Wm1a amfi bağlantısı

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda Mustafa ALKAN tarafından 8 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

 1. Mustafa ALKAN

  Mustafa ALKAN
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  11 Ekim 2014
  Mesaj:
  847
  Alınan Beğeniler:
  1,452
  Sony wm1a ile amfi bağlantısı mümkün mü? Daha önce single end kulaklık çıkışından amfiye rca ile bağlamış verim alamamıştım..Wm port çıkışından bağlanabiliyor mu? Bu konuda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum..
   
 2. artears

  artears
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  26 Ekim 2011
  Mesaj:
  479
  Alınan Beğeniler:
  1,897
  Single end çıkışından sesi kökleyerek deneyin bir de. Ben iyi sonuç almıştım aslında ama line-out alamıyorsunuz aletten. Wm port sadece dac ve data transfer opsiyonlarını sunuyor diye biliyorum. Yine de bir sesi sonuna kadar açıp önce yaptığınız bağlantıyı deneyin derim..

  Sent from my fridge using Tapatalk
   
 3. Mikrobiyolog

  Mikrobiyolog
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  5 Ocak 2016
  Mesaj:
  694
  Alınan Beğeniler:
  2,924
  Aslında burada şöyle bir şey var, normalde 3.5mm kulaklık çıkışından amfiye bağlantı yapmaktan kaçınırız çünkü DAP'ın dahili amfisinden geçmiş sesi alıp bir de harici amfi ile yükseltmek (bi-amping) istemeyiz. Ancak sony DAP'lerde S-master amfi var, kabaca Class D amfi. Yani birbirinden bağımsız bir DAC ve AMP kısımları yok. Dijitalden analoğa dönüşüm ve amplifikasyon birlikte oluyor. Line-out çıkışından alınan ses ile, 3.5mm kulaklık çıkışından çıkan ses aynı devreden geliyor.

  Buna örnek olarak kendi nw-zx100 DAP'ımı örnek olarak sunabilirim: Walkman portundan galen line-out sinyali ile, 3.5mm kulaklık çıkışından aldığım sinyali haricen amplifiye edip karşılaştırdığımda ikisinin arasındaki farkı duyamıyorum. Duyduğum terk fark, sinyali line-out'dan aldığımda harici amfinin sesini daha çok açmam gerekmesi çünkü DAP'ın line-out'u oldukça zayıf (Kesinlikle 2 volt RMS değil). Ama sesi 3.5mm'den alırsam ve sesi DAP'tan sonuna kadar açarsam, daha az harici amplifikasyon gerekiyor.
   
  ahmet çekirdek ve mavi bunu beğendi.