aptc hd destekliyor ise alın.

Halitkin bunu beğendi.
  15. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    O kadar iyi diyorsun.Şuan tek satıcı olduğundanmı fiyatı bana yüksek gelmedi değil ha ben o parayı fazlasıyla hakederim gibi bir iddası varsa onu bilemem.

16. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    398
    valla ben beğendim. alınabilecek sayılı tws kulaklıkların başında geliyor bana kalırsa. Yurtdışı fiyatı nereden baksanız 2200'lere geldi ki buna gümrük ücreti vs dahil değil, ben de bana gelen fiyata ekledim zaten hocam. burada yapılan satışlarda kar amacı gütmüyorum. sarı site'de durum farklı oluyor, zaten fiyatı öldürmeye çalıştıkları için mecburen yüksek rakam yazıyorum. Ben de eğer alacak ise bu hobi ile ilgili birinin almasını isterim.

17. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    sizdemi satıyordunuz ben 2200 gördüm hepsiburadada ona göre söylemiştim fiyat fikrimi yoksa sizden haberim yoktu.

18. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    398
    Evet bende de mevcut. 2 tane almıştım biri daha erken geldi, diğeri de satılık oldu :)

19. HiFidays

HiFidays
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhaba kulakligim hi-res sertifikali ldac kodegi mevcut, telefonumun ldac kodegi var eslestirip dinliyorum kablolu iem+ dac amfi kadar olmasada fena olmayan dinleti ama tasima bazen zor oluyor portatiflik acidan suanlik memnunum. Sorum ise şu; anc modunu aktif ettigimde kulaklik ses kalitesinde bir dezavantaj oluyormu, ispatı varmi? Anc nin calisma prensibi okudugum kadariyla dis ses frekansini eksi yonde frekans ile noturluyormuş bu noturlemede, muzik frekanslarinda degisim veya parazite yol acarmi?

#219 HiFidays, 21 Kasım 2021
    Son düzenleme: 21 Kasım 2021
  20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,715
    TWS IEM'ler her ne kadar kulaklık gibi görünüp kulaklık olarak pazarlansalar da, komple bir müzik seti onlar aslında (bluetooth transport + DAC + amfi + hoparlör), hatta daha fazlası (+ güç kaynağı + şarj devresi).

Class A olarak dizayn edilseler, "Class" derken "s" harfi duyulmadan bitecek kadar küçük pille sadece amfi değil, DAC ve bluetooth transport'u beslemek durumundalar, saatlerce, zırnık kadar hacimde...

Ses kalitesi ve müzik frekanslarindaki değişim gibi konulara gelince: Her şey olabilir. Hemen hemen her konuda ciddi tavizler verilerek dizayn edilmiş, varlığına şükredilip, fazla sual olunmaması gereken bir ürün sınıfı bence :)

refuserQ, theoldman, HiFidays ve 1 kişi daha bunu beğendi.