Vsonic Gr07 MKII İncelemesi

'V-Sonic (Walk Audio)' forumunda Engin tarafından 12 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
    Bence Hm602, Sony M10 gibi seçenekler düşünün. iPod-vari ses ER4s ile çok can sıkıcı hale gelebilir. Biraz dengeli ve çözünürlüğü yüksek kaynaklara yönelin derim. Yağız C4 ile kullanıyor ve tiz çözünürlüğü ve midlerin yumuşaklığı adamı mest ediyor. Şahsen ben de X1050 ile çok keyif aldım ama X1050 için sağlam bir amfi lazım tabii ek olarak.

2. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    C4 cebimi yakmayacak olsa nasıl imreniyorum :cheesy: m 10 fiyat olarakta isteklerimi karşılaması açısındanda benim için iyi bir seçenek ( sadece müzik çalması ve kaydetmesi) fakat forumda şu an bir tane x 1050 satılıyor flac çalmasada, alabileceğim en iyi amfi arrow 4g değer mi yoksa hm 602 fat mi arasam

3. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
    C4 çok çok iyi bir alet bence hala, hem de 2. elleri çok uygun fiyata gidiyor bence seviyesine göre. X1050+amfi+lod sizin için taşıma sıkıntısı çıkarmayacaksa yine iyi bir seçenek ama fiyat olarak m10'u geçicektir ve 24 bit wav oynatma ve daha yüksek bir çözünürlüğü bir kenarda bırakıcaksınız. Bunun yanı sıra yine Sony F805-F806 da bulursanız düşünebilirsiniz, amfi ile birlikte çok olumlu değerlendirmeler var haklarında.

4. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Teşekkür ederim fakat o kadarını yapamam ;D m 10 veya uygun fiyata bulursam hm 602 şimdilik düşüncem bu yönde ama araştırmaya devam :eek:k

5. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,121
    Gr07 nin ipod nano ile sürülme sıkıntısı olur mu arkadaslar?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  6. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    Cok bi sıkıntı yasatmaz abi gr07nanoyla :wink .Ama sana sesi az gelebilir,uyarayım.
    Pfe ile naodan sıkıntı yasamıyorsan gr07 de hic sıkıntı olmaz diyeyim :)

7. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,121
    Cevap icin cok tesekkur :)

Kendim icin bakmiyorum esasen. Arkadasima alacagim. Onun da kulaklari bocek tikirtisini bile duyuyor :) sorun yasamaz o zaman :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. orhun5454

orhun5454
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    27
    Gr07 yi deneme şansım olmadı ama şansımız olsa gr06 kol saatiyle sürülebilecek bir kulakluktı :evl

9. Thehelsing

Thehelsing
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Lendmeurears.com sitesinden siparişimi verdim sonunda! :) Bu kulaklığı düşünenler bu siteden almalılar; çünkü piyasaya göre 40$ daha ucuza satmaktalar.

10. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    kablo değişebiliyor mu?

11. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    kulaklığı daha yeni aldım

ilk fark ettiğim şey cx200 ile karşılaştırmak olursa seste bariz bi değişim olduğu ama iyi mi kötü mü bilmiyorum :b

kulağım cx200 alıştığı için biraz değişik geldi :love: zamanla bu mesajı editlerim farkını o zaman söylerim amatörce :evil

her şeyi geçtim kablo yapısı , kablosu , kutu içeriği mükemmler :love:

12. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Bu modelin ve bass editionun piyasaya sürülmesiyle ilgili ya bu forumda ya da head-fi'da şöyle bir şey okumuştum. İlk çıkan Gr07'lerde Sony lisanslı bio-selüloz diyafram kullanılmış. Sony lisansını çekince V-sonic farklı bir diyafram kullandığı bu iki modeli piyasaya sürmüş, dolayısıyla ses karakteristikleri de bayağı değişikmiş. Tizlerden genel olarak şikayet var. Bu aralar yeni kulaklık arayışı içinde olduğum için Gr07'lere bakmıştım, nerede okuduğuma emin değilim.

Edit: Yalan olma ihtimali de var. Çünkü kulaklık özelliklerine bakınca bu modellerde de bio-selüloz diyafram kullanıldığı gözüküyor.

Edit 2: Bahsettiğim konuyu buldum.

http://www.head-fi.org/t/699768/vso...r-2014-edition-unboxing-and-first-impressions

13. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Anladığım kadarıyla söz konusu olan bu MKII ve Bass Edition değil, şu paylaştığınız linkte incelemesi de yapılan yeni Classic Edition modeli. Bio-selüloz teknolojisini kullanamadıkları için diğer serilerin üretimini durdurup yalnızca Classic'i çıkarmışlar. Dediğiniz gibi ve benim de okuduğum kadarıyla sesi eski versiyonlar gibi değilmiş.

14. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    [quote author=Sine nomine link=topic=5395.msg122937#msg122937 date=1393514193]
    Anladığım kadarıyla söz konusu olan bu MKII ve Bass Edition değil, şu paylaştığınız linkte incelemesi de yapılan yeni Classic Edition modeli. Bio-selüloz teknolojisini kullanamadıkları için diğer serilerin üretimini durdurup yalnızca Classic'i çıkarmışlar. Dediğiniz gibi ve benim de okuduğum kadarıyla sesi eski versiyonlar gibi değilmiş.
    [/quote]

Evet o kısım aklımda yanlış kalmış heralde. :)

15. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Ben de geçen hafta fastfalcon (Seçuk Bey'den) Vsonic GR07 Bass Edition aldım ve hala kullandığım CX 200 II ile karşılaştırıldığında ilk dikkatimi çeken CX200'ün bariz bir şekilde daha tok ve vurgulu baslara sahip olduğu.

Tabi CX200’ü bir senedir kullandığımı ve artık burn-in olduğunu da dikkate alıyorum. Fakat GR07 BE'nin basları istediğim kadar vurgulu değil ve 300 saatlik bir burn-in sürecinden bahsediliyor ama yine de CX 200’ün ayarına gelebileceğini düşünmüyorum

Fakat GR07 BE'de bas konusunda en çok hoşuma giden şey gücünden çok, daha temiz ve yerinde vurmaları. Ayrıca GR07 BE’de bas ve tiz’lerin CX 200’deki gibi basların arkasında boğulmadığı söylemeliyim. Yani çok daha berrak ve temiz bir sesi var.

Şahsen GR07’yi alırken, CX 200 ile aralarında kalite anlamında çok çok büyük farklar olacağını düşünmüştüm, var mı derseniz, evet bir fark var ama umduğum kadar değil ::)

16. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Belki player ve müzik dosyalarınız farkı gösterebilecek detaya sahip değildir. GR07 her ne kadar 'bass edition' olsa da fazla baslı bir kulaklık değil diye biliyorum ben de. Bunun yanında CX200 oldukça fazla bas çıkışına sahip, biraz daha uğraşsa baskafa olacak neredeyse :)

17. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    cx200 den kat kat daha iyi , daha temiz , daha doğal olması ... aradığım şeyde doğallıktı zaten :angel:

her frekansın eşit ve aynı yoldan gelmesi benim doğallık anlayışım bu arada ( bass , tiz , mid bunlar eşit olsun bana her kulaklık aynıdır o zaman)

:love:

18. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Evet, CX200’ün Bass konusundaki marifetlerine kesinlikle katılıyorum :eek:k Ancak şu var, karşılaştırma yapmak için kullandığım iki cihaz var. Biri Sony A864 diğeri de birçok forumda sesini baya övdükleri LG G2.

Acaba Player’dan mı kaynaklanıyor dedim. Sony Flac çalmadığı için ikisinde de vinyl yada vinyl olmayan güncel birçok 1411kbps WAV formatındaki müziği denedim. Ama ne LG G2’de, ne de A864’de, CX200 ve GR07 ile detay anlamında çok bariz bir fark duyamadım.

Kısacası benim aradığım detaydı ve o detaylar henüz duyulmuyor.

19. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Cx200 kotu bi kulaklik degil, bence hic fena bi urun degil.

Fakat bunun yaninda gr07 de gayet iyi bir kulakliktir. Tavsiyem burn-in olmasini bekleyin. Bu arada kullanin, iki hafta felan sonra, gr07ye alistiktan sonra cx200u deneyin, o zaman farki rahatlikla goreceksiniz.

20. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Dediklerinize kesinlikle katılıyorum. Bekleyip görelim, burn-in biraz uzun sürüyormuş GR07'lerde. Ondan sonra bakalım, gerçekten performans artacak mı? Yoksa söylenenler tamamen placebo mu? :wink