Tube Headphone Amplifier SE VI

'Amfi' forumunda ahmet çekirdek tarafından 15 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Açıkçası çok kolay sürülen bir hoparlör de değil. Empedansı da 6 Ohm'muş. Üretici minimum 25 watt amfi tavsiye etmiş. Dörtte biri gücünde herhangi bir amfiyle alacağınız sonuç optimal olmaz muhtemelen. Şahsen telefondan da HD600 dinlediğimde kötü çalmıyor. Ama uygun bir amfiye bağladığımda ses çok değişiyor. Eğer bu hoparlörü edinecek olsam, kapasitesini yakalamak için ona uygun güçte bir amfi düşünürdüm. Tabii ki Ahmet beyin amfisinin ses kalitesi dediği gibi mükemmeldir. Lakin ses kalitesi sadece amfi ve hoparlöre değil, aradaki uyuma da bağlı.

refuserQ, Serhat, artears ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    594
    Bende sizleri çok seviyorum,birer amfi alsanız çok daha güzel olacak selam saygılar.

3. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    594
    Ben demiyorum müşterimin yorumu.
    Lambaların yerini önerdiğiniz gibi değiştirdim ve dört saatin sonunda edindiğim ilk izlenimler tamamen değişti , cidden bu ürün çok keyifle müzik dinlenen, verilen paranın çok üstünde bir performans sunan, güzel bir ürün olmuş, emeğinize sağlık Ahmet Bey, kullandığınız bileşenlerin kaliteli olduğunu söylüyorsunuz,aslında daha kaliteli bileşenlerle mükemmel bir ürün olabilir, ancak bu seferde fiyata herkes ulaşamayacaktır. Ancak imkanı olana,isteyene belki sunuyorsunuzdur böyle bir opsiyon...Elleinize sağlık diyeyim, teşekkür ederim

SE V Amfi verdiğim bir müşterimin yorumudur.Kendisine buradan teşekkür ediyorum iyi günlerde kullansın.

#43 ahmet çekirdek, 25 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 26 Temmuz 2019
  4. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    381
    Ahmet beye bir kaç sorum olacak, sorular sadece kişisel merakımı gidermek için.
    1. Bildiğim kadarıyla iki tür lambalı amfi var OTL(output transformerless) ve OTL olmayan, sizin amfileriniz hangi türe giriyor?
    2. 30 küsür yıldan fazladır bu işlerle ilgileniyorsunuz, elinizdeki NOS lambalar kişisel stoğunuzdan mı yoksa NOS olarak satın mı alıyorsunuz?
    3. Amfi tasarımları size mi ait? Hazır bir tasarım üzerinden mi yapıyorsunuz?

#44 akifb, 30 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 30 Ağustos 2019
    ahmet çekirdek bunu beğendi.
  5. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    594
    Akif bey merhabalar,

--- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Ağustos 2019 ---
    NOS Lambaları( MKEK ) yani açılımı, Makina Kimya Endütri Kurumu hurdalık şantiyesinden 30 sene önce kutularının içerisinde rica minnet satın almıştım.Lambalar USA Askeri amaçlı yapılmış İncirlikten ve askeri depolardan getirilmiş.
    Amfi olarak trafoluda yapıyorum,power amfi.
    Kulaklık amfilerim hibrit modeldir çıkışlarda fet transistör kullanıyorum.
    Tasarımlar bana ait bilgisayarda ben hallediyorum çizimlerini kutu döşeme hepsi bana ait.

#45 ahmet çekirdek, 30 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 1 Eylül 2019
    onurdogan4 ve akifb bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Vaaay, kesin milspec'tir o zaman... Toleransları düşüktür, dayanıklıdır, iyidir yani.

Ahmet bey, mutlaka haberiniz vardır, NOS lamba satan yerler mevcut. Hemen hemen her model mevcut. Lakin ender olma durumuna göre fiyatlar değişiyor. İlla ki piyasası bellidir elinizdeki lambaların.

ahmet çekirdek bunu beğendi.
  7. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    594
    Evet yurtdışı piyasasında satılıyor NOS deniyor güvenebilirseniz.Benim elimdeki lambalarda sınırlı bunlar bitince amfi işide biter sanırım yüzlerce dolar verip alıcaz netice nasıl olcak orası muamma,kime nasıl satarız.Elimdeki lambalara güveniyorum,aldığım neticeler bunu kanıtlıyor.

8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Amerika kaynaklıysa güvenebilirsiniz. Muhtemelen bir çok batı devleti için de öyledir diye tahmin ediyorum. Malesef etik seviye olarak fersah fersah ilerimizdeler. Nerdeyse yirmi yıldır burada yaşamama rağmen halen şaşırmaya devam ediyorum.

İki yaz önce arabanın boyası önden hafif hafif kabarmaya başladı. Sonra üzeri soyuldu. Boya yanlış hatırlamıyorsam on yıl önceki bir kaza sonrası yapıldı. Zaten araba 2006 model. Boyayı yapan yere götüreyim dedim, yolda "acep ne der?" diye düşünürken herif görür görmez "Eskiden kullandığımız bazı boya malzemelerimiz bozuk çıkmış. Ricam iki ay bekleyebilir misiniz? Şu an bayağı yoğunuz. Yeniden boyarız" dedi. Nereden baksanız $750-$1000'lik iş. Herif boyayı yapalı sekiz yıl geçmiş. "Böyle bir şey oldu" der demez sözümü kesip bunu söyledi adam bana...

#48 zxc, 31 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 31 Ağustos 2019
  9. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,263
    Bir ara bizim eve 50-60 mil mesafede bir outlet'e gitmiştim. Oradan bir mağazadan deri parmak-arası bir sandalet aldım. Yaz sonuna doğru parmak arasındaki deri parçası koptu. Bütün bir kış mağazaya da gidemedim, zaten fatura, kutu falan da yok. Bir sonraki yaz götürdüm, dedim durum böyle böyle, "buradan aldığımı dahi ispat edemem, ama işte tamir vs." falan derken adam "1 saniye" dedi, gitti raftan yenisini aldı sandaletin, bana verdi ve "bizim ayakkabımızın bunu yapmaması gerekirdi" dedi. Burada olsa standart "kullanıcı hatası" der geçerler. Ama ne oldu? Kullanıcı hatası diyen her markadan alışverişi kestim, bu olayı da hep anlatırım. Etik bizim doğu kafalı insanımızda maalesef epey eksik olan bir kavram...

Sent from my fridge using Tapatalk

zxc, Mustafa ALKAN ve ahmet çekirdek bunu beğendi.
  10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    O tip deneyimim çok oldu da, taa sekiz sene önce boyadığı arabayı tekrar boyayacak adama rastlamamıştım hiç. Mercedes ve BMW bile sıfır arabadaki boyaya 4 sene garanti veriyor burada... Adam tek soru sormadan direk yeniden boyayacağız dedi. Yuh.

artears ve ahmet çekirdek bunu beğendi.