VE MONK

'Kulaklık Genel' forumunda radyo tarafından 26 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Squartro

Squartro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    Bu ürünleri Türkiye de nerde bulabiliriz ?

Collapse Signature Expand Signature
  2. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,044
    İkinci el hariç zor hocam earbud talebi yok gibi bişey, dışarıda kullanıma pek uygun değiller en iyi kaynak AliExpress.

3. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    10 gün oldu hala çıkamadı kulaklık çinden bea

Item sorting by shipper in shenzhen

2016-12-26 20:37:06

4. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,361
    3 tane daha aldım eşe dosta dağıtmak için :D

5. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192
    Hocam orada sikinti var benim 45 gundur kargo oradan cikti gelen giden yok kara delik gibi orasi

4 kişi bunu beğendi.
  6. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,661
    Ben de bir dönem earbud kullandım ama toplu taşıma da filan sıkıntı oluyor. Ucuz fiyatlara hiç beklenmedik performansları oluyor. Bir dönem Blox marka kulaklık almak için hevesliydim, toplu taşımada yalıtımdan dolayı vazgeçtim.

@DrWhite İnceleme yapacaksan karşılaştırma filan Baldoor E100 yollayabilirim. İncelemesi de yapılmıştı forumda.

http://techno-fi.net/forum/konu/baldoor-earbell-e100-İzlenimlerim.10565/ Belki ilgisini çeker insanların:)

5 kişi bunu beğendi.
  7. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,044

Baran hocam yavuz hocayla 7-8 kulaklığı kısaca karşılaştıralım dedik earbud birikti elimizde memnun olurum tabi gönderirsen ben earbudlari çok seviyorum iem deki detay, izolasyon yok ama daha doğal ve konforlu geliyorlar bana, uzun süre daha rahat dinliyorum . blox lar meşhur, ileride alma ihtimalim yüksek şu an iki çeşidi var sadece tm7 çok iyiymis o zamanları kaçırdım maalesef . Özelden konuşalım yollarsan ekleriz onu da.

elimizde ve monk plus , ve zen 2.0, auglamour rx1, musicmaker tp16, musicmaker tomahawk, sennheiser mx985, senfer pt 15 mevcut.

kısaca tp 16 için earbuda baslangıç için çok iyi alet diyebilirim, tomahawk içinse arka plan karanlık ve epey detaylı tane tane çalan bi alet ,midler uzakta tam metal kulaklığı, ziller çılgın gibi uzuyor.

#87 DrWhite, 27 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Aralık 2016
    8 kişi bunu beğendi.
  8. Squartro

Squartro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    Zen 2.0 fiyatını hakediyormu acaba yazdığınız modeller arasında ?

9. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,044
    göreceli bi durum hocam benim zevkime göre hakediyor, ama metal dinleyen klasik müzik dinleyen birine göre hak etmiyor, enstrumanlar kalabalıklaştıkça kalın ve gövdeli çalmasından mütevellit birbirine girebiliyor bazı şeyler lakin, gövde ve kalınlık vokallerde, özellikle duygusal parçalarda benim duyduğum en iyi vokallerden birine neden oluyor, ben fazlasıyla memnunum, metal neredeyse hiç dinlemediğim için tabi bu durum.

4 kişi bunu beğendi.
  10. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,549
    Teşekkür ederim hocam, daha iyileri sizlerin olsun :)

İlk izlenimler gayet olumlu; tizler kendini belli ediyor gerçekten,ses gayet açık ve havadar. Ama notalar biraz ince telden sesleniyor. Bunun dışında, özellikle kadın vokaller çok güzel, genel anlamda vokaller kendini belli ediyor. Bir de metale pek gitmez, hıza pek yetişemiyor, karışma yapıyor. Sahne enlemesine geniş sayılır bir earbud'a göre ama derinlik olarak pek iddialı değil.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6 kişi bunu beğendi.
  11. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    Monk+ rock/metal'de pek sorun çıkarmamıştı. O zaman bu kulaklığı eliyorum..

12. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,044
    henüz burn in olmadı ama musicmaker tomahawk metal için iyi gibi, piştikten sonra gene konuşulur, şu anda sahne olarak arka plan temizliği, deyat seviyesi, hızı falan metal için memnun eder, sadece agresif çalması ve benim zevkime göre detayın fazla olması negatif benim açımdan, her şeyi sanki kesip ayırıp sunuyor gibi, henüz sevgi ve nefret arasında gidip geliyorum :D

@Yabguz hoca sen de dinledin zen i sen de bişeyler söyle bari, çarpıyor de mi ilk dinleyince :D oooo oooofffff oooooooooo offffff :D tarkan-ayrılık zor dinlerken offf çekerken insan dayanamayıp katılıyor o derece vokaller zende :D

genel kullanıcı için musicmaker tp16 monktan başarılı bence daha gövdeli kesinlikle, detay daha az gibi ama, başlangıç için daha sıcak sevimli monktan kesinlikle.

#92 DrWhite, 28 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Aralık 2016
    5 kişi bunu beğendi.
  13. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,549
    @DrWhite İnsanın off çekesi geliyor gerçekten :) Bu işlere dallanıp budaklanmadan önce, şu gitarın sesi(ya da başka bir enstrüman) daha da dolu dolu gelse diye hayıflanırdım. O zamanlar tını ve gövde diye şeylerden haberim yoktu, ne istediğimi bilmiyor, adını koyamıyordum. O zamanlar adını koyamadığım, aradığım şey meğer ve zende varmış. Gitar ya da bağlama çalınırken sanki mm'lik ince bir tele dokunulmuyor da bir gemi halatı kalınlığında bir tele basılıyor, dinlediğimde bu hisse kapıldım. Enstrümanların gövdeli çalması konusunda ders niteliğinde dinletilmeli yeni başlayanlara :D(Seste Gövde 101)

Zen için hep denilen kafaüstü gibi çalma konusunda ben de hemfikirim. Bir amfiye bağlayınca bu his, daha da artıyor. Yeteri kadar beslenilmediğinden olsa gerek, Mustafa'nın dediği gibi bazen birbirine girme durumu yaşanabiliyor.

MX985 gibi "yok ben halay çekmem, ne çiftetellisi anlamam ki ben" de demiyor, hem kendisi oynuyor hem de sizi oynatıyor. Ve zen "oturmaya mı geldik ayol, ölümü gör kalk oyna" diyip dans pistinde kurtları özenle döken teyzenin ta kendisi yani. Kalabalıkta detayları görünmüyor pek o teyze gibi, sadece gövdeden ibaret :) Eğlence faktörü de unutulmamış.

Son olarak, enstrüman seslerinin iniş çıkışlarını gözünüze gözünüze sokuyor resmen, dün bu yüzden kendisine usulca sokulup "manyak!" dedim :D

8 kişi bunu beğendi.
  14. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,044

earbud meselesini benim gözümde değiştiren alet zen, ahmet hoca @karanehir35 incelemesinde tiz meselesinden ve kablo meselesinden ötürü, bi de kendisi beyer, akg ci olduğu için :D pek beğenmemiş ama, benim gibi biebercıları afallatacak bi kulaklık, efkarlanmak istiyorsanız birebir zen :D

bunun black olan versiyonunda cardas kablo yükseltmesi yapılmış bu kalın çalma meselesi muhtemelen adam edilmiştir, tizler de iyileşmiştir, tipik saf bakır sesi var zende, çünkü kablo tamamen bakır :D

5 kişi bunu beğendi.
  15. Squartro

Squartro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    Zen 320 ohm ile zen 150 ohm değeri var müzikde çok fazla değişim olur mu acaba bu iki ohm değerine sahip cihazlarda yoksa hemen hemen aynımıdır çünki fiyat farkı iki katı ondan soruyorum ? :angel::evl

16. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,044
    3
    320 ohm dışında var mı ki hocam

17. Squartro

Squartro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    #97 Squartro, 28 Aralık 2016
  18. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,661
    @DrWhite Çok yazılmıyor olsa da iem kullanamayan insanlar var. Kısaca karşılaştırmaların faydası olacağını düşünüyorum foruma.

Adresi özelden gelirsen ve kulaklık sağlamsa yarın yollarım:)

7 kişi bunu beğendi.
  19. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,044

Hocam o farklı o asura daha nötr, daha parlak deniyor , zen bunun abisi o 320 ohm sadece
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 28 Aralık 2016, İlk mesaj zamanı 28 Aralık 2016 ---

o gün mojo yanımdaydı niye takmadık ki zen i, karışma falan kalmadı kalabalık müzikte, gayet iyi şu an zen ve mojo :eek:k

earbudlar köpük çeşitlerine ciddi tepki veriyor bu arada mesela tomahawk 3 farklı köpükte farklı sesler, donut larla çok agresif ve midler geride oldu, parlak zaten daha da parladı gibi. elinizde farklı köpükler varsa deneyin epey değiştirebiliyor sesi.

penonda hiegi foam var onu genelde tavsiye ediyorlar ama henüz deneyemedim

#99 DrWhite, 28 Aralık 2016
    6 kişi bunu beğendi.
  20. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    sonunda ptt takip numarası geldi. bu aşamadan sonra kaç günde gelir malezyadan monk acaba?