Ultimate Ears TripleFi 10 Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'Ultimate Ears' forumunda Baran tarafından 8 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. utkuozdemir

utkuozdemir
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba, bu forumdaki ilk yanıtım :)

Bende de bu kulaklıklardan var, alalı 1 yıldan fazla oldu sanırım.

Ses kalitesi genel olarak iyi, dendiği gibi mid'ler biraz geride ama onun dışında bir sıkıntısı yok.

Genel kalite olarak ise kablosundan çok fena kaybediyor, kendi kablosu çok kalitesiz, birkaç ayda bozuluyor. upgrade kablo şart.

Ayrıca plastik uçlar yerine comply foam tips kullanıyorum, çok daha iyi oluyor.

Bir de keşke kulaklığın gövdesi bu kadar uzun olmasaymış.

2. nec85

nec85
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Kablosunu degistirince tum kimligi degisen rock metal parcalar icin yaratilmis olan aldigima asla beni pisman etmeyen ama bu aralar kasindigimdan satmayi dusundugum kulakligim :) Cok cok dengeli bir kulakliktir klasik jazz ve canli muzik dinlemeyi dusunenlere kuvvetle tavsiye ederim, rock parcalarda davullarda kick sesleri ozellikle cok cok hostur. Almayi dusunen veya sorusu olan varsa seve seve cevaplarim..

3. audiocu

audiocu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Bende bunu anlamıyorum, şu mid tiz bas dengesi iyi kurulsa kulaklık karakter mi kaybediyor ki bu denli kalite farkı olmasına göz yumuluyor. Yoksa şu türlere iyi gider mutlaka bunu denemeliyim sonucuna mı varmalıyım?

4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    TF 10'dan bahsetmiyorsunuz sanırım! :)

5. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Karakter meselesi diyeyim ilk sorunuza. Tf10'un midleri önde olsaydı dinlenmeyecek kadar boğuk , normalden çok daha dar bir sahnesi olurdu zaten.

Collapse Signature Expand Signature
  6. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Bende bu iletiyi anlamadım..Kalite ile denge arasında nasıl bir bağ var veya olması gerekir ki ?

7. audiocu

audiocu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Dengesizlik kendi içinde bir denge yaratmış bu durumda. baştan böyle düşünmemiştim garip gelmişti; tam her şey yerli yerinde derken niye falso vermiş demiştim. Tabi dinlemek lâzım, oturduğun yerden yorum yapınca böyle olur :knuppel2:

8. nec85

nec85
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Pardon yazmayı unutmuşum bende custom kablo var :wink Belki tabiri de yanlış kullanmış olabilirim bu arada dengeli derken bas-tiz dengesinden bahsediyordum mid'leri düşünerek yazmadım açıkçası :)

9. pastnova

pastnova
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Sinan abi sen bu kulaklığı dinledin izmir buluşmasında.Bende vardı o zaman hatırlarsın şu boğaçın yaptığı cotton kablolu kulaklık.

10. audiocu

audiocu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Ama çok kulaklık vardı demek ki bu bende iz bırakmamış westone'u beğendiğimi hatırlıyorum gr07 aynı şekilde senin kafaüstünü hatırlıyorum .bak bunu şimdi sen söyleyince aklıma geldi ama inan sesi nasıl şu an çıkartamıyorum.