Ufak bir katki

'Genel Tartışma' forumunda sserkogss tarafından 21 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,296
    Hatta buna ek olarak şunu da yapabiliriz; Ortak bir bütçe oluşturup, denenmemiş ürünleri alır ve incelemesini yaparız. Sonra da o ürünü çekilişle içimizden birine hediye edebiliriz. Bunu sürekli hâle getirebilirsek, hem manen hem de madden birbirimize çok katkımız olmuş olur.

9 kişi bunu beğendi.
  2. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    698
    Super bir fikir, gecenlerde bir arkadas da aynen bunu yazmisti, daha sonra nick ini yazarim.

4 kişi bunu beğendi.
  3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Aklın yolu bir demek ki :)

Collapse Signature Expand Signature
  4. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,296
    Forumda bir takas ekonomisi oluşturulabilir. Bunun olabilmesi için başlıca unsur, aramızdaki güven ilişkisinin güçlenmesi. Bu takas ekonomisi kurulabildiğinde, aynı ürüne defalarca kez farklı kişilerin para ödemesine gerek kalmadan, mümkün olabildiğince çok kişinin birbiriyle değiş-tokuş yapması suretiyle hazzını tatmin etmesi durumu gerçekleşir.

Özellikle müzik dinleme zevki birbirine yakın olan kişiler bunu rahatlıkla yapabilir. Hangi ekipmanın değerinin ne kadar olduğu önemli olmaksızın, ekipmanların hepimizin arasında dönüp-dolaşır hâle gelmesini sağlayarak, o ekipmanları ortak mülkiyetimiz kılabiliriz. Ben buradaki insanların bu sorumluluk bilinci düzeyinde olduğuna inanıyorum. Bunu başarabilirsek, bence bu bencillik çağında çok önemli bir eşiği aşmış oluruz.

4 kişi bunu beğendi.
  5. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    698
    @Hardwell arkadasizin fikri tam olarak soyleydi,

'Hatta ilerisi için şöyle bir şey yaparsak çok hoş olur. Forumda inceleme ve tur için para toplayalım, tur sonunda çekiliş yapalım. Bir fikir olarak yazayım bunu da. Teşekkürler, iyi günler'

2 kişi bunu beğendi.
  6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Buda olabilir ama normal şartlarda kendi imkanıyla alabilecek bir arkadaşa çekilişle vermek yerine bence bir havuzda tutulmalı ortaklaşa alınan ekipman sonrasında o ekipmanı almak isteyen ve denemek isteyen yada inceleme, kıyaslama vs yapmak isteyen arkadaşlar tarafından süreli olarak kullanılabilmeli.

6 kişi bunu beğendi.
  7. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    628
    Projeye bende bir lambalı kulaklık amfisi ile katılabilirim.

17 kişi bunu beğendi.
  8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Tabi fiyat konusunda bir üst limit olmalı bu amaçla alınacak ekipmanlar için, ortaya çıkabilecek sıkıntıları da dikkate almak lazım. Bunun güvensizlikle bir ilgisi yok ama güzel bir iş yapalım derken insanları tatsız bir konuma sokmayalım.

Pahalı bir ürün aldık diyelim, sonra bir arkadaştayken başına bir şey geldi bozuldu, kayboldu şu oldu bu oldu insanlık halidir her şey olabilir o tip durumlarda insanları zor durumda bırakmayacak makul ölçüde fiyatlarda ürünler olmalı.

9. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    698
    Baya uzun bir zaman once buna benzer bir sikinti basima gelmisti, yuin g2 vardi belki hatirlarsiniz, kulak arkasi klipsi vardi, cok saglam birsey degildi, tur sonunda kirik olarak gelmisti :)

Kesinlikle problemler olacaktir ama ne kadar minimize edilirse o kadar iyi olur, diger artilarinin yaninda ufak tefek sikintilar gozardi edilebilir diye dusunuyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Yani işte bu tür bir şey pahalı bir ürünün başına gelirse, kimin elindeyken sorun çıktıysa o arkadaş öyle yada böyle mahcup duruma düşer. Ve bu insanların bu işe katılma aşk ve şevkini de kırar. Proje ilk yaşanacak sıkıntı da duvara toslar ve insanları daha sonra dahil edemeyiz.

O yüzden alacağımız ürünlerden herhangi birine bir şey olursa da yapacak bir şey yok giden gitsin yenisini alabiliriz diyebileceğimiz ürünler olmalı. Yada kendi elinde bozulan, kaybolan arkadaşın (diğer katılan isimler böyle bir şey talep etmese bile) "arkadaşlar benim hatam yenisini alıp göndereceğim" rahatlığında olabileceği ürünler olması lazım düşüncesindeyim.

Yani özellikle chi-fi olmak üzere aslında f/p ürünlerine yoğunlaşmalıyız. Forumda herkesin merak ettiği uygun fiyatlı kulaklıklar var, onlarla başlayabiliriz.

8 kişi bunu beğendi.
  11. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,534
    Earbudlar bu iş için biçilmiş kaftan
    Son dönemde forumda earbudlara karşı bir eğilim var, bu eğilim değerlendirilebilir.

İlla earbud olmak zorunda da değil, atıyorum 50-60 dolarlık f/p iemler yönünden bilgi eksikliği var. Foruma ve hobiye giriş yapan taze hobidaşlar bu fiyat aralığında çok fazla alternatif bulamamaktalar. Yani, olası talihsiz bir durumda pahalı bir kulaklığın yol açabileceği tatsızlıkların yanında, bu yukarıda bahsettiğim nedenden ötürü de ekonomik çözümlere yönelimi doğru buluyorum.

8 kişi bunu beğendi.
  12. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    698
    Evet arkadaslar kulaklik cekilisleriyle alakali son durum:

1. Kz zs5: 2 kisi
    2. Toma iemi: 2 kisi

Cekilisi katilmak isteyen arkadaslar ile alakali 1 haziran gece 24:00 son vakit desek iyi olur zannimca.

Insallah 2 haziran gunduz 12:00 da cekilisi yapip burdan ilan ederim.

4 kişi bunu beğendi.
  13. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Serkan hocam @Yabguz Yavuz hocamla 2 şer tane mi sipariş verdiniz?

14. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Yok hocam, katilan sayilari sanirim onlar bence

Sent from my iPhone using Tapatalk

5 kişi bunu beğendi.
  15. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    698
    Yok yok 1'er adet siparis verdik, kulaklik cekilisi icin 2'ser kisi basvurdular. 1'er kisi kazanmis olacak, simdilik kazanma sanslari %50 :)

3 kişi bunu beğendi.
  16. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    çekiliş değil de tura katılmak isterim hocam. turu bir yapalım :)

6 kişi bunu beğendi.
  17. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    698
    Tur meselesinde mesuliyet tamamen @Chaturanga (hayri) @Yabguz (yavuz) hocalarda :)

Istedikleri zaman tur icin konuyu acip isim toplayabilirler.

7 kişi bunu beğendi.
  18. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,928
    Serkan hocam kulaklık gelince siz açarsınız konuyu diye düşünüyordum. Yavuz hocam da kulaklığı tur için mi aldı çekiliş için mi doğrudan?

Tur için aldıysa Tomahawk için Yavuz hocam açar, KZ için ben açarım. Gelsin bi kulaklıklar bakarız.

Olmazsa iki tura farklı isimleri katarız uygunsa, daha çok kişi dahil olsun diye.

5 kişi bunu beğendi.
  19. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Çorbada ufak bir tuzum olsun.3 yıllık emektarım Panasonic (hje 120) yi bir arkadasımıza vermek istiyorum.

Evet oldukca ucuz belki önemsiz ama yıllardır benim tek kulaklığımdı.Almak isteyen arkadaş özelden ismini,adresini yazarsa ulaştırırım.

Kargoyu da ben karşılayacağım.

Not:Özellikle pop gibi yapay müziklerle iyi gidiyor.Hareketli türleri sevenlere hitap edecektir.

8 kişi bunu beğendi.
  20. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    698
    Ben turkiyede olmadigim icin benim yerime hayri hocam herseyi ayarlayacak :)

Yavuz hocam ise ayni bende oldugu gibi toma iem i aldi, bana dedi ki siz ikisinin cekilisini yapin ondan dolayi iki kulaklik icin cekilisleri yapma vazifesi bende. Toma nin turkiye turunu ayarlama isi yavuz hocamda.

Ufak bir karisiklik oldu galiba.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Mayıs 2017 ---
    Eyvallah fatih abiii :)

6 kişi bunu beğendi.