Tube Headphone Amplifier

'Amfi' forumunda ahmet çekirdek tarafından 28 Şubat 2020 tarihinde açılan konu

1. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    Ürün el yapımı,kaliteli sese sahiptir,

Jan 5678 NOS usa 4 adet lamba kullanılmıştır,

Malzemeler özenle seçılmiş, Avrupa menşeilidir,

Kaliteli pileksi

Potansiyometre Japan ALPS RK 27 kullanılmıştır,

İki sene garantilidir.Adaptörü ile birlikte aynı gün kargo yapılır.

#1 ahmet çekirdek, 28 Şubat 2020
    Son düzenleme: 12 Mart 2020
  2. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    165
    Yine meraktayız, yokmu 7 kişi şu amfiye ortak girek :)

3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,051
    Çok uygun fiyata foruma resim yükleme hizmeti sunulur :)

4. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    214
    Eeee fiyatta yok :)

5. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    165
    Hı?

6. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    Her zamanki gibi gayet makul ve ucuz,200-400 dolar değil ,sadece 700 tl.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Mart 2020 ---
    Göndereyim Whatsapp dan yükleyelim telefonumdaki resimleri bilgisayara atamadım,telefonda bir sıkıntı var çözemedik.

#6 ahmet çekirdek, 12 Mart 2020
    Son düzenleme: 13 Mart 2020
  7. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    780
  8. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    Bugün Çankırı'da (Mikrobiyolog)Değerli hocamızla beraberdik kendisine bahsettiğiniz amfiden bıraktım dinleyip yakında geri dönüş yapar diye düşünüyorum sonucunu hep birlikte görececeğiz ben gayet olumlu dönüş yapacağına inanıyorum..
    Evet ta kendisi.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

9. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    165
    Hadi inşallah :) merakla bekliyoruz.

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,051
    Pardon, haklisiniz. Fiyat tarifemiz şoyle:

Standart Hizmet: 10 TL/foto - fotografiniz ucretsiz sitelerden birine yuklenir ve paylasima eklenir.
    Premium Hizmet: 20 TL/foto - fotografiniz kendi sunucumuzda saklanir ve en az 2 sene kaybolmama garantisi verilir
    Aylik standart abonelik: 30 TL/ay - Bir ay boyunca 50 adede kadar fotoraf yuklenir ve eklenir
    Aylik premium abonelik: 60 TL/ay - Bir ay boyunca sinirsiz fotoraf kendi server'imiza 2 sene garantili olarak yuklenir ve eklenir
    Sorulariniz icin direk musteri hizmetimizle baglanti kurabilirsiniz.
    Ahmet bey gülmekten öldüreceksiniz beni. Allah iyiliğinizi versin...

Zamanlar, ilişkiler, değişti. Avrupalı olduk çıktık hepimiz. Hemen gözümüze batıveriyor...

#10 zxc, 12 Mart 2020
    Son düzenleme: 12 Mart 2020
    ahmet çekirdek bunu beğendi.
  11. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    Önce haberim olsa size yaptırırdım ,fiyatlar gayet makul.Çok para vermişim.

zxc bunu beğendi.
  12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,051
    Aylik premium aboneligi tavsiye ederim. Sonsuz yukleme hakkiniz oldugu icin fotograf basi ucret 0 TL'ye tekabul ediyor.

13. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,306
    Evet doğrudur, dün itibariyle Ahmet Bey bana dinlemem için iki adet amfisini ödünç verdi, önümüzdeki hafta ilgileneceğim inşallah.

Yalnız şu an elimde kulaklık olarak sadece Focal Clear var, 55 Ohm bir kulaklık, lambalılarla uyumu nasıl olur pek emin değilim. Eğer elinde 250, 300, 600 ohmluk Sennheiser, Beyerdynamic vb. gibi yüksek ohmlu kulaklığı olan arkadaşlardan bana kulaklığını 1 haftalığına ödünç verebilecek kimse varsa minnettar olurum. Hem yazacağım izlenimler de daha dolu olur. Ama kimse çıkmazsa da ben Clear ile izlenimlerimi yazacağım elbette.

EDİT: Kulaklık bulundu arkadaşlar, @Baran hoca HD800 gönderecek, mesaj atanlara teşekkürler.. Bana da artık elimden geleni yapmak düşüyor..

To be continued...

#13 Mikrobiyolog, 13 Mart 2020
    Son düzenleme: 13 Mart 2020
  14. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    Baran beye buradan teşekkür ediyorum yardımcı olduğu için.

onurdogan4 ve thng bunu beğendi.
  15. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    165
    Merakla bekliyoruz

onurdogan4 bunu beğendi.
  16. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,306
    Merhaba arkadaşlar,

Bugün itibarıyla Ahmet Ağabey incelemem için bana amfilerini ödünç vereli tamı tamına bir ay oldu. Aklımda fotoğraflarla bezeli, detaylı incelemeler ve karşılaştırmalar yapmak vardı. Ama tabi bütün bunlar koronavirüsten önceydi ve o zamandan beri dünya tepetaklak oldu desem yeridir. Uzun lafın kısası, kafamdaki detaylı incelemeyi bu stresli günlerde yapamayacağım aşikar. Bu nedenle yeni bir yaklaşıma dönmeye karar verdim, amfileri dinleyeceğim ve izlenimlerimi oluştuğu gibi paylaşacağım sizlerle. Resimleri de ileri de yüklerim diye düşünüyorum.

Bu girişten sonra ilk dinlediğim amfi ile başlıyorum:

İlk modelimiz bu başlığın ilk mesajında detayları ve sonraki mesajda fotoğrafları paylaşılan pleksi model.

Kaynak zinciri: Pc ya da Cayin i-DAP6 USB >Massdrop Airist R-2R DAC>Sedef Audio amfi veya İfi Pro iCan amfi şeklinde. Kulaklığımız 300 ohmluk Sennheiser HD800 stok kablo

Pro ican'in solid state kısmını referans alarak izlenimlerimi paylaşıyorum:

Pleksi model sıcak. Ama abartılı değil. Lambalı bir amfiden beklenenleri veriyor. Vokalleri ve mid enstrümanları size yaklaştırıyor. Özellikle bayan vokaller saksafon vb üflemeli enstrümanlarda çok başarılı. Erkek vokallerde de iyi ama kadınlarda olduğu kadar değil. Erkek vokallerde bazı sıcak sistemlerde göğüsten gelen o kalın, derin güçlü sesi bulamayabiliyorsunuz. Ya da bir yere kadar bulabiliyorsunuz diyebilirim. En azından HD800 ile böyle. Tizler bir miktar geride ve örneğin ziller ton olarak ican ss ten daha kapalı çalıyor. Aslında ton olarak tüm frekanslarda ican ss ten daha koyu çalan bir amfi ama yine abartı değil, renkli ama tadında, boğuk değil yani. Baslara gelirsek baslar başta hiç yok gibiydi, bu hobide bunca yıl içinde burn-in fenomenini çok net deneyimlediğim bir elin parmakları kadar ekipman olmuştur. Biri de bu amfi oldu, kendisi aksini söylerse patlarım tabi ama sanırım Ahmet Ağabey bu amfiyi yaptığı gibi bana vermiş. Çünkü ilk geldiğinde amfinin neredeyse hiç bası yoktu ve inanılmaz tizli, açık çalıyordu. Ama daha ilk dinlediğim bir kaç saatte bu durum değişmeye başladı. Sanırım 4. saat falandı, durumu fark edip ilk dinlediğim şarkıya geri döndüğümde hemen basın artık ortaya çıkmaya başladığını gördüm ve amfiyi ondan sonra 15 saat kadar dapa bağlayıp açık bıraktım. Amfi şu anda herhalde 30 saat civarındadır ve gayet baslı bir amfiye dönüştü. Baslar özellikle midbas bölgesinde, pro-ican ss kadar derine inmiyor ama miktar olarak daha fazla. Bas miktarı için pro-ican ss'in 1,5 kademe xbass eklenmiş hali kadar diyebilirim.

Pleks modelle ilgili izlenimlerim bu şekilde. Bir de amfinin artı ve eksilerini paylaşayım ve bugünlük kapatayım.

Artılar:

*Sıcak kolay dinlenen, kolay sevilen ses karakteri ve sunum. Voklaller midler önde, baslar eleve, tizler yumuşak.

*Kadın vokaller. Kadın vokalleri adeta özgür bırakıyor amfi, tavan yok oluyor, coşuyor hanımlar, çıktıkça çıkıyorlar.

*HD800 le uyumu. Hd800'ün tizleri, sibilansı destekliyor, bu amfi tizleri yumuşatarak bunu bir miktar dizginliyor ayrıca suni geniş sahne hissini de ortadan kaldırıp hd800'ü normal bir kulaklığa dönüştürüyor. Uzaktaki vokallerini yaklaştırıyor, müziği ön-ortada topluyor ve notalara kalınlık, genişlik, hacim veriyor. Hızlı temiz baslarını fazla çamurlaştırmadan miktar olarak arttırıyor. Lambalı amfisi olmayan ya da ucuz amfi arayan her hd800 sahibine tavsiye ederim.

*Fiyatı

*Beğendiğim bir yönü de tasarım estetiği pek iyi olmasa da amfinin güç kaynağının amfinin gövdesinden ayrılmış olması, sese olumlu etkisi olacağını düşünüyorum.

*Hiç dip ses, parazit vs. olmaması

Eksiler:

*Her şeyden önce mikrofonik etki. Amfiye kulaklık takıp çıkardığınızda 2 sn ötüyor amfi. Ses potuna dokununca, masaya çarpınca falan da aynı şekilde.

*Tasarım: Tasarım adına fazla bir şey yok, iki parça pleksi arasında açık devre kartı. Gerçi ısı dağılımı için iyi olabilir :)

*Sahneyi daraltması: HD800 için bence genel olarak avantaj olsa da bazı yakın kayıtları adeta sıkışık, klostrofobik bir hale getirebiliyor.

Sonuç:

Ben elimdeki HD800 ile fiyatına göre amfiyi çok beğendim. Analitik bir cihaz olan HD800'ü adeta daha geniş sahneli, daha detaylı ve perdesiz çalan bir HD600'e dönüştürdü ki bu bence çok güzel bir şey. Kendi fiyatı için amfiye 5 yıldız veriyor ve açık çalan, analitik çalan, tizi çok-midi geride-bası destek isteyen kulaklığı olan herkese amfiyi tavsiye ediyorum.

Not: Diğer iki modele de zamanla bakacağım inşallah...

#16 Mikrobiyolog, 12 Nisan 2020
    Son düzenleme: 6 Temmuz 2020
    radyo, Cyril, ludwig bach ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  17. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    Hocam güzel bir inceleme olmuş elinize ve yüreğinize sağlık.

Mikrobiyolog bunu beğendi.
  18. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Ahmet bey merhaba. Size bir önerim olacak: Amfi modellerinizle ilgili biraz karışıklık söz konusu. Sattığınız ürünlerin tamamının detaylı özellikleri, fotoğrafları, fiyatı gibi bilgilerin olduğu bir post açabilirsiniz. Amfilerinizin popülerliği ve satışı artacaktır.

ahmet çekirdek, zxc ve theodyofil bunu beğendi.
  19. theodyofil

theodyofil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    107
    Merhaba Ahmet Bey, elinize sağlık ne güzel böyle işler çıkartan insanları görmek ülkemizde. Bende zamanında Class A/B, Class A ve Class D amfiler dizayn etmeye çalışmıştım. Bahsedilen ürünün çıkış gücü nedir? Mesela 32 Ohm'da ve 250 Ohm'da, ayrı ayrı...

ahmet çekirdek bunu beğendi.
  20. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    Teşekkürler ilginize,
    Sitemizde bazı amfilerin incelemeleri mevcut uzun boylu detaylar yanıltıcı olabiliyor o bakımdan fazla ayrıntıya girmiyorum. Yeni model amfiler, SE IV, SE V, SE VI ve pileksi (aras) model güçleri gayet yüksek 6,7 watt güç verebiliyor hoparlör takıp dinleyebiliyoruz ben önce tecrübem daha sonra elimdeki lambaların kalitesine güveniyorum muadil lambalar, yeni çıkan lambalar bu neticeyi vermiyor.