Usb-c DAC

'DAC' forumunda sleepingawake tarafından 27 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

1. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    www.rizakayan.com

Alınan Beğeniler:
    10
    Ayfon yüzünden bütün firmalar 3.5mm kulaklık çıkışını iptal ettiği için ben de Xioami Mix 2s'te mağdur oldum. Usb-c to 3.5mm adaptörü var fakat ses kalitesi rezalet. Beyerdynamic Custom One Pro kulaklığım var 16 Ohm.

Kulaklıktan memnunum, fakat Spotify ile mobilde müzik dinlerken sesi düzeltmek için DAC düşünüyorum. Çok pahalıya kaçmadan öneriniz nedir? Gündüz gece fark olacaksa alırım.

Başka bir opsiyon da Sony SONY WH-1000XM2 bluetooth kulaklık. Böylece Dac almama gerek kalmaz. Fakat bu kulaklığa geçersem ses kalitesi o kadar artacak mı?

Cowon Plenue D ile dinlerken ses çok iyi, ancak Spotify'da da benzer sesi almak istiyorum.

Bluewave Get Wireless 130$ https://www.bluewaveaudio.ca/produc...mplifier-bluetooth-headphones/?v=ebe021079e5a

Fiio Btr1 500TL https://www.hesaudio.com/amfiler/153-fiio-btr1-dac-aptc-bluetoorh-amp.html#idTab5

Mpow 90TL https://www.amazon.com/Mpow-Bluetooth-Receiver-Streambot-Hands-Free/dp/B00MJMV0GU

Not : Yurtdışından getireceğim.

Önerileriniz nelerdir? Özellikle benzer sistemleri kullananlardan.

2. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    109
    Bunlardan daha uygunu b&o hi-fi plus var fiyatı 50 TL letgodan deneyin n11 den alın hoşunuza giderse :)

Kulaklığı sürmeye bilir :)

Not: yurtici onerısı :)

#2 xxyx, 27 Eylül 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Eylül 2018
  3. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    www.rizakayan.com

Alınan Beğeniler:
    10
    10$lik bir ürün cidden iyi ses veriyor mu :) Essential phone'nun usb dac i iyi deniyor.

4. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    459
    Hifi dac fiyafına göre çok iyi. En azından ses çamur gibi değil dinlenilir biçmde. Önerim hidizs usb dac 2 , nextdrive spectra gibi daha taşınılması kolay kulaklığı biraz daha uzatan yöntem. Kulaklığını sürer mi bilemem. Bluetooth lu cihazdan daha iyi çözüm istersen dac amp lara yönelebilirsin

5. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    MiniDisc

Alınan Beğeniler:
    449
    Sony Wh1000 bence bu seçeneklerin çoğundan iyi çalar. Xiaomi de Ldac desteği var sanırım. spotify veya tidal ile dinlemelik güzel seçenek.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    LG B&O işbirliği ile yapılmış, LG G5 telefona modüler olarak bağlanabilen bir harici DAC, Hi-Fi plus modülü.

LG V20 de dahili olarak yer alan Quad DAC ın harici şekli.

200-250 dolara kadar DAP larla ciddi kapışacak bir ses verir.

Not: 16 Ohmluk bir kulaklık (hassasiyet değeri aşırı düşük değilse) hi fi plus için çerez gibi bişey demek.

Hi-Fi plus 600 ohm a kadar kulaklıkları besliyor. O biraz iddialı bir yaklaşım tabi ama siz kulak içi konusunda endişe etmeyin besler.

7. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    105
    Sadece LG G5 telefona mı uyumlu peki?

8. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    109
    Her cihazda kullanabılırsın doğru kablo bağlantıları ile pc de bile kullanabiliyorsunuz

2 kişi bunu beğendi.
  9. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    www.rizakayan.com

Alınan Beğeniler:
    10
    B o hifi plus in yorumlar güzel, ancak serviste dinlemek icin pek portatif degil gibi.

1. Cowon Pleneu D + Sony Wh-1000mk2 kulaklik
    2. Xiaomi telefon spotify> b o hifi plus > Beyerdynamic Custom One Pro
    3. Xiaomi telefon spotify>50$lik Bluetooth dac>Custom One Pro

Hangisi en iyi sesi verir. Cowon + custom one pro'nin üstüne çıkar miyim Sony kulaklik alirsam Bluetooth bağlantı ile?

Sony 350$ civarlarında, Custom One Pro 200$ idi. Sony 1000mk2 cok fark yaratir mi? Kullanan varsa yorumunu paylasabilir mi?

10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    1- Cowon Plenue D de Sony'nin LDAC codec desteği var mı? Yoksa sadece AptX olarak bağlanacak demektir ki AptX HD yi duyduktan sonra AptX li hiç bir cihazı tavsiye edemiyorum. Aslında AptX i hiç bir zaman beğenmedim zaten, herneyse..

2- Ses kalitesi olarak 3 ihtimalden en iyisi bu.

3- Hiç tavsiye etmem. 1.maddede belirttiğim gibi AptX HD veya LDAC olmayan hiç bir bluetooth aktarımını ses kalitesi isteyen birine öneremem.

Bu arada LG Hi-Fi plus ın portatif olmamasından kasıt şekli sebebiyleyse katılabilirim, çünkü kabloyla telefona bağlayınca çok güzel durmuyor.

Ama boyutu sebebiyle portatif değil düşüncesindeyseniz katılamıyorum. İnternetteki fotolar baya yanıltıcı, küçük bir aparat.

Bence ses kalitesi istiyorsanız her zaman kablolu bağlantıyı tercih edin.

Ancak serviste sağda solda sadece müzik olsun nasılsa kritik dinleme derdim yok diyorsanız 70-80 dolarlık bir bluetooth kulaklık alıp telefondan kullanın. Yada illa kafaüstü istiyorsanız o zaman Sony'nin bahsettiğiniz modelini alıp telefondan aktarın.

11. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    www.rizakayan.com

Alınan Beğeniler:
    10
    Cowon'da bluetooth yok, normal kabloyla bağlanıyorum. Cowon ile mutluydum aslında, ama Spotify internetten yemeyen paket olunca vodafone'da telefona geçmek daha mantıklı geldi. Fakat Cowon'dan sonra Xiaomi'nin Usb-C adaptörü cidden felaket geldi kulaklık çamur gibi oldu.

B o Hifi'de hoparlör de var, bu gereksiz boyut katmış gibi, bu kalitede ses verebilen ama böyle hoparlöre gerek olmayan bir adaptör de işimi görür gibi.

Kulakiçi katiyen düşünmüyorum, servis dizel olduğu için Custom One Pro biraz ses alıyor. Sony bunu da çözüyor ama 2.000 Tl ödemem gerekecek. İlaveten Custome One Pro'nun pedleri çok aşındı boyunda takmaktan sanırım, ilave ped ve hardcase almam gerekecek. Ped masrafı kargo filan 100$ olacak. 300$'a sıfır bluetooth özelliği olan kulaklık alacağım ve noise cancelling olacak. Zor karar :) Fakat 2. opsiyon en iyi sesi verecekse 100 Tl ve pedlerle işlem tamam.

12. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    MiniDisc

Alınan Beğeniler:
    449
    sony wh1000 i telefonla dinleseniz. mesela ldac olan xperia filan olsa cowon a gerek kalmaz.

Bence ortalama bir dap ve ortalanın biraz üstü kulaklık en mantıklısı. misalen cayin n5 + sony mdr1abt. istediğnde telefonla bağlan istediğinde dap ile dinle.

Ayrıca noise cancelling e bence gerek yok. İyi bir kapalı kulaklık sesi kesiyor zaten.

13. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    Hocam ne hoparlörü anlamadım siz tam olarak hangi cihazdan bahsediyorsunuz?

LG Hi-Fi plus modülünden bahsediyorum en baştan beri ben. Hoparlör falan yok ufak bir aparat zaten o.[DOUBLEPOST=1538137987,1538137762][/DOUBLEPOST]LG - B&O Play Hi-Fi plus modülü şu cihaz.

https://cepincep.com/urun/lg-hi-fi-plus-with-bo-play/[DOUBLEPOST=1538138222][/DOUBLEPOST]
    Pardon hocam varmış şimdi anladım ne demek istediğinizi :evl

G5 e bağlandığında G5 in dışarı ses verebilmesi için evet varmış. Bende de var ama LG V20 olduğu için elimde bir kere kullanıp kutuya geri koymuştum farkında bile değilim.

:yourock[DOUBLEPOST=1538138407][/DOUBLEPOST]Bu arada aparatın boyutları şöyle

7.3 cm uzunluk
    4.3 cm genişlik
    0.7 mm yükseklik

14. mfya

mfya
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,429
    Şu aleti bir ben mi mantıksız buluyorum? Telefonumdan bir tık iyi ses aldım eyvallah buna lafım yok, buna karşın altta/arkada sallanan neredeyse taşınabilir amfi büyüklüğünde bir alet... Ucuz falan tamam da yani ne bileyim denediğimde telefonlarımın hiçbirinden çok iyi çalmadı sanki. Aradaki o kadar çok kalite farkına değecek kadar taşınabilir değil bence.

Biraz paraya kıyıp BT DAC almak, ilk soruya çok daha iyi bir çözüm bence. Artık 4.2 ile BT bağlantısı telefonun şarjını da pek yemiyor. Arama sırasında da yok telefonun mikrofonunu ağzıma tutayım gibi garip hareketler olmuyor. Tertemiz iş valla. Özellikle toplu taşıma kullananlar ve spor yaparken müzik dinleyenler için kablo karmaşası da kalmıyor.

Yok ben illa DAC alacağım derseniz, otg ile FiiO K1 kullanılabilir. Pek güçlü olmasa da sesi yanlış hatırlamıyorsam LG hifi plus' ten daha iyiydi.

2 kişi bunu beğendi.
  15. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    www.rizakayan.com

Alınan Beğeniler:
    10
    Araştırmadan yazmam :)

Şunun gibi bir adaptör almak varken, o boyut çok mantıklı gelmedi. Şu boyutta ve istediğim sesi veren mutlaka birşeyler vardır.

[​IMG][DOUBLEPOST=1538139553][/DOUBLEPOST]
    Telefonda bluetooth 5.0 var. Sony almak bu sebepten faydalı olabilir, ama Sony'de 5.0 yok.

Fiio k1 için pek olumlu konuşulmamış.
    Bt Dac düşünüyorum, fakat pil ömrü benim için önemli. Sony 30 saatlik ömür veriyor. Daclarda çok daha düşük gibi.

16. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,246
    https://penonaudio.com/musiland-mu2-type-c-to-3.5mm.html

Şöyle birşey mi düşündüğünüz.
    Bunun ilk serisini dinlemiştim, gayet iyiydi. Bu ikinci seri.

2 kişi bunu beğendi.
  17. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    Hocam LG G5 için üretilmiş olduğu için diğer telefonlarda tabi ki çok estetik bir kullanım sunmuyor ancak harici DAC olarak kullanım için en ucuz cihaz bu.

Zaten kişiye göre değişir kullanılıp kullanamayacağı.

Yoksa bana kalsa Meridian Explorer 2 alınmasından yanayım taşınabilir DAC olarak :)

4 kişi bunu beğendi.
  18. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    www.rizakayan.com

Alınan Beğeniler:
    10
    Bu iyi duruyor. Ciddi bir fark alır mıyım stock usb c adaptöre göre?

19. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    MiniDisc

Alınan Beğeniler:
    449

Pil konusunda sony diğerlerine tur bindiriyor. Hatta ses konsunda ve kullanım pratikliğinde de.

Bende Mdr1rbt var. Fabrika verisi olarak 30 saat dinleme vaad ediyor. uzun zamandır kullanmıyordum. Pili ölmüş olacağından şüphelenip şarj ettim. Ve test için açık bıraktım. Her gün sabah 9 da açıp akşam 5-6 gibi kapattım. 4. gün artık sıkıldım tekrar şarja taktım. kulaklık üzerinden ses sonda cayin n3 te ses %60 daydı. oradan sesi sona açınca dinlenmez hal alıyordu.

Bu kulaklıkta Bt3.0 var. Ve 3 yaşından eski bir kulaklık. Hesap et artık. Bt5 olması çok öenmli değil. Bt4 sonrasında farklar çok değil. ama Bt4.0 da BT LE adında bir protokol çıktı düşük pil tüketimi sağlar.

Ayrıca telefon cepte duruyor çağrı geldiğinde direk kulaklıktan cevapla , şarkı ilerlet geri al. cepten çıkarma. O pratiklik diğerlerinde yok.

Ve aslolan LDAC olmasıdır. LDAC da 24 bit 96khz 990kbps aktarım sağlıyor.

LG hifi plus konusunda ben de çok mantıklı değil diye düşünüyorum. Ama 70 liralara da bulunuyorsa çok da şeyapmamak lazım.

2 kişi bunu beğendi.
  20. ivanmilinski

ivanmilinski
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Fiio i1 deneyimleyen var mı hiç? Bende düşünüyorum iphone 7 için bir dac. kullanışlı görünüyor.