Westone UM1 Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'Westone' forumunda noXious tarafından 19 Nisan 2007 tarihinde açılan konu

1. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    118
    Rica ederiz ya, işe yaradığına sevindim :wink

2. KiralikCeset

KiralikCeset
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    arkadaslar altec lansing 716 dusunuyorum bende uzun suredır cogu arkadasımın tavsıyesı uzerıne. amfı ıle kullanacagım ıcın 716 sanırım 616 ya gore daha ıyı.
    ama aklımda acıkcası um1 var ama muzık dınlemek ıcın degıl dıyorlar. um2 de aynı sekılde muzık dınlemek ıcın sadece gereksızmı olur su durumda altec en uygun secımmı ?

3. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    Her ikisini de kullandım. Altec im616 ve um1. Altec'in sesi kesinlikle daha detaylı. Ancak bas düşkünü iseniz tatmin etmeyebilir. Bu demek değil ki bas'ı yok. Var ve tam yerinde, yani diğer frekansları bozmuyor. Um1 deki de aşırı değil ama tizlerde altec kadar başarılı değil. Ayrıca um1 köpükleri çabuk deforme oluyor Shure flex sleeve almalısınız. Kablo kalitesi bakımından ise um1 rakipsiz gibi... seçim size kalmış.

4. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    UM1 in tizleri 616 kadar belirgin ve parlak değil fakat hem h320 hemde shuffle ile denemelerimde tizlerin um1 de daha doğal olduğunu düşünüyorum.616 nedense biraz metalik geldi bana tıpkı porta pro'nun kiler gibi.

5. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    UM1 e alıştığınız için öyle gelebilir, ama biraz zaman tanıyın derim. Sadece parlaklık bakımından değil sesteki detaylar bakımından da um1 den iyidir ve bas olarak da daha doğal gelmişti bana. Tabi ben vibez ile dinlemiştim, onun etkisi var mı bilemiyorum.

6. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Detay konusunda bende hemfikirim sadece kulaklığın 200-800 hz arasında ilginç bir tepkisizliği var Her ne kadar eq ile şekillensede yinede yaylı enstrumanlar bana biraz fazla tiz ağırlıklı geldi ve tizler dediğim gibi biraz metalik gibi ..Yinede fiyatına göre çok iyi bir detay kalitesi olduğu kesin.Özellikle vokal ağırlıklı parçalarda shuffle ile uyumu harika.Eğer eq ile uğraşırsanız baslarda çok çok doyurucu oluyor aslında.Kesinlikle bas özürlü bir kulaklık değil.Um1 in sıcak karakterinden sonra evt biraz uyum sorunu yaşıyorum ama geçici diye düşünüyorum.

7. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    194
    UM1 bu saatten sonra alınacak kulaklık mı? Malum forumda 2.el ilanına denk geldim de. Teknolojisi eskimiştir artık gibime geliyor sanki.

8. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Eğer uygun bir fiyata alınacak ise Örn;100 tl,um1 bence gayet alınabilir bir kulaklık,çok sağlam,çok rahat,izolasyonu başarılı..Ses konusunda mesela geçenlerde aldığım r04 kadar iyi değil.Lakin yine de başarısız bulmuyorum ben.

9. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    194
    Tam da 100 lira bahsettiğim ilandaki fiyat :)

10. ossgun

ossgun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Um1 çok rahat bir kulaklık. Fiyatina görede performansı gayet iyi benim açımdan.

11. Tayfun

Tayfun
    Expand Collapse
    Guest

noXious

inceleme için teşekkürler. yaklaşık 100tl verilir mi demişsiniz.Bu model accessoryjack.com sitesinde 109$ ,siz ikinci el fiyattan mı söz ettiniz? 100 liraya sıfır aldıysanız söyleyin bizde oradan alalım hemen :)

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    538
    İncelemenin tarihine baktınız mı?

Collapse Signature Expand Signature
  13. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse