Ultrasone HFI780 + SDF III + IPOD 4 Nasıl bir kombinasyon olur?

'Kulaklık Genel' forumunda insanatomystic tarafından 31 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    97
    Ultrasone HFI-780 az önce elime ulaştı. Bilgisayara hiçbir ara eleman olmadan taktım ve Gom Player'da, rock EQ preset ayarladım. Pink floyd ve birkaç Goa trance parça denedim. Maksimum seste basslar, tizler ve midler bozuluyor. Bu normal mi? Ampli ve DAC alınca bu sıkıntı geçer mi?

2. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Bozulmayı yapan EQ veya bilgisayarın kendi ses kartı olabilir. Telefonunuzla EQ olmadan deneyin olmazsa.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Ocak 2016, İlk mesaj zamanı 2 Ocak 2016 ---
    Veya kulaklık daha burn-in olmadığından dolayı da oluyor olabilir. 100-150 saat kadar çalması lazım olabilir düzgün ses vermesi için.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    97
    Telefonda iken flac dinlediğimde, ses sonda iken de bir sıkıntı olmuyor. Ama telefonun gücü bilgisayarınkinden daha düşük. Burn-in'e başladım bakalım. 10-15 gün içinde 150-200 saat yaparım sanırım.

Peki bu sorun standart ve bilindik bir "burn-in öncesi" sorunu mu?

4. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Standart bir burn-in öncesi sorun değil ama bu da bir ihtimal.
    Deneyebileceginiz başka bir kaynak olsa anlamak daha kolay olurdu aslında.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    97
    O zaman bir de arkadaşımın bilgisayarından dinliyim.

2 kişi bunu beğendi.
  6. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    97
    Sanırım sıkıtı Gom player ile alakalı. Çünkü Youtube^da bir parça dinlediğim zaman, Tüm sesler ne kadar yüksek olursa olsun (hatta chrome'un EQ sundaki preamp bile en yüksek seviyede) en sert parçalarda bile bozmuyor.

7. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Player olarak Foobar tavsiye ederim. Buradan yükleyebilirsiniz; https://www.foobar2000.org/download

8. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    97
    indirdim hocam.kesinlikle açık ara çok fark var. :)

son seste bile bozulma yapmıyor. Peki bu alanda, bu sektörde var olan en iyi player bu mu? Yoksa daha başarılı playerlar var mı?

9. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Foobar'ın çok eklentisi, ayarı ve teması var. Çok fazla özelleştirilebilir. İnsanların tercih etme sebebi bu. Birkaç eklenti ile daha iyi hale getirebilirsiniz ama bilgisayarın kendi ses kartını kullanırken emin olun bir fark görmezsiniz. Genelde DAC'ların Foobar eklentisi oluyor. Schiit'in vardı mesela. Alacağınız DAC'a göre ayar yapmak en iyisi. Kendi ASIO veya WASAPI driver'ları oluyor genelde.

10. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    97
    Anladım. O halde DAC'ımı aldıktan sonra irdelemek daha verimli olacak gibi.

hala karar veremedim ne alacağıma. Herkes farklı markaları öneriyor. :(

11. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Ultrasone icin cok güclü amfi almaya gerek yok..Hatta ayrı bir dac ve amfi almaya da gerek yok.

Yani mesela Odac gibi bir şey alıp dinlemeye devam edebilirsiniz:

https://www.jdslabs.com/products/46/standalone-odac-rev-b/

Kendisi hem amfi hem de ses kartıdır.Usb'den bağladıgınız zaman müzik dinlemeye başlayabılırsınız..Ayrıca foobar'da asio eklentisini etkinleştirerek ses kalitesini de bir nebze arttırabilirsiniz.

Dap= Müzik çalar(mp3player)
    Dac=Ses kartı
    Dac/amp=Hem ses kartı hem de içinde bir amfi içeren cihazlar..

2 kişi bunu beğendi.
  12. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    İleri zamanda HD650 düşündüğünü yazdığı için Amp tavsiye etmiştim. Evet, JDS Labs'in ürünleri de çok güzel.

13. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    97
    Peki yine bu fiyat aralığında (400-500₺) temiz bir ikinci el önerebilir misiniz?

Aynı fiyata, alabileceğimin en iyisini alabilmem için.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Ocak 2016, İlk mesaj zamanı 3 Ocak 2016 ---
    HD650'den vaz geçtim sanırım. Beyerdynamic 880 yada 990 ihtiyacıma daha çok hitap ediyor gibi.

İncelemesini okudum da çok hoşuma gitti.

ama 250 ohm ile 600 ohm arasındaki farkı tam anlayamadım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Ocak 2016 ---
    http://www.techno-fi.net/index.php/...mler/42-beyerdynamic-dt880-250-ohm-incelemesi
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Ocak 2016 ---
    http://www.techno-fi.net/index.php/...eyerdynamic-dt880-600-ohm-kulaklik-incelemesi

14. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Onlar için de bir amp gerekecektir.
    Chart'larını yorumlayarak söyleyebilirim ki DT880 250Ohm, 600Ohm'dan daha baslı ve tizli, V-shaped bir kulaklık. 600Ohm daha doğal gözüküyor.
    http://www.innerfidelity.com/images/BeyerdynamicDT880250ohm.pdf
    http://www.innerfidelity.com/images/BeyerdynamicDT880600ohm.pdf

15. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    97
  16. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Aslında tavsiye etmemek için çok uğraştım, çünkü forumda bu tip durumlarda bir gerginlik oluyor, tartışma çıkabiliyor. 1 yıl bile geçse biri çıkıyor "burada insanları yanlış yönlendirip kendi ürünü satmaya çalışmıştın" diyebiliyor ama dayanamayacağım. Bence Hifiman HE-400S tam size göre. Beyerdynamic'lerden çok daha hızlı, midleri daha smooth, tizleri daha yumuşak. Tek eksisi bas azlığı ki heavy metal için çok büyük miktarlarda bas gerekmiyor, hatta çoğu kişi bu azlığı daha doğal buluyor.
    Kendi sattığımı bulaştırmıyorum, benden başka satan 2 kişi daha var. İsterseniz bakabilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ederim.

edit: En önemlisi; sürmek için bir amp'e ihtiyacınız yok. Amp'siz tam performansına ulaşmasa da çok rahat biçimde sürülebiliyor.

17. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    97
    hocam gerçekten çok başarılı bir cihaza benziyor. Ancak, sanırım ben dinlediğim muzikte, distortionları, cross kickleri ve bass soloları bir miktar daha önde istiyorum. Bass head kadar olmasa da, dijital bass dinlemiyor olsam da, metaldeki basslardan haz almak istiyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  18. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Ben isin icinden cıkamadım maalesef..Siz nasıl bir ses istıyorsunuz? Bir de zaten kulaklık almadınız mı?

Eğer bası hem güclü,hem de tizi de kuvvetli bir kulaklık istıyorsanız DT990 250 ohm uygundur evet..

Amfi olarak su uygundur beyerler için : http://www.shenzhenaudio.com/darkvoice-336se-tube-headphone-amplifier.html

Schit'lere o kadar para vermeyin derim..Dac olarak da benim attıgım odac'ın rca girişlisini de alabilirsiniz..

2 kişi bunu beğendi.
  19. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    97
    Evet aldım. Ama bir tane daha alıcam. O da bahsettiğiniz gibi kuvvetle muhtemel DT990 olacak.

dediğim gibi, heavy metal dinlerken, distortionları, Cross kickleri ve bass soloları, bass head kadar olmasa da, güçlü duyabileceğim bir şey istiyorum.

darkvoice da guzele benziyor
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Ocak 2016, İlk mesaj zamanı 3 Ocak 2016 ---
    ama şimdilik butçemin biraz üzerinde gibi. Forumdan @ahmet çekirdek klonunu yapaçakmış sanırım darkvoice un. Bir ona sorayım.

olmaz ise, kendi yaptığı SE III lambalı ampliyi tavsiye etmişti. Kuvvetle muhtemel onu alırım ilk lambalı kulaklık amplim olarak.

20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Darkvoice'i ben de kullanıyorum..Hd650 ile kullanıyordum,hd650 yi sattım..

Beyer ile de denedim..Özellikle beyerin bir miktar önde olan tizlerini sakinleştiriyordu..Genel olarak ne bağlarsanız bağlayın yumuşatıyor..Ayrıca bass performansı çok iyi bir amfi..

Ne alırsanız alın ancak beyer için özellikle lambalı bir amfi tavsiye ederim.

2 kişi bunu beğendi.